Каните ли по задължение някого?

  • 3 416
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 884
Авторката не пита за първите си братовчеди, а за брат си. Дори и да има някаква криза в отношенията им, заслужава си да се направи опит за ново сближаване-доколкото разбрах, преди време са били близки.

Извинявай, но темата е "Каните ли по задължение някого?" Сори, ако това че давам пример ти идва в повече.
Е що толкова остро като ощипана? Никъде не пиша , че ми идва в повече твоето мнение. .Като прочетох седмия ред от поста ти, веднага разбрах какво ти е мнението по темата Hug.

# 16
# 17
  • Мнения: 581
 Не каня никой по задължение по никакъв повод.И не ме интересува какво ще кажат или ще си помислят хората.

# 18
  • Мнения: 89
Ако присъствието им ще те кара да се чувстваш тягостно и лицемерно,по-добре го избегни!За съжаление,понякога по-трудно общуваме със собствените си роднини,отколкото с приятели и дори с познати...В случай,че вече си опитвала да нормализираш отношенията ви,но виждаш,че усилията са само от твоя страна,то няма смисъл да се натоварваш,само защото така е общоприето да се постъпва...

# 19
  • Мнения: 2 153
Понякога ми се налага, колкото и да не искам!!! Confused

# 20
  • Мнения: 4 668
Да , налага ми се ... Аз примерно не мога да понасям етърва си по ред причини , но мъжът ми много ще страда ако брат му не е сред поканените / а той върви с жена си / и така ...
Може би обаче наближава времето в което ще прекратя тази порочна практика .

# 21
  • Мнения: 90
Не, каним приятелите си (включително и семействата си) от кеф  Laughing Хубаво ни е заедно...това е.

Ние имаме семейна политика, поне веднъж или два пъти седмично, да каним приятелски сем. на вечеря..супер сме си така.  Peace

# 22
  • Мнения: 194
Да, до този момент ми се налагаше.

 Вече не смятам да го правя.

Досадно е.

# 23
Каня и още как! Има си хора, с които трябва да поддържаме близки отношения, някои са по-далечни роднини, други са ама съвсем близки, само дето не ги понасям много, но няма как. Пък и разни познати, с които държим по-тесен контакт заради връзките, нали се сещате.
Абе и те са хора. Има неща за които не ги харесвам, но като подпийнем по една ракийца, като му седнем на масата - лятото в градината е голям кеф, независимо кой е до тебе и няма как да ми се повреди настроението. Усмихвам си им се, говориме си за дребни неща и си социализираме професионално. Значи, в края на краищата ставаме приятели, поне донякъде. Не е толкова зле  Laughing

# 24
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Покани го. Щом питаш, значи нещо ще те гризка, ако не го направиш. Ще го изтърпиш 2 часа, той нали не е някой алкохолик или нещо такова, та да ти развали празника?

# 25
  • Мнения: 1 210
По задължение и с неприятно чувство не бих пуснала никого в дома си.
Когато се налага да общувам с такива  хора, правя го официално и задължително навън.

Не бих те посъветвала да направиш нещо против волята си, в твоя дом, на празника на твоето дете. Ти определяш правилата, направи го да ти е приятно. Клишета от сорта на "той ти е брат" не би трябвало да ти влияят. Брата не забравя името на братовото чедо, та макар и новородено.
Ако не сте близки, не е необходимо да демонстрираш обратното и мисълта за това да ти носи неприятни мисли още преди да е настъпило събитието.

# 26
  • Мнения: 4
Абе, покани го пък какво толкова. Ще постоят час, два и ще си тръгнат, а може и да си намерят причина да не дойдат. Ако не ги поканиш после ще те гризе съвестта сигурно.

# 27
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Не, по задължение не каня, но ми се случва съпругът ми да кани хора, които на мен не са ми притяни и трябва да се съобразя...супер досадно ми е за такива гости да се приготвям, а на края и нямам търпение да си тръгнат, а на тя им е хубаво и стоят, ли стоят....

# 28
  • Мнения: 22 433
В крайна сметка ти е брат и при положение, че не сте скарани не виждам какво толкова ще ти стане да ги поканиш на празника на детето.
А и подобни отношения за мен са странни, изяснете се и поне разговаряйте от време на време.

# 29
  • Мнения: 1 210
Отношенията, че са странни, странни са. Аз без сестра си празник няма да празнуваам  Heart Eyes
Ама като са ги докарали до там, от тази покана по- добри няма да станат. Само ще се настройва повече, защото и е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт