Кафето вреди ли на кърмачето?

  • 4 945
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 212
    Здравейте, дано не повтарям някоя тема, но с търсачката нищо не открих, за това ви питам:
аз за сега кърмя бебчо, но не знам дали ще му навредя, ако започна:
  да пия кафе; кока-кола?
 
по чаша вино или бира на ден?
шоколад?
 
[/list]
или трябва да се ограничавам все още?
 Благодаря

# 1
  • Мнения: 428
Аз пия по едно кафе на ден, сутрин след кърменето в 9.30. Понякога вечер си пийвам по половин чаша вино след последното кърмене. Ям шоколад когато ми се прияде... Не съм забелязала никакво отражение върху поведението и съня на бебето.
Въобще, не се ограничавам но и не прекалявам - мисля, че това е оптималния вариант.
 

# 2
  • Мнения: 11 017
С кафето малко прекалявам. Кола не пия. Вино и бира - от време на време по 1-2 чаши.
Досега не съм забелязала да се отразява на детето ми. И кърмачката е човек, нали Wink

# 3
  • Мнения: 89
След като спазвах почти месец пълни пости, поради съмнение за АБКМ, реших че и МАМА Е ЧОВЕК и има нужда от своите глезотийки (разбира се в разумни граници). Така че си позволявам сутрин и следобед кафе, а вино и бира макс. 100 гр. 1-2 пъти седмично. Виж с шоколада прекалявям.  Blush
Може да опиташ постепенно да вкарваш от тези изкушения, като следиш за реакция.

# 4
  • Мнения: 202
Пия кафе, разредено с мляко сутрин; вечер-по чаша червено вино или бира(понякога-безалкохолна Wink); и сладки неща хапвам(особено шоколад). Тоест-не се лишавам от нищо, но е премерено. Не съм забелязала неблагоприятно отражение в/у бебето

# 5
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
От нищо не се лишавай. Ако видиш реакция в бебето- само тогава.

# 6
  • Мнения: 202
Аз ги спрях всичките.Но съм на мнение,че по малко няма да ти навреди.Но алкохола по-добре не го почвай.

# 7
  • Мнения: 292
Аз пия по едно кафе на ден, сутрин след кърменето в 9.30. Понякога вечер си пийвам по половин чаша вино след последното кърмене. Ям шоколад когато ми се прияде... Не съм забелязала никакво отражение върху поведението и съня на бебето.
Въобще, не се ограничавам но и не прекалявам - мисля, че това е оптималния вариант.
 

Това сякаш аз съм го писала. Само дето пия по две кафета.  Laughing

# 8
  • Мнения: 4 406
ако си пила и яла изброените неща по време на бременността, не е необходимо и сега да се лишаваш. детето е получавало кофеин и в корема ти. няма да навреди на кърмачето, ако количеството кофеин, което ти приемаш, е в разумни граници. не много известен факт е, че дългото кафе е по- силно от нормалното. 1-2 кафета или чаши кола на ден няма да повишат възбудимостта на бебето

# 9
  • у нас
  • Мнения: 5 730
Не пия кафе и вино, но кола - да. Само ми прави впечатлени, че като пия кола след 20,00 ч детето се превъзбужда и не може да заспи, но така е и при мен - и аз не мога да заспя.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами зависи от кърмачето. Има хора, които на едно кафе могат да изкачат Черни връх. Други пият и лягат да спят Laughing Трябва да пробваш. Аз лично пия сутрин голямо кафе с мляко, чат пат кола, отделно и правя антицелулитни масажи, като в продукта има кофеин, бебето ми си спи що годе добре и е доста спокойно Peace

# 11
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Моето не се оплакваше докато го пиеше Naughty Laughing

А сега сериозно:
И трите не са препоръчителни за кърмеща жена.
Единственото, което си позволявах, докато кърмех, бе кафето (безкофеиново до 3 месец), после обикновено.

# 12
  • Мнения: 166
Аз пия най-много по 1 кафе и то обикновено с мляко. Кола съвсем рядко, даже се опитам съвсем да я спирам. Шоколад също ядях. Не съм забелязали някакви реакции. ПОнякога вечер е много нервна и не може да заспива, но и без тези неща пак така беше, така че не е това причината.
Но всяко дете си е различно.  Можеш да г въведеш едно след друг и да следиш за реакции

# 13
  • Мнения: 296
Когато ни изписваха от болницата, попитах докторката дали мога да пия кафе и тя каза, че може до 2 чаши дневно, но не по-късно от 16.00ч. Безкофеиновото освен, че не е кафе е и по-вредно, чувала съм, че филтрите с които извличат кофеина съдържат олово Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 312
Аз пиех по 1 безкофеиново Sick първите 1-2 месеца,след това спрях да пия за около месец  и  започнах да пия еспресо с много сметана  по 1 на ден и не съм забелязала да влияе на бебка HugКола пия от време на време,алкохол-не.

# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Кафе пропих след 4-5 месеца след раждането и то много слабо. Иначе до преди това безкофеиново. Но виж алкохола- бира, вино, добре е да е след кърмене.

# 16
  • Мнения: 1 149
Никога не съм си позволявала да пия нито кафе,нито кола.Виж за биричка си пийвах по малко ,защото знам че кърмата се влияе добре от бирата.От шоколад също не съм се лишавала.Моят съвет е ако чак толкова много ти се пие кафенце-вземи си безкофеиново след кърмене.
Желая ти успех и да вземеш най-доброто решение за теб и бебчето Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В ограничени количества не вреди, но гледай да е след кърмене Peace

# 18
  • Мнения: 27
Една приятелка много се притесни, защото пиела по 1 кафе на ден по лекарски съвет, но след като се поразровила из интернет, открила някакви таблици, в които пишело съдържание на кофеин във видовете кафета и се оказало, че еспресото е с 10 пъти по-високо съдържание на кофеин от нес кафето и обикновеното в джезве. Та това за 1-2-те чаши на ден може би е добре да се уточни, че става дума за НЕеспресо. Иначе, ако трябва да говоря за себе си, аз пия по колкото и когато ми се иска/хубаво е, че не ми се иска често и по-много/ и никога не съм забелязала у бебка някаква реакция. Абе и кърмачките са хора, не мъченици... Млякото не е само вещества, то носи и някакъв емоционален заряд. По-добре доволна, но непрекаляваща мама, отколкото изтерзана от лишения. Wink

# 19
  • Мнения: 990
Биричка и винце пийвам от време на време, шоколад в огромни количества... Кафето и на мен не влияе добре, така че много рядко пия... С колата същата работа...  Crazy

С две думи и аз съм на това мнение  Peace:

От нищо не се лишавай. Ако видиш реакция в бебето- само тогава.

# 20
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Пия безкофеиново кафе, сутрин след кърмене, докато закусвам! Това ми е дневната доза кофеин! Wink
От време на време и аз си позволявам по чашка червено винце вечер..... Grinning
Наблюдавам бебчо и ако има нежелани реакции ще спра приема на тези течности, но за сега да чукна на дърво, седми месец всичко е ОК! Peace

# 21
  • Мнения: 1 174
Докато направи 2 месеца се ограничавах, пиех само малко кафе сутрин - 1-2 глътки, но после постепенно започнах да си позволявам по малко вино или бира, кола по принцип не пия, но харесвам ликьори и пия и по мъничко от тях, шоколад също.

# 22
  • Мнения: 317
Не пиех кафе първите няколко месеца. Сега пия по едно на ден, кола пия почти всеки ден по 1-2 чаши, биричка понякога по 1-2 чаши. И шоколад си хапвам Simple Smile
Ограничавам се откъм лекарства, също не пуша и не близвам концентрат Peace

# 23
  • Мнения: 2 447
Избягвах кафето дълги месеци,колата също но шоколад ям в огромни количества.Според мен ако видиш че няма реакция у бебо не е проблем.

# 24
  • Мнения: 158
Аз пиех по 1 кафе на ден,а бирата дори съм чувала че я дават за увеличаване на кърмата. А за шоколад,вино и т.н малко по далеко,ама не смятам че малко би навредило

# 25
  • Мнения: 292
Сега се сещам, Че даже и в болницата когато родих със закуската сервираха и кафе Grinning. Ама кафе, кафе ...... Не му вреди само да не прекаляваш ...

# 26
  • Мнения: 1 251
В началото съм се съобразяваля и не пиех много или поне не всеки ден, но тогава основната му храна беше кърмата, сега вече е голям и си позволявам по едно кафенце, но то по-скоро е мляко с нес и кафето е доста малко като съдържание! Иначе нещо с колата се увличам, но ми е много ниско кръвното и не знам дали шоколада или колата са повече вредни за него!

# 27
  • Мнения: 66
Моето бебе ставаше нервно след като пия кафе и спрях.

# 28
  • Мнения: 185

Въобще, не се ограничавам но и не прекалявам - мисля, че това е оптималния вариант.
 

И аз така  Peace. Моят дзвер реагира само на черен чай  ooooh!.  Но не съм прекалявала с нищо откакто забременях - максимум 2 чаши вино, 1 кафе сутрин в "тежките" дни.
Успех  newsm08

# 29
  • Мнения: 297
От нищо не се лишавай. Ако видиш реакция в бебето- само тогава.
Peace

# 30
  • Мнения: 543
    Здравейте, дано не повтарям някоя тема, но с търсачката нищо не открих, за това ви питам:
аз за сега кърмя бебчо, но не знам дали ще му навредя, ако започна:
  да пия кафе; кока-кола?
 
по чаша вино или бира на ден?
шоколад?
 
[/list]
или трябва да се ограничавам все още?
 Благодаря

Не пия нищо от гореизброените от теб неща, освен мнооого рядко 1 бира, на Н.Г пих чаша-две вино, кафе близвам по глътка - две на седмица веднъж от на мъжа ми, шоколад обаче си похапвах, ама го спрях заради натрупаните 100 кила.
Не мисля, обаче, че ще навреди на бебето ако пиеш по едно кафе или кола на ден и от време на време по чаша вино или биричка, шоколадът също не ни се е отразил зле.
Само да кажа, че когато детето беше на 2 месеца и имаше колики, след като изпих една тъмна бира, направо го съсипах. Тойне ми ревеше от колики, успявах да го успокоя с цица, но след изпитата бира - нищо не помогна да се успокои това дете.
После като порасна малко пих бира, но тогава му се отрази съвсем различно и двамата се бяхме поупиянили и развеселили. Голям купон падна - бебето беше като навито на пружина - само се хилеше, респ. и аз с него....

Общи условия

Активация на акаунт