Захранка на четиримесечно бебе

  • 4 477
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Захраних на 4 месеца с плодово пюре,после дадох и зеленчуково,каша....накрая месно  Peace

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Захраних с продово пюре. Първите дни по 2-3 лъжички на обяд след АМ.

# 17
  • Мнения: 4 433
На тази възраст и аз захраних с плодово пюре.

# 18
  • Мнения: 19
Момичета благодаря ви за точните отговори Simple Smile

# 19
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз пък захраних със зеленчуково пюре.Сок дадох чак на около 5,5 месеца.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Може да захраниш с плодово или зеленчуково пюре по избор. Смята се,че ако дадеш първо плодово, бебето няма да хареса после по-безвкусните зеленчукови.  Все пак и аз на 4 месеца захраних първо с плодово, на 4 и половина с каша, а от днес ядем вече и месни пюрета. Има ранно,късно и средно захранване. Аз мисля че съм била посредата.ППък и в края накраищата слушай педи, а не тука.

# 21
  • Мнения: 4 784
На твое място бих престанала с даването на сокчета, включвайки в менюто на детето безглутенова каша, оризова например.
Аз започнах захранването на сина ми при пет навършени месеца с безглутенова каша, добавяйки я към млякото през ден към едно от храненията.

# 22
  • Мнения: 1 427
......Пък и в края накраищата слушай педи, а не тука.
Слушай педи само ако е в час. За съжаление повечето са със схващания от миналия век-сокче от 40-тия ден,на 5 месеца попара.... Naughty

# 23
  • Мнения: 31 184
Можеш да включиш безглутенова оризова каша или зеленчуково еднокомпонентно пюре и да махнеш сока.

# 24
  • Мнения: 577
Питай педиатъра. Но мисля, че можеш картоф, морков, ябълка, круша, тиква. С което не си захранила трябва да го въвеждаш постепенно.

# 25
  • Мнения: 743
И аз слушах педи,и сега сме със сериозна нелечима болест.И аз захраних след 4 месец,но ако мога да върна времето назад.....Докато детето наддава нормално и си личи че млякото му стига,не му е нужно друго освен мляко и водичка,та дори и до 7 -ми месец да отиде така.Захранването не е шега работа!Аз лично,получих много повече и полезна информация в нета отколкото от педиатъра,но за съжаление,когато захранвах,нямах нет.

# 26
  • Мнения: 1 336
Rozi би ли споделила каво се е случило, ще бъде полезно като опит?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Захраних с картофено пюре на 5 месеца.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 723
На 4м почнахме с плодово пюренце/ябълка/,
на 5м въведох каша,/безмлечна Ориз+царевица/
а другата седмица ще въведем и зел.пюре.
Сочкета ще дам най-рано на 7-8м Peace

# 29
  • Мнения: 2 960
Захраних на пет месеца и половина с пюре от морков.После картоф,после тиква.

Общи условия

Активация на акаунт