стерилизиране на шишета

  • 6 608
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Стерилизирах в микровълнов стерилизатор, но бих си купила другия път електрически. Peace

# 16
  • Мнения: 9 438
Изварявам шишетата на детето в тенджера.До сегане съм имала такъв проблем.Защо не пробваш с минерална вода?Мсля,че проблема ти ще се отстрани веднага. Thinking

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Щом е варовита водата използвай минерална. Peace

# 18
  • Мнения: 1 586
Имах същият проблем, от дезинфектанта на Чико се отказах още след първото ползване,отвратително мирише това нещо и шишетата после... SickЗапочнах да изварявам с минерална вода или трапезна,така шишета не ми ставаха бели.

# 19
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
С каквото и да стерилизираш, варовитата вода ще остава бели налепи.
Ние решихме въпроса с кана Брита - водата се филтрира и после практически няма варовик.
Като се преваряват шишета, няма следи, а като се преварява вода за АМ, не остават бели парцали.
Филтрирана вода не става гадна на вкус след преваряване, за разлика от твърдата, която колкото повече я преваряваш, толкова по-твърда и по-гадна става.
Такава вода ползваме за пиене и готвене.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз използвам течността на Чико за студ. стерилизиране 4в1 и нямам такъв проблем. Използвам го, когато ходим при моите родители, защото водата там е  мн. варовита и след изваряване шишетата са с варовик и гадни на вид. С разтвора на Чико нямам никакви проблеми. Спазваш ли точните инструкции за време на стерилизиране, дозиране?

# 21
  • Мнения: 2 447
Не съм изварявала.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
С каквото и да стерилизираш, варовитата вода ще остава бели налепи.
Ние решихме въпроса с кана Брита - водата се филтрира и после практически няма варовик.
Като се преваряват шишета, няма следи, а като се преварява вода за АМ, не остават бели парцали.
Филтрирана вода не става гадна на вкус след преваряване, за разлика от твърдата, която колкото повече я преваряваш, толкова по-твърда и по-гадна става.
Такава вода ползваме за пиене и готвене.


Това все едно аз съм го писала  Peace

# 23
  • Мнения: 9 973
izvari v мин.вода

# 24
  • София
  • Мнения: 292
Сестра ми стерилизираше в уред за готвене на пара и е много доволна. След това започна в него да готви за бебето. Аз все още не съм решила каъв метод за стерилизиране да избера. Със сигурност няма да е за микровълнова, защото ще вреди на бебето. Всички тези пласмаси+микровълнова, не ми се вижда добър избор. 

# 25
  • Мнения: 645
изварявам по 1 път на ден в тенджера, а останалите пъти мия с вряла вода

# 26
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз не съм изварявала шишетата и не съм имала никакви проблеми.Миех ги с много гореща вода

# 27
  • Мнения: 903
Аз не съм имала проблем с изваряването на шишетата.

# 28
  • Мнения: 9 776
Никога нищо не съм изварявала. Ненужно е според мен.

# 29
  • Мнения: 1 372
Имах стерилизатор, но ползвах предимно течност за студена стерилизация на Чико. Имаше остатъчен аромат, но не е неприятен. Изплаквах обилно с топла вода след което оставях да се сушат и така аромата оставаше минимален.

Общи условия

Активация на акаунт