Зацапване - някой минавал ли е без утрогестан ?

  • 12 867
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Ами щом си против външното приемане на хормони, не го пий.
Но преди това прочети малко за хормоните, които се предписват за протектиране на бременността.
Пила съм и дуфастон и утрогестан.

# 16
  • Мнения: 9 973
пила съм и с двете,не бих рискувала

# 17
  • Мнения: 9 441
Приемах Утрогестан до края на 4-я месец.Щом доктор ти го е изписал те съветвам да започнеш приема,за да не доведеш недай си боже нещата да лош край.Решението си е твое,ние тук само можем да те посъветваме.
Успех и лека бременност!

# 18
  • Мнения: 1 354
Аз не съм пила Утрогестан,имах жълтеникаво течение в началото и моята доки ми го предписа вагинално Peaceслед седмица се оправих Peace
Пожелавам ти успех и лека бременност!

# 19
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Моля те не подценявай това зацапване и отиди най-добре на лекар. Аз също има кървене направо н началото на третия месец, слагаха ми само инжекции Нош -па и лежах няколко дни в болница. Но има голямо значение от какво е предизвикано кървенето, моето се дължеше на ниската в началото плацента. Желая ти успех и лека бременност.

# 20
  • Мнения: 30
Аз пих дуфастон. Peace
Не е шега работа, не подценявай ситуацията.

# 21
  • Мнения: 306
аз имах към средата на четвъртия месец, само че тъмно кафеникаво. два дни подред по веднъж. ходих на лекар, видя ме, каза, че всичко е наред и не съм пила нищо. но аз държах на ехографския преглед. 

# 22
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Аз не пих утрогестан, ами си отнесох 7 инжекции Прегнил 5000.

# 23
  • Мнения: 3 869
Разбирам притеснинята ти. Аз направо си кървях, но това беше следстви именно на хормоните, които съм примела години преди това. Затова категорично отказах Утрогестана и всякакви подобни, намерих добър класически хомеопат и си реших всички здравословни проблеми без вмешателства Peace

# 24
  • Мнения: 5
Мами , благодаря ви за сега , в сряда съм на преглед , за да видят дали има плод в сакчето и дали ще чуят сърдечен ритъм. Тогава ще говоря и с лекаря и ще искам да ми обясни по подробно всичко около утрогестана. Ще пиша пак след прегледа, поздрави !
Много си спокойна  Rolling Eyes Звучиш ми като "все ми е тая малко" ..  Rolling Eyes
Съжалявам, не искам да те плаша, ама с такова зацапване и в толкова ранна седмица, като нищо можеш спонтанен да си направиш и да ти дойде като цикъл...

Аз отидох в събота вечерта в болницата и ме приеха за наблюдение по спешност. Лежах 10 дни за задържане за щастие всичко беше наред..

Ти си знаеш  Peace
Ама тия неща не се решават във форума, че на някой нищо му нямало като не пил еди си какво си .. А с преглед на ехограф и лекарско мнение ..

Ами не съм спокойна , аз си пия лекарството , което ми е предписано , както написах по-горе в поста. В момента не съм пред дилемата дали да го пия или не , ами дали да го спра ако е възможно . За момента везните са наклонени в полза на продължението на приемането.

# 25
  • Мнения: 4 784
В началото на бременността имах зацапване и колкото и да не ми се искаше, се наложи да приемам Утрогестан за няколко дни.
Можеш да използваш търсачката, доста теми за Утрогестана трябва да излезнат.

# 26
  • Мнения: 221
и аз към края на 2рия месец имах зацапване,веднага отидохме в болницата /беше късно към 20:00часа/,дежурния ме погледна на видеозона и каза,че всичко е наред,изписа ми дуфастон и няколко дни си почивах в леглото  Peace за щастие сега сме добре  Hug

# 27
  • София,
  • Мнения: 4 267
И аз пих въпросното лекарство и то близо два месеца, но без него едва ли щях да се сдобия с малкото ми съкровище, понеже заедно с плодния сак, на единия яйчник започна да се образува латентна кистичка, която растеше заедно с плодния сак и се хранеше с хранителните вещества, които бяха необходими на бебето, от там започна и едно патологично изоставане на плода. НО благодарение на утрогестана кистата се резобрира, а плодът бавно продължи да расте и се оформи, плацентата ми също беше прикрепена доста ниско.
НЕ спирай лекарството поне докато не те прегледа лекар и не ти каже какво да правиш. А при мен зацапването се появяваше независимо, че пиех лекарството, но все пак!  Hug Успех! Hug Hug

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 17:32 от Семирамида

# 28
  • София
  • Мнения: 1 907
Аз също имах зацапване в 8 г.с. и след прегледа ми изписаха утрогестан  вземах го близо 3 седмици и всичко мина за сега да чукам на дърво всичко е наред  но няма да ти навреди по никакъв начин

# 29
  • Мнения: 76
и аз прокървих в 8 г.с. и бях на утрогестан пове4е от месец. Така 4е щом лекар ти ги е изписал, по-добре си ги пий, за доброто на бебо е!   Wink

Общи условия

Активация на акаунт