Отново за водата

  • 2 587
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Ти предлагаш, а бебето, ако реши - пие. Някои бебенца пият, други - не.
Peace
Моето беше от непиещите. Постоянно преварявах вода и му предлагах, но безуспешно. Плюеше биберона на шишето и се мръщеше. Смених няколко шишета и биберони, докато просто накрая се предадох и престанах да предлагам. Кърмех на поискване и явно това му беше достатъчно.
Поднових опитите с водата след захранването, като продължавах да си кърмя на поискване. Отново с триста зора изпиваше макс. 10 мл. Опитах с неразливаща се чаша, с обикновена чаша, но не. Едва към десетия месец, когато започна да приема по-сериозни количества твърда храна, започна да пие вода.

Така че, marinchence, в моя случай по скоро детето ме тормозеше, като отказваше да пие вода.  hahaha

# 16
  • Мнения: 175
То е ясно,че всеки си преценява за детето.Аз като една 'жестока' майка,вярваща на 'безумни' мнения не давам вода на детето си.

# 17
  • Мнения: 2 015
Давах когато и колкото поискат. Струва ми се жестоко да оставя жадно едно бебе.
Моя освен АМ пиеше допълнително доста вода.

# 18
  • Мнения: 6 713
Давала съм вода, не виждам с кое толкова е проблем това. Доколкото разбирам и чета по Интернет, това е тенденция особено разпространена в северните държави, където е и по-студено. Не може да сравняваш климата на Англия с България например. Или някоя друга северна държава.  Peace
Умерената хидратация може само да бъде от полза за организма, но не и вреда. Naughty

# 19
  • Мнения: 2 658
В същност аz смятам, че трябва да се предлага, ако пие, пие, ако не не. Но май има мааалка раzлика между кърмено и на АМ дете и пиенето на вода. Зная (от консултант по кърменето), че АМ малко повече натоварва бъбреците, zаради кравия белтък. Та поне трябва да се предлага вода, пък колкото иzпие.
Кърмта zадоволява нуждите от вода.
Дъщеря ми е на АМ, вода давам, пие, но доста малко, окло 50мл на ден само. Но това е положението.

# 20
  • Мнения: 4 434
Моето мнение съвпада с това на повечето от вас, предлагам вода ако иска пие, ако не иска не пие
Но е хубаво човек да си свери часовника  Hug

Точно това е най правилното Wink

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да Peace

# 22
  • Мнения: 168
според мен самото дете си показва дали има нужда от допълнително даване на вода или не аз давах на дъщеря ми още от началото но не искаше да пие започна чак към 8 месец

# 23
  • Мнения: 2 013
Още от раждането му давах и давам когато и по колкото поиска.

И аз така!  Peace

# 24
  • Мнения: 487
Винаги съм предлагала вода, ако е жадно пие, ако не отказва. Никога не съм насилвала, било с вода, било с храна, които е гладен или жаден да пийва или да хапва.

# 25
  • Мнения: 46 518
Не съм давала, докато беше изцяло на течна храна, при положение, че изсмукваше близо 1 литър мляко, основната част от което е именно ВОДА, не виждам логика да следвам феновете на даването и да й пълня корема с още.

Ако бебето е гладно и му предложиш, ще пие, за да се залъже с нещо.
Ако не е на поискване, пак ще пие, защото не може да си набавя, колкото му трябват течности за деня, а поема, колкото ти си решила, което няма начин да съвпадне.

Като захраних започнах да предлагам, не че пиеше.

# 26
  • Мнения: 494
Аз давам вода, но той не я пие, така че напрактика е на АМ и кърма и без вода. И на мен някои ми казват да давам, други да не давам и аз реших да му предлагам, ако иска добре, ако не не го насилвам.

# 27
  • Мнения: 528
Според мен трябва да даваш на бебчето когато и колкото му се пие водичка  Peace

# 28
  • Мнения: 260
Според мен трябва да даваш на бебчето когато и колкото му се пие водичка  Peace

и ние сме давали водичка колкото иска Peace

# 29
  • Мнения: 180
И докато кърмих и сега като се захранваме с АМ давам вода. Според мен това са глупости,как може един човек да издържи 4 месеца без вода??! #2gunfire Този,който го е написал или казал трябва да видим дали може  без вода.

Общи условия

Активация на акаунт