За колко дни протича лечение на бронхит с хомеопатия

  • 31 634
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Не беше точно бронхит сега, но имаше хрипове,които се чуваха ясно и кашлица ужасно зверска...мина с хомеопатия и мазане вечер на гръбче и гърдички с Пулмекс бебе-преди мазах с мед гърба и спеше с вестник,но тъй като процедурата е отвратителна за нея и плаче реших да мажа с Пулмекс бебе-мина всичко за около седмица и половина. Ако личната беше чула хриповете определено щеше да изпише АБ.

# 16
  • Мнения: 164
При нас ситуациата беше 3 дена кашлица на 4 тия ден почна Т и детето отпадна /тогава се чуха хрипове/, направи гнойна ангина, на 5 ден направи отит с двете уши и имаше болка при уриниране. Не знам дали щеше да се оправи само с хомеопатия. Не ми се рискуваше .Още повече че и малкия беше с Т. Илианка здравей радвам се че те виждам.
Май ми трябва някой болен, който се лекува пред мен и да видя че се оправя Simple Smile. Не искам да рискувам с децата. А ако не сме уцелили правилното  лекарство ....виждам се в болницата и направо ми се гади. Компреси с мед съм правила, черна ряпа , чай от подбел и мащерка , но няма промяна . Дадох АБ за да съм спокойна, поне знаех какво правя и какво да очаквам. Има вероятност АБ да не подейства но то е само ако не е правилно подбран.Добре че при нас подейства. Поздрави

# 17
  • Мнения: 13 512
Днес бях при личната лекарка на контр. преглед. Няма вече бронхит, само на 2-3 часа веднъж се закашля. Започнахме лечението в четвъртък следобяд, днес  е понеделник.
Не вярвам на антибиотиците-каква е гаранцията,че ще подейства? Масово за вирусни инфеции се предписват антибиотици, които е доказано, че не действат на вирусите.

# 18
  • Мнения: 2 908
Ами честно казано и аз си мислех,че сериозно ще се замисля,ако не минават хриповете бързо,защото декември ми изкара пневмония и да я доведа до втора не желая...затова всичко си има две страни и за съжаление ние родителите сме тези,дето трябва да мислим и преценяваме кое е най-правилно. Мислех си,че ако виждам влошаване,а не подобряване веднага ще мина на АБ...но не стана така-все пак трябва да се опита,защото е най-лесно даването на АБ...ама ако всяко дете е като моята дъщеря-сополи,кашлица и скоро след това може и хрипове-то всеки месец ще трябва да я тровя с АБ.

# 19
  • Мнения: 1 559
Аз пък не бих рискувала да дам АБ.
Вероятността хомеопатичното лекарство да не подейства е също в случай, че то не е правилно подбрано. При нужда лекарството би се сменило (също както и АБ, само дето той срива организма на детето).
Това, че ставаш по-спокойна е много хубаво (и от гледна точка на възстановяването на детето). Но ми е чудно как може да знаеш какво да очакваш, давайки АБ... от холистична гледна точка дори "правилният" АБ може да има непредвидимо действие.

# 20
  • Мнения: 164
Илианка от опит казвам, че знам какво може да очаквам при даване на АБ. Защото миналата пролет минахме по същия път, както  и есента. Има вируси които протичат с кашлица по това време на годината. И ние като ги лепнем редовно правим бронхит -още на 3тия ден. След като изчакам 3-4 дена на Кл.хомеопатия и не виждам подобрение ми се изчерпва търпението /и времето на болничния/ и действам с Аб. Аз почнах да търся все пак материали за да знам дали лечението ми е правилно. Нормално ли е след 3-4 ден детето да стане по зле -да вдига Т да прави Ангина, че и отит. Аз по препоръка на лекарката ми въпреки АБ си давах хомеопатичното. В момента, който я усетих, че тръгва да се разболява започнах да давам съответното хомеопатично. Давала съм и го по предписание , не  давам нито мента нито какао. И така ако имате конкретно мнение пишете. Но за сега съм скептично настроена че можете винаги и на 100% да разчитате в тези случаи.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
От събота сутринта дъщеря ми е с много висока Т, кашлица и хрема. С класическа хомеопатия действахме до вчера, когато по съвет на хомеопата бяхме на преглед при личната лекарка. Тя каза бронхит. Отидохме и до частната педиатърка, която потвърди диагнозата. При положение, че 3 дни беше с висока Т (в неделя вечерта подмина 40 градуса), хомеопата ни се съгласи с изписания антибиотик и каза да спрем хомеопатията, докато го пие, а после "ще го чистим". Много исках да минем без антибиотик, но уви...

# 22
  • Мнения: 13 512
От събота сутринта дъщеря ми е с много висока Т, кашлица и хрема. С класическа хомеопатия действахме до вчера, когато по съвет на хомеопата бяхме на преглед при личната лекарка. Тя каза бронхит. Отидохме и до частната педиатърка, която потвърди диагнозата. При положение, че 3 дни беше с висока Т (в неделя вечерта подмина 40 градуса), хомеопата ни се съгласи с изписания антибиотик и каза да спрем хомеопатията, докато го пие, а после "ще го чистим". Много исках да минем без антибиотик, но уви...
Mного поздрави да изпратиш на хомеопата си, но според мен е най-добре да го смениш. 3 дни нищо не е лекувал, просто не е уличил правилното лекарство, затова сте стигнали и до антибиотик. Аз ти казах,че за точно три дни бронхита на дъщеря ми неше ликвидиран.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Ох, не знам и аз, monda  Confused При хомеопата сме едва от месец и нещо. Първо лекувахме трета сливица по схема, но точно спряхме за почивка (така каза тя) и малката цъфна с високата Т. Започнахме да се чуваме с хомеопатката постоянно и ме питаше за състоянието на дъщеря ми и казваше какво да дам... Като нямам опит и база за сравнение не мога да коментирам дали е добра или не е, но и аз се чудех как ще й се доверя занапред  Rolling Eyes Препоръчана ми е от моя приятелка, но не знам...не очаквах да се стигне до антибиотик, а се стигна Sad Може и да си права, нямам идея и аз какво ще правим занапред.
Радвам се, че сте се справили с хомеопатия, аз отрових дъщеря си с антибиотици откакто е на градина  Confused И заради насрочена операция на третата сливца започнахме с класическа хомеопатия, уж да се справим с проблема без операция...

# 24
  • Мнения: 13 512
Ne move zaradi edna temperatura хомеопат да каже:спирай, почвай антибиотик!
Тя просто не е знаела какво да предпише и затова е предпочела АБ лечение. Аз не бх и се доверила повече.
Дъщеря ми вдигна 39,5. Аз не направих нищо На другия ден нямаше температура и чак на третия ден се почви кашлицата. На четвъртия се оказа бронхит, който мина за 3 дни. Ако и бях дала още при вдигането на темп. хомеопатия, сигурно нямаше да се стигне до бронхита. Но така или иначе, той отмина точно за три дни. Сега има една задна хрема, която я кара да се изкашля отвреме навреме, която отново с хомеопатия, но този път с друго лекарство ще атакуваме и след 3 дни няма да има и хремата.

# 25
  • Мнения: 164
Бубе, явно вие сте изкарали същия вирус. Мога да ти кажа само, че и ние сме с проблемна трета сливица и до сега сме се оправяли с Класическа хомеопатия. Всеки път след изкарана вирусна инфекция започва хъркане и дишане през устата. Оправяме се , но след месец. Гледам да не пие студено, да не е на студен вятър ,защото съм забелязала че тогава също се усложнява.
Monda аз започнах лечение с хомеопатия още на първия ден и пак се стигна до бронхит. Именно това ми беше мисълта, че въпреки лечението пак се стига до там при това вече трети път. И хомеопата смених  ужким добър прехвален- няма разлика. Според мен всеки хомеопат преценява и решава какво да каже на майката. Ако тя е доста притеснена и в случая отскоро се лекуват с хомеопатия може би е по добре за сега да остави на лечение с АБ, а пък после да продължи вече в по-спокойни води. Защото както всички казвате нещата имат щастлив край ако се предпише Вярното лекарство. Надали аз ще съм спокойна да гледам детето 5 дена с 40 градуса. Толкова нямаше да изчакам. Но това е мой избор. А за задна хрема малко ме съмнява, че се оправяте за 3 дни. От опит казвам. Но ако успеете все пак - Поздравления.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 336
Като ви чета, направо нямам представа как се лекувате с тази хомеопатия!
Вече цяла седмица сина ми приема лекарство изписано от класически хомеопат, подобрение няма! А лекуваме само хрема и лека кашлица  Confused добре, че не е зима и не лекуваме нещо сериозно  Naughty

# 27
  • Мнения: 2 908
Напълно споделям казаното от Netka-точно така е и при нас. Бавно е,но за сега става...просто не се отчайвам,защото на моменти ми идва и това...rafaela ,аз за да те успокоя да ти кажа,че дори не се лекуваме при класически хомеопат,който е "по принцип" по-добрият вариант....и пак стават нещата-е,не като с АБ-на вторият ден и идва подобрение...

# 28
  • Мнения: 1 488
Понеже има запитване по темата и не желая да пускам нова,да ви попитам лечение с народна медицина възможно ли е? Мога ли да навредя на 2 год. си дете.Преди една седмица беше с трахеобронхит и му давах АБ, след контролният преглед се откриха леки хрипове... Лечението беше прекратено, аз сама самоинициативно реших да правя компрес от мед и вестник.След което започна кашлица суха и лаеща,Направих му и сиропче от индрише локум и лукчета.След вторият компрес изведнъж започна една силна кашлица при всяко вдишване кашлица.Голямо въртене голяма мъка,Отхрачи храчка,след 20 минути малко повърна,като имаше и слуз като секрет.Направих компрес от извара и детето заспа след около 30 минути.Жизнен е и няма температура.Днес сме на доктор за да провери дали нямаме 3-та сливица.Да продължа ли с моя начин на лечение?

# 29
  • Мнения: 13 512
Понеже има запитване по темата и не желая да пускам нова,да ви попитам лечение с народна медицина възможно ли е? Мога ли да навредя на 2 год. си дете.Преди една седмица беше с трахеобронхит и му давах АБ, след контролният преглед се откриха леки хрипове... Лечението беше прекратено, аз сама самоинициативно реших да правя компрес от мед и вестник.След което започна кашлица суха и лаеща,Направих му и сиропче от индрише локум и лукчета.След вторият компрес изведнъж започна една силна кашлица при всяко вдишване кашлица.Голямо въртене голяма мъка,Отхрачи храчка,след 20 минути малко повърна,като имаше и слуз като секрет.Направих компрес от извара и детето заспа след около 30 минути.Жизнен е и няма температура.Днес сме на доктор за да провери дали нямаме 3-та сливица.Да продължа ли с моя начин на лечение?
това никой не може да т го каже, защото няма категоричен отговор, а се носи отговорност. Отиди днес на лекар, нека да чуят хриповете и сподели с лекаря какво лечение провеждаш. Чуй обяснението му и съвета и след това сама реши как да продължиш. Но каквото и да правиш, орави го под лекарско наблюдение. при най-малко съмнение за влошаване, го заведи да го преслушат поне.

Общи условия

Активация на акаунт