семейство и приятели ергени

  • 2 394
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 156
ние пък сме почти единствените неженени и без деца  Laughing. като представител "от другата страна" мога да ти кажа, че никога, ама никога не съм казвала "елате на гости, но без децата". даже предпочитаме хората с деца да идват в нас, защото си имат занимавка с двете ни котки и по-малко църкат. смятам ,че притесненията ти не са много основателни. що се отнася до компанията ви, ако ви зае*ат само защото сте семейни и евентуално с деца - егати приятелите.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
mig12, понеже надявам се тук водим един откровен разговор ще ти кажа нещата в прав текст...
Много точно казано.Ако са ви истински приятели,детето ви няма да е пречка да се виждате и да промените взаимоотношенията си изцяло.То за маса и купон не е нужно да ти е приятел някой,почти всеки става.Пък и като се появи детето, въобще такива въпроси няма да са на дневен ред.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Компанията на съпруга ми, която стана и моя, след като се оженихме, е огромна. Вече повече от 10г. сме неразделни. В началото бяха повече неженените, но и те намаляха до един двама. Никога не е имало разделяне по такава причина. Не сме се отдалечавали, винаги сме заедно и си помагаме.
Често си гостуваме и често си правим екскурзии на палатки и хижи. Събираме се по 30-40 души, а когато идват и децата, става още по-весело.

# 18
  • Мнения: 884
При нас беше така. Сега е обратното-децата на приятелите ни са вече големи, гледат се сами и без баби. Само ние имаме бебе. Обикновено идват все пак с децата, пуберите се забавляват в стаята на големия, но всички много се радват на беба. И преди, и сега, сме нямали проблеми с приятелите-семейни или не, преди 12 години нашето дете беше първото, сега другото наше е последното в компанията. Но определено винаги съм предпочитала да се организираме у нас или навън, отколкото ние да ходим. Малките деца могат наистина да са такива "мизерници" /казано с добри чувства, разбира се/, предпочитам да не отварям излишни ангажименти с децата си на други хора, у дома -няма проблем.

# 19
  • Мнения: 4
Петринка майками когато е първа смяна винаги ни пази бебето и ние излизаме на кафе или кръчми.Смея да кажа че доста редовно си излизаме,държим се по същия начин.Пак стават купони по кръчмите,не мисля че толкова сме се променили.Вярно е че има някаква промяна но не вижам да е толкова голяма за да се отдръпнат.
Можеби сте прави че не са ни истински приятели били.
Но както и да е не бих се молила на никой за да излиза с нас и да ни бъде приятел.Просто хора сякакви.

# 20
  • Мнения: 301
Ние принципно ходим на заведение доста рядко, защото предпочитаме да се събираме по гостита, по среднощите понякога се замъкваме и на клуб. Компанията ни е голяма, има много семейни с деца като нас, има и само семейни, имаме си даже и "свободни електрони". Не съм забелязвала да е по-различно отношението към нас и преди, и след бебето. Всички се радват на децата (даже и свободните). Като сме с детето на гости (събираме се поне по 4-5 семейства) се е случвало да сме единствените с дете. Тогава детето е най-щастливо, защото всеки иска да го закачи, да играе с него ... център на внимание става, особено за свободните момчета и момичета. Grinning Харесвам да се занимавам и с нечие чуждо (приятелско) дете като се събираме - приятно ми е.
На едно такoвa събиране за уикенда направо не се отделих от момченцето на едни приятели. Майката даже ме закачаше, че 100% съм бременна. (Оказа се права - била съм във втория месец)  Mr. Green
Ако приятелите са ви наистина приятели, не би трябвало да се промени нещо в отношението им.

# 21
  • Мнения: 49
Нашите приятели са ни общи,защото от доста годинки сме си заедно Mr. Green.Когато забременях всичките ни приятели много се радваха за нас Laughing,дори когато ни изписаха от болнижата почти всички присъстваха(останалите изтрезняваха Mr. Green)Мъжо продължава да си излиза с тях .Но по никакъв начин малката на никого не пречи,дори много се радват когато всички сме заедно на кафенце.
Мила правете си бебчето и не му мислете за приятелите,те ще си останат Hug

# 22
  • Мнения: 79
Десинка 85,
Когато това се случи и бебчо се вкопчи в теб, ти сама ще искаш да оставаш единствено и само с него и някак неусетно ще намалеят излизанията и срещите. Ще трябва да се съобразавяш с банята, яденето, с това дали е задимено, ако сте вътре и дали е достатъчно топло, ако сте навън, дали на бебчо му е комфортно или мн шумно и дразнещо. Когато станеш МАМА, винаги, макар и несъзнателно ще си задаваш въпроса дали на бебчо ще му е ок. В различните етапи от своя живот човек подрежда нещата по различен начин. Когато бях мома, не се спирах - звънне ти някой, ставаш от леглото и не се замисляш. Честно да ти кажа никак не ми липсва този начин на живот. Отсяваш и приятелите. Тези, които наистина те ценят ще те приемат па макар и с дете  Wink
Сега излизаме по-скромно  Laughing, понякога с Алекс, а понякога го оставяме някой да го гледа. Заменихме ходенето на кино с гледане пред компа, ходиме в една сладкарничка дето не се пуши, намерихме и резервен вариант с баба под наем Sad, щото наш`те не могат винаги, когато ние искаме и така. Варианти се намират. Ако искаш бебе, трябва да си готов на радикални промени и компромиси в живота ти - те просто се случват, когато искаш да станеш майка. Когато бебето се появи, вярвай ми, все него ще гледаш.

# 23
Десинка 85,
Когато това се случи и бебчо се вкопчи в теб, ти сама ще искаш да оставаш единствено и само с него и някак неусетно ще намалеят излизанията и срещите. Ще трябва да се съобразавяш с банята, яденето, с това дали е задимено, ако сте вътре и дали е достатъчно топло, ако сте навън, дали на бебчо му е комфортно или мн шумно и дразнещо. Когато станеш МАМА, винаги, макар и несъзнателно ще си задаваш въпроса дали на бебчо ще му е ок. В различните етапи от своя живот човек подрежда нещата по различен начин. Когато бях мома, не се спирах - звънне ти някой, ставаш от леглото и не се замисляш. Честно да ти кажа никак не ми липсва този начин на живот. Отсяваш и приятелите. Тези, които наистина те ценят ще те приемат па макар и с дете  Wink
Сега излизаме по-скромно  Laughing, понякога с Алекс, а понякога го оставяме някой да го гледа. Заменихме ходенето на кино с гледане пред компа, ходиме в една сладкарничка дето не се пуши, намерихме и резервен вариант с баба под наем Sad, щото наш`те не могат винаги, когато ние искаме и така. Варианти се намират. Ако искаш бебе, трябва да си готов на радикални промени и компромиси в живота ти - те просто се случват, когато искаш да станеш майка. Когато бебето се появи, вярвай ми, все него ще гледаш.

Мама Рая, много хубаво си го написала!
Десинка, първо се променя твоето мислене (при някои повече, при други по-малко), второ - от приятелите се вижда кой наистина е приятел и трето, винаги се намират варианти. Пресен пример - вчера не сме се спряли, целия ден почти бяхме навън и се видяхме с приятели. В чантата бях взела шишета с АМ, термос с гореща водичка, пампита, кърпички, Инфакол и т.н. Сега само чакам да дойде късната пролет и лятото най-вече - тогава ще ходим по заведения с масички отвън и всички ще са щастливи!

# 24
  • Мнения: 550
аууу, а как мразя като почнат женените приятели "айде няма ли да се жените" или пък тези с бебе "айде и вие, време е". това ми звучи много грозно, нещо като "ние се прецахме, айде и вие, че поне да не ни е яд". всеки сам си решава какво иска... това беше малко офтопик, ама горе-долу по темата... и не разбирам авторката, жалва се, че приятелите и са далеч от мисъла за женене? или какво? ми то много ясно, че ще стане както го описваш, но ще си намериш нови приятелки (майки с деца)... кво толкова Simple Smile

# 25
  • Мнения: 157
аууу, а как мразя като почнат женените приятели "айде няма ли да се жените" или пък тези с бебе "айде и вие, време е". това ми звучи много грозно, нещо като "ние се прецахме, айде и вие, че поне да не ни е яд". всеки сам си решава какво иска... това беше малко офтопик, ама горе-долу по темата... и не разбирам авторката, жалва се, че приятелите и са далеч от мисъла за женене? или какво? ми то много ясно, че ще стане както го описваш, но ще си намериш нови приятелки (майки с деца)... кво толкова Simple Smile
:peace
дълго време страдах, защото отношението ми с приятелите ми не може да бъде същото.От друга страна, това, че си майка, не е причина да се събираш САМО с майки. Отношенията ни с приятелките охладняха. Сякаш разбрахме, че това, което ни е събирало, го няма вече. Ще кажете, че не сме истински приятели. Не ми се спори за думата, но бяхме близки.

Общи условия

Активация на акаунт