Отговори
# 15
  • Мнения: 9 441
 Naughty Не ми харесва.

# 16
  • Мнения: 194
Важното е на теб да ти харесва, и на таткото...
Аз например съм твърдо за християнски имена и това си е мое мнение...
Една приятелка си кръсти детето Лада, в първия момент някои приятели се смяха, че звучи подобно на Москвич Joy, но сега вече не е така, с всяко име се свиква и ако човека ти харесва, започваш да харесваш и името, а не обратно..Това мисля Peace

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 11:19 от mia_ata

# 17
  • Мнения: 148
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.
  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 39
Харесвам кратките имена като Дея, Ния, Рая, но някак не ми звучи ... Рея

# 19
  • Мнения: 24
Мисля, че Рея е хубаво и оригинално име, макар и малко странно. Но и на мен Рая ми допада повече.

# 20
  • Мнения: 198
 Peace

Харесва ми !

и никак не ми зву4и ку4ешко даже  Heart Eyes

Рея Силвия...

няма по добър избор от твоят  Peace

# 21
  • Мнения: 2
Не ми харесва като за име на човек-за куче може.Звучи като глагола рея...се в облаците.

# 22
  • Мнения: 4 519
Със сигурност не си открила топлата вода.  Wink
http://en.wikipedia.org/wiki/Rhea_Durham

Хубаво е, че е рядко срещано име, но аз лично не мога да преценя харесва ли ми или не. по-скоро да, но не мисля, че бих си кръстила детето така. Щом на теб ти харесва, изберете си го.  Peace

# 23
  • Мнения: 4 555
Звучи ми малко фентъзи. Става за ник, за име на дете според мен не е много подходящо. Най-вече на български, заради "рея се в облаците". Всъщност първата ми асоциация беше със Стивън Кинг и "Ние тук всички се реем", за който е чел То.

# 24
  • Мнения: 525
Рея ми напомня на лъч светлина.
Готино. Wink

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Всъщност първата ми асоциация беше със Стивън Кинг и "Ние тук всички се реем", за който е чел То.
На мен също. Това име ми звучи като глагола "рея се", а него винаги го свързвам с книгата Whistling

# 26
  • Мнения: 64
А защо не помислиш за изписване "Реа." Така няма да се бърка с глагола "рея се," а и транслитерацията на латиница ще бъде по-недвусмислена. Ако е Рея, едни ще го пишат "Rea", други "Reya." Реа е името на майката на Зевс.

Сега видях, че и майката на Зевс я изписват понякога с "я", друг път с "а". Има и спътник на Сатурн с името Рея: http://bg.wikipedia.org/wiki/Рея_(спътник)

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 09:53 от Sv.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Да, и всеки път детето ще трябва да обяснява, че името му се пише с А накрая, защото съм сигурна, че по инерция всички ще го изписват с Я.

# 28
  • Мнения: 64
Цитат
Да, и всеки път детето ще трябва да обяснява, че името му се пише с А накрая, защото съм сигурна, че по инерция всички ще го изписват с Я.

Мдааа, и ти си права.

# 29
  • Мнения: 1 569
Без да се обиждаш, но наистина звучи малко като име на куче Sad Иначе е интересно. Но май все пак бих заложила на Рая, не е чак толкова често срещано  Peace

Общи условия

Активация на акаунт