Развод/Смесен брак/ Българка

  • 8 313
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804

Питай някой в Бг, дали ако пътуваш с детето до Бг и забравиш да се върнеш, бащата може да направи нещо.


Аз доколкото разбрах детето е бг гражданин-така,че успее ли да се прибере с детето бащата легално не може да направи нищо,но за всеки случай майка да поиска да се сложи забрана за детето да напуска страната.

# 16
  • Мнения: 597
Постарай се да с е прибереш в БГ. Там заведи дело за развод и присъждане на родителките права на теб - няма да е трудно.
Детето ти е Бг гражданин от тук нататък китаецът не може да има претенции.

# 17
  • Мнения: 992
Детето ти само Бг гражданство ли има или и китайско?
Ако решиш да тръгваш към Бг първо се консултирай с адвокат или с посолството ни в Китай.
Ако можеш го накрай да ти разпише документ пред свидетел, че ти разрешава да се върнеш с детето в Бг. Китай е подписал Хагската конвенция и ако той те обвини в отвличане става сложно, обаче не знам как стоят нещата, ако детето е родено в Бг.
Аз в момента водя дело за да се прибера с дъщеря ми в Бг, тя също е бг гражданка, но не е родена в Бг. Баща и издейства забрана от съда да не я изкарвам извън страната, а ако бях напуснала страната преди това щеше да ме обвини в отвличане. Аз нямаше и да тръгна без подписано от негова страна разрешение, защото го знам какъв е.

# 18
  • Мнения: 1
oshte li si v kitaj?v koj grad?az sum v pekin,omujena sum za pekinec,ot 6 meseca.
jelaq ti uspeh,dano si se opravila!pishi,ako ti trqbva neshto,moje da pomogna po nqkakuv nachin.

# 19
  • Мнения: 376
Rina, Leila, благодаря ви, засега се опитвам да спася брака, не настоявам на развод, но всякаква информация ми е полезна.

Подобна декларация имам, иначе няма как да пътувам до БГ и обратно с детето, но това едва ли е решение на въпроса предвид че не мога да се укривам в БГ. Засега съм в затишие с разводите, дано продължи дълго. По-скоро 6те деиствам не6то по-естествено, като да почна работа в друга страна и т.н. , с негово съгласие.

Леила, какво правиш ти тук? аз работя поредна година...освен брака. Пиши на лични ако искаш

# 20
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Преди да публикувам мнението си правя уговорка, че съм се интересувала за подробности преди няколко години, а също и че най-добре е всеки конкретен случай да се обсъди с адвокат по бракоразводни дела. Ако намерите сериозен човек, той ще намери начин!

Какво става ако само единият съпруг е в България, а другият не е и не иска да дойде да се яви на делото за развод?!
Обявява се пред съда, че не знаем къде е. Чака се да се изпрати покана от МВР на последния му/й известен адрес, евентуално на адреса му/й в чужбина, ако е дал/а такъв при подаване на документи за паспорт. Това, естествено трае  безкрайно дълго. Когато ответникът не се яви в крайна сметка в съда, се чака решение на съда как ще продължи делото. Голяма тежест се дава на свидетелите.

По-лесният начин е съпругът, който липсва, да упълномощи авдокат да го представляв ав съда по бракоразводното дело. Ако не дойде до България, за да направи нотариално пълномощно тук, това става по реда на нотариалните услуги в съответната страна- посолство на България или при местен нотариус и с апостил. А ако страната не членува в Споразумението за апостил?! Има много безумни, частни въпроси, които могат да ви държат с вързани ръце.

Какво става след развода, обикновено прекратен по взаимно съгласие?! Бившият съпруг продължава да липсва. Ако не е дал/а съгласие за издаване на международен паспорт, се подава молба до Директора на Паспортна служба в съответното МВР да разгледа случая, ако  родителят в България иска детето да пътува извън страната. Може да се води и дело по въпроса.

Крайният вариант е да се води дело за отнемане на родителските права.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Детето ти само Бг гражданство ли има или и китайско?

И на мен това ми е любопитно. Когато единият родител е с различна националност от тази на другия родител, детето не получава ли и нея директно, с раждането си?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт