Кафето вреди ли на кърмачето?

  • 4 941
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Кафе пропих след 4-5 месеца след раждането и то много слабо. Иначе до преди това безкофеиново. Но виж алкохола- бира, вино, добре е да е след кърмене.

# 16
  • Мнения: 1 149
Никога не съм си позволявала да пия нито кафе,нито кола.Виж за биричка си пийвах по малко ,защото знам че кърмата се влияе добре от бирата.От шоколад също не съм се лишавала.Моят съвет е ако чак толкова много ти се пие кафенце-вземи си безкофеиново след кърмене.
Желая ти успех и да вземеш най-доброто решение за теб и бебчето Peace

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
В ограничени количества не вреди, но гледай да е след кърмене Peace

# 18
  • Мнения: 27
Една приятелка много се притесни, защото пиела по 1 кафе на ден по лекарски съвет, но след като се поразровила из интернет, открила някакви таблици, в които пишело съдържание на кофеин във видовете кафета и се оказало, че еспресото е с 10 пъти по-високо съдържание на кофеин от нес кафето и обикновеното в джезве. Та това за 1-2-те чаши на ден може би е добре да се уточни, че става дума за НЕеспресо. Иначе, ако трябва да говоря за себе си, аз пия по колкото и когато ми се иска/хубаво е, че не ми се иска често и по-много/ и никога не съм забелязала у бебка някаква реакция. Абе и кърмачките са хора, не мъченици... Млякото не е само вещества, то носи и някакъв емоционален заряд. По-добре доволна, но непрекаляваща мама, отколкото изтерзана от лишения. Wink

# 19
  • Мнения: 990
Биричка и винце пийвам от време на време, шоколад в огромни количества... Кафето и на мен не влияе добре, така че много рядко пия... С колата същата работа...  Crazy

С две думи и аз съм на това мнение  Peace:

От нищо не се лишавай. Ако видиш реакция в бебето- само тогава.

# 20
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Пия безкофеиново кафе, сутрин след кърмене, докато закусвам! Това ми е дневната доза кофеин! Wink
От време на време и аз си позволявам по чашка червено винце вечер..... Grinning
Наблюдавам бебчо и ако има нежелани реакции ще спра приема на тези течности, но за сега да чукна на дърво, седми месец всичко е ОК! Peace

# 21
  • Мнения: 1 174
Докато направи 2 месеца се ограничавах, пиех само малко кафе сутрин - 1-2 глътки, но после постепенно започнах да си позволявам по малко вино или бира, кола по принцип не пия, но харесвам ликьори и пия и по мъничко от тях, шоколад също.

# 22
  • Мнения: 317
Не пиех кафе първите няколко месеца. Сега пия по едно на ден, кола пия почти всеки ден по 1-2 чаши, биричка понякога по 1-2 чаши. И шоколад си хапвам Simple Smile
Ограничавам се откъм лекарства, също не пуша и не близвам концентрат Peace

# 23
  • Мнения: 2 447
Избягвах кафето дълги месеци,колата също но шоколад ям в огромни количества.Според мен ако видиш че няма реакция у бебо не е проблем.

# 24
  • Мнения: 158
Аз пиех по 1 кафе на ден,а бирата дори съм чувала че я дават за увеличаване на кърмата. А за шоколад,вино и т.н малко по далеко,ама не смятам че малко би навредило

# 25
  • Мнения: 292
Сега се сещам, Че даже и в болницата когато родих със закуската сервираха и кафе Grinning. Ама кафе, кафе ...... Не му вреди само да не прекаляваш ...

# 26
  • Мнения: 1 251
В началото съм се съобразяваля и не пиех много или поне не всеки ден, но тогава основната му храна беше кърмата, сега вече е голям и си позволявам по едно кафенце, но то по-скоро е мляко с нес и кафето е доста малко като съдържание! Иначе нещо с колата се увличам, но ми е много ниско кръвното и не знам дали шоколада или колата са повече вредни за него!

# 27
  • Мнения: 66
Моето бебе ставаше нервно след като пия кафе и спрях.

# 28
  • Мнения: 185

Въобще, не се ограничавам но и не прекалявам - мисля, че това е оптималния вариант.
 

И аз така  Peace. Моят дзвер реагира само на черен чай  ooooh!.  Но не съм прекалявала с нищо откакто забременях - максимум 2 чаши вино, 1 кафе сутрин в "тежките" дни.
Успех  newsm08

# 29
  • Мнения: 297
От нищо не се лишавай. Ако видиш реакция в бебето- само тогава.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт