И з р а е л 28

  • 18 239
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Хари,   bouquet не е било уточнение към теб, а по принцип, защото, знаеш, има много предразсъдъци към тези хора  Peace  (хомофоби)
В случая с познатите ни, те не се крият, дори колегата на мъжа ми обичаше, когато тези въпроси се "поставят на масата", защото е наясно какви са масовите нагласи и го приемаше като възможност да обясни своята гледна точка, и го правеше много уравновесено и аргументирано...  Peace Понеже в службата им подкрепят доброволческия труд, той помагаше на деца в неравностойно положение с уроците им - всяка неделя излизаше по-рано от офиса, за да посещава такива семейства и да им посвещава от времето и знанията си... Аз имах големи симпатии към него, като човек, не се бях замисляла какъв е, шегували сме се - напр. мъжът ми имаше тапет на екрана с моя снимка и той го питал дали това съм аз на снимката (преди да се запознаем), Ментов казал "Да, тя е, нали е хубава"(не се имам за хубава, това е реплика на съпруга ми) , и той просто отговорил "Да, но аз не мога да оценя женската красота" и после се запознахме на фирмено парти; в по-късен етап той самият ми разказа тази случка  Grinning За съжаление, него го бяха повишили в един момент и се явяваше шеф на мъжа ми и това им развали иначе добрите отношения...

# 16
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз също съм ок с гейовете ,но само при условие,че не са повече жени от мен иначе не мога да си скрия усмивката  Grinning

# 17
  • T"A
  • Мнения: 2 515
За да не се превръща в дискусия за и против гейовете  Laughing, да ви попитам дали в пощенските клонове, които са ви по регион, има такова нещо - на всяко 15-то число от месеца идват счетоводители и отчитат данъците на клиентите си?

Нашият квартален клон е такъв, който приема счетоводното отчитане, и на 15-ти всеки месец просто е за предпочитане да не се ходи до пощата, или да се ходи сутрин рано - иначе се чака на ужасна опашка  ooooh! Аз днес бях там рано и имах късмет да не чакам, но друг път съм стояла по 1 час  Stop

Бубе, ти още ли си в шабатон? Да не би да съм пропуснала нещо, което си обяснила по-рано  Blush

# 18
# 19
  • Мнения: 13
 Иху-ху  Party и аз в новата темичка  Grinning
Мента благодаря bouquet
Заплювам си възможността да те отменя за 29тата  Wink   Hug 
Мерси за виртуалните разходки Бории ,Талии  Crazy Hug  Оплакнах оЧото с красиви гледки  Heart Eyes

Не знам дали бих се качила на Камила , но нашите в Бг участват в международното издание на  " Страх  "hahaha Joy
 за животни  Crazy От няколко месеца насам основното им  изпитание е да издържат на минусувите температури на открито в  Софийската Зоологическа Градина . Поне аз ги зърнах на -11 градуса  #Crazy


Цитат
Аз лично не приемам изборът им, но приемам  самите хора / дано ме разбра/. На сестра ми добър приятел е гей...

Няма как да го кажа по добре .  Wink  Преди години най-добрият ми приятел беше гей и си падаше страшно по Митко Бербатов  hahaha Joy . Много готин тип ,постоянно ме разсмиваше . Веднъж ми каза ,че ако се беше родил жена , искал да е като мен  Joy Не знам до колко го е мислел ,но беше мило  Joy  Wink  Heart Eyes
Нямам нищо против гейовете , но ако има някой ,който да ме дразни като стил -виж онези "мъже" дето се водят фИеШънЧеТа ,които имат повече розови блузки от мене и ходят с дрехи все едно окъсели и стеснили се след няколко неуспешни перални Crazy  Ни гей-да може да сте приятелки , ни момче-да има фасон за гадже и по възможност да не тежи колкото тебе  Joy
 Може да са готини по характер хората , ама  като ги видя в Ялта Crazy   Stop  Sick Mr. Green

# 20
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ментичка днес по принцип трябваше да съм на Улпан ама спуках гума и .... Joy Шегичка,не мога да стоя на краката си,мускулите ми са на топка а докато отида до магазина сто пъти спирах,че ми се схващат краката  Sad много боли,но аз съм си виновна де от мързел се докарах до това положение  Confused ,но утре съм на линия там да видя какво става  Confused
Тали айде не се стискай хвърли една палачинка насам Simple Smile

# 21
  • Мнения: 490
Здравейте момичета и момче, аз няколко дни не съм влизала в любимото форумче, че някакъв грип ме мъчи и едва ставам от леглото. Ментичка овации за темата, отивам да ви дочитам в 27. Hug

# 22
  • България-София
  • Мнения: 573
Аууууууу Уник какво стана с мъника как си счупи ръката???Да се оправя бързо  Praynig Обаждам се от време на време на иврит ама рядко-срамувам се  Embarassed  Joy
.
"Мънкът" счупи ръката си на детски рожден ден в един детски клуб. Паднал от пързалката (бебешка, ниска), на земята е покрито с дюшеци, но явно я е тупнал лошо - много е щур  ooooh! Счупване в лакътя. Три дена се чудиха в Пирогов дали да го оперират и да решат проблема с пирони, но слава Богу - размина ни се засега операцията. Да не се оплаквам аз - ние бяхме най-лекия случай там...А иврита не го "срамувай" толкова - коментирали сме много пъти има хора (братушките от бившите републики), живеещи по 15 години в Израел и едно сносно изречение не могат да съставят... Израилтяните са свикнали с непрекъснатата алиа и са сравнително търпеливи към учащите сега езика, а старанието да се изразиш на него език - среща адмирации (поне с мен беше така). Има и изключения разбира се, но никога не съм им обръщала внимание. Така че давай смело!
Мента, за мода не знам дали има такава, по-скоро да. Момчетата тук се увличат по костенурките, транспортърс, пауър рейнджърс и напоследък - бен тен. (в Израел е популярен поне от година). Момичетата са на вещиците, уинкс и едни русалки (на които и моите синчета са също фенове).
За гейовете си говорите - нищо против нямам тях - кой с кого си ляга и какво прави хич не ме интересува, стига да не ме притесняват. Като цяло, от няколкото си контакта с тях, бих казала, че хора като всички останали - не ме притеснява общуването с тях. Както Анди каза по- неприятни са ми въпросните "метро-сексуални" заради които напоследък не мога да се вредя при козметичката си - то не са кола маски, масажи, маски, а дрешките даже не ми се коментират...  Понеже ходя на фитнес - там е пълно с такива. Забелязвам, че заразяват и "нормалните" мъже. Нямам против мъжете да обезкосмяват гърди, гръб, корем, но крака и ръце - ми идва вече в повече. В Израел май няма особено почитатели, Вие какво ще кажете?
Помня имаше и гей парад в Тел Авив - тази година ще има ли (ако не е минал) и има ли още скандали покрай него?
Уф, дълъг стана поста ми, ама сега ми е паднало...

# 23
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Този бен тен наистина е голяма мания, брат'чеда ходи с някакви като часовници и прави едни рязки движения  Joy А хлапето, при което гостувахме, много обича пък Дора (тя май подмина БГ)... За по-големите пък има едни кукли, забравих им името, плюшени играчки, които имат виртуален живот (т.е. нещо в Интернет ли е, софтуер ли е, не съм сигурна) и там ги хранят и се грижат за тях (има мад а'ава - индикатор на любовта, който спада, ако не си се грижил за тях  Laughing ) на мен тази история ми напомня тамагочи, ама карай...  Изобщо, нали съм дежурната детегледачка на роднините на мъжа ми, не ме оставят неинформирана  Joy

В Тел Авив има всяка година парад на гордостта, тук няма проблеми, в Ерусалим е по-сложна обстановката, но миналата година, през есента, и там направиха, но там мина като един вид тихо шествие, защото с толкова бунтове и заплахи за убийства, просто няма как да го направят по друг начин  Peace

Уф, дълъг стана поста ми, ама сега ми е паднало...
Имаш да наваксваш, за това  Mr. Green


Бубе, хапвай шоколад, имаш си оправдание сега - мускулната треска  Wink

# 24
  • Мнения: 13
Цитат
в Ерусалим е по-сложна обстановката, но миналата година, през есента, и там направиха, но там мина като един вид тихо шествие, защото с толкова бунтове и заплахи за убийства, просто няма как да го направят по друг начин 
Shocked В Ерусалим са  направили гей парад/парад на гордостта ?   Shocked
Нямам против гейовете , но не знам дали толерантността ми е малко тясна ,но не ми се струва мн. приемливо да се изтипосат в  Ерусалим  на такъв вид парад , ако ще и да е като мълчаливо шествие  Thinking Peace

Замислих се ,че и в Сф имаше нещо подобно мин. год , но беше следното - в средата на улицата върви шествието от хомосексуални  до тях са полицаите - не че участват (въпреки ,че някой от  тях  си заслужават подобни определения  Joy Mr. Green ) , а до полицаите -футболни фенове и скинари , които мятат псуват викат и пият бира.  В Бг . масата народ като ,че ли не е консервативна , но  още не можем да го приемаме на 100 % .  В тази  връзка се сетих да попитам , тук в медийното пространство се обсъжда дали да  се узакони  "утроба под наем " а именно жена която да износи бебето на друга ,която има здравословен проблем и не може да го износи .
В Израел по този въпрос как стоят нещата  Thinking

# 25
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В тази  връзка се сетих да попитам , тук в медийното пространство се обсъжда дали да  се узакони  "утроба под наем " а именно жена която да износи бебето на друга ,която има здравословен проблем и не може да го износи .
В Израел по този въпрос как стоят нещата  Thinking

Казва се сурогатна майка и е законно, но е скъпо.

Явно ти е тясна Laughing (извинявай, просто думата ме разсмя), за мен не се е намерил нито един убедителен аргумент против парада на гордостта в Ерусалим, макар че тук дават гласност на религиозните институции, които се противят. Но всеки с вижданията си  Peace Въпрос на ценности е, при всеки от нас те са различни и за това темата е чувствителна, не е за този форум, според мен  yes

Вече е ставало дума за Парада, ще дам само линкове към статии:    search

http://latimesblogs.latimes.com/babylonbeyond/2008/06/israel-gay-prid.html
http://www.ynet.co.il/english/articles/0,7340,L-3412574,00.html
това е клип, някакъв репортаж: http://www.youtube.com/watch?v=9QjV5QXoyj4

Това, за което разказваш, е една от причините да съм доволна, че живея в Израел, а не в България. Съжалявам, ако звуча крайно или грубо, много се колебаех дали да го напиша, но това е начинът, по който аз чувствам и оценявам нещата  Peace

# 26
  • Мнения: 610
Привет на всички  wavey

Мента   bouquet за темичката , може ли да сложиш още снимки ( линк) от този град Цфат, че ми е интересно .
Петя много грижовна мама е Шахар , как храни бебчетата  Heart Eyes
Тали браво на твоите рибари  Simple Smile  снимката с проникващите лъчи на новият ден е супер  Flutter
Unik да се оправя бързо твоето момченце  Hug и ние преди месец бяхме с гипс ( дъщеря ми ) .
Малките също са големи фенове на костенурките нинджи и рейнджърите  Whistling всичките им мартеници бяха с тях , а отскоро харесват и Бен 10  Crazy
Борянка благодаря и аз за виртуалната разходка в пустинята   bouquet

# 27
  • T"A
  • Мнения: 2 515
bliznacite, Цфат е един друг свят, просто като в приказка или машина на времето - така се чувствах там  Grinning там живеят кабалисти и наистина се усеща някаква мистика в атмосферата му, за евреите е един от четирите свети градове  Peace
Аз не съм снимала, защото не е удобно, хората там са религиозни и трябва да имаш разрешението им, за да ги снимаш (поне така е религиозните по други места и за това не посмях да извадя апарата).
На английски е Safed/Sefad, в Интернет има чудесни снимки  yes

Един интересен албум: http://www.flickr.com/photos/lenkakupkova/3351343263/

Това е от сайта на града, като кликваш на някой от трите образа, се отварят албуми, тематично разделени на хора, синагоги и пейзажи, а после кликваш на снимките, за да се отворят в нормален формат: http://www.safed.co.il/galleries/galleries.html

И още една галерия с красиви снимки: http://www.israelinphotos.com/gallery9-Safed.htm

 Hug

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Аз пък няма да разгледам снимките  Crossing Arms защото това означава да направя панаир утре,че не ме взеха  #Cussing out
Шегичка,сега ще разгледам защото от предните снимки по някаква причина много ми напомни на Гърция  Peace

# 29
  • Мнения: 13
Мента съгласна съм с теб  Hug .  Не само на ценности, на гледна точка и себеусещане .  Wink

http://bg.wikipedia.org/wiki/Сафед  Wink

Общи условия

Активация на акаунт