Съвет, относно цена за обзавеждане.

  • 3 174
  • 35
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
gogotoni, кой ви прави кухята? може и лс. мерси!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 11
За цени не мога и няма да коментирам.Ще споделя личното си мнение относно готовите и поръчаните мебели.Готовите са стандартни,по определени размери и ако тръгнете да търсите и си харесате нещо,  се оказва,че размерите не пасват на определеното място,или обратното-размерите съвпадат,но нещото не ви харесва/изработка,цвят,разпределение/ и настава едно безкрайно и мъчително обикаляне по магазини и в крайна сметка или купуваш нещо,за което после ще съжаляваш,или поръчваш по индивидуален проект и имаш това,което си искал.Споделям това от личен опит,когато търсехме детска стая за внучето ми.Трудното идваше от там,че човечето беше видяло в едно списание легло с формата на влакче и искаше точно такова.Сещате се,че точно такова трудно ще се намери по нашите магазини.Започнахме да обикаляме по разни фирми за поръчки,ами......какво да ви кажа-много сложно било,много трудоемко,много поръчки имало и щяло да стане,ама много бавно и за много пари/не си спомням сумата,но наистина ми се видя много/.Е,стана,намерихме майстор и то съвсем случайно,погледна снимката и каза,че няма никакъв проблем да го направи.Стана даже по-хубаво отколкото си го представяхме и то на прилична цена..Само да знаете каква игра пада newsm44   newsm10                                                                                                                                                 Съжалявам,че не мога да ви пусна снимки.

# 17
  • Мнения: 44
Цената направо си е нормална,даже и не скъпа за мебели по поръчка.Това не е масово производство,а мебели само за вас,т.е. в 1 брой.Всичко се изготвя само за вас,не забравяй това.Все пак им виж и качеството,че евтиното излиза по-скъпо.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 254
Цената даже е ниска. Ако не те устройва, има магазини като Айко и т.н.. цените са ниски, мебелите са некачествени, но стават.
Ако искаш нещо по поръчка ще трябва да си платиш. Ако нямаш възможност да си платиш, намираш компромисен вариант.

# 19
  • Мнения: 142
Ами аз искам да си платя, ама да ми надуват цените... Naughty
Сега чакаме оферта от друг мебелист и съм сигурна, че ще е по-изгодна. Ще пиша за резултата.
Тези просто май си помислиха, че не сме нещо наясно с цени на материали, защото ни казаха, че за труд взимали 600 лв., а материалите в никакъв случай не са 3000 лв. Outta Joint

# 20
  • София
  • Мнения: 1 254
Добре, ти на колко оценяваш труда на хората? Наясно ли си колко е труда като време, усилия, ток, работа машини и т.н.... Не го определяй веднага като надуване на цените.
Пример прост: гардероба ти е 1,80х2,50 м..
За такъв гардероб, без да му правя разкрой, само така на грубо - само двете врати са една плоча, останалото е още около 3-4 плочи, значи колко станаха - 5 плочи за гардероба, средно по 100 лв на плоча са 500лв само за плочите. Канта ти идва още около 50 лв. Механизма за вратите, най-евтиния е около 250-300лв.. Груба сметка до тук 800 лв само материали. Я сега да сметнем транспорт до фирмата доставчик на плочите и обратно, транспорт до фирмата, която внася механизма за плъзгане и обратно (защото не всички фирми предлагат транспорт до клиента - фирма) После да помислим за труда на самите хора, които ще го правят гардероба - първо някой трябва да го начертае, след това някой друг да му направи разкрой, после някой да вземе и да нареже плочите, после друг да ги кантира, след това трети да ги разпробие за разглобки, след това четвърти да сглоби гардероба и да му монтира механизма за плъзгане на вратите, после някой да го разглоби, да го натовари на бус или камион, после някой да ти го сглоби в къщи... На тези хора нали им се плащат заплати, съответно надници.. Ми тия машини - нали работят на ток, нали се амортизират с всяка плоча, да речем.. Така че.. От 1200 като махнем 800 лв за материали остават 400 лв.. Ти прецени дали са ти надули цената. и дали в тези 400 лв ще се съберат всички останали разходи извън материалите.
Но да видим каква цена ще ти дадът от другото място.
Разбирам, че не всички могат да отделят повече пари за мебели, аз самата не мога да отделя никакви, добре че не ми трябват в момента мебели... Но това са неща, които ще ти стоят в къщата и ще ги ползваш сума ти години, по-добре да платиш повече пари за по-високо качество, от колкото на 2-3 години или по-често да купуваш нова спалня, защото на евтината спалня се е счупила някоя страница и ПДЧ-то е станало на сол я някой ъгъл и т.н...

# 21
  • Мнения: 142
Ми, не, хич не съм наясно с труда на хората... ooooh!
Нещата въобще не стоят така както ги описваш ти, но няма значение.
До известна степен си права, но първо- работят само двама, второ- рязането и кантирането го включват в цената за материалите, а механизмите казаха, че били около 200лв., т.е. явно са нямали намерение да ни слагат от качествените, и трето- за същия гардероб в  магазин  цената е 900 лв.
Така, че наистина смятам, че са попрекалили с цената. Това е мое мнение, просто поисках съвет за това как ви се струва и на вас цифрата. Ако скоро на някой му се е налагало да обзавежда и е наясно с цените на мебелите по поръчка от разни "майстори", работещи в мебелни магазини и решили да си изкарват допълнителен доход с такава дейност, ще разбере за какво говоря.
Благодаря на всички за мненията!  bouquet
Лек ден! Hug

# 22
  • Мнения: 275
gogotoni като си намерите добра оферта от мебелист и видиш изпълнението как е ще споделиш ли координати / може и на лични/, защото и аз имам идея скоро да търся такива услуги. Предваритено благодаря.

# 23
  • Мнения: 4 404
Моят съпруг собственоръчно е направил почти всички мебели.Хоби му е -разтоварва се така.
Материалите за кухнята са под 1000 лв/немски плот,пдч,лайсни,механизми,дръжки на вратички от стругован месинг/.Другото е труд и желание- има в излишък.Вратичките са от дърво ,но  не са купувани ....преработи  страхотен изсъхнал материал ,който имахме.

# 24
  • Мнения: 142
mari_ana, разбира се, че ще споделя! Hug
mamamari, блазе ти! Браво на него! Обожавам мебели от дърво... Simple Smile
Моят красавец хич не му се занимава. От кога го врънкам да започнем с ремонта... Whistling

# 25
  • София
  • Мнения: 1 254
gogotoni, аз ти описвам как стоя нещата в цеха, в който аз работя.
И само за справка, хората, които нямат машини носят в по-големи фирми рязането и кантирането. цените вървят тънък кант по 0,50 лв на линеен метър, дебел кант 1,00лв на линеен метър. Това е само кантирането, без цената на самия кант. Разкрояването или рязането е по 5 лв на квадратен метър. Плочите са с размер 2800х2070 мм.. и т.н..
Всъщност, щом ти се струва скъпо, просто си го купи от магазина. Няма смисъл да се обяснявам и аз тука за цените.

# 26
  • Мнения: 4 404
gogotoni,направо съм за оплакване.Тоя човек не умее да почива, не може да се видим все да прави нещо......направо се е прехласнал по това си хоби ooooh!.
И да не направите мебелите,ще ги купите все някак ама  моя никога няма да изкара една 10-15 дневна почивка .....ще се побърка без  да  работи #Cussing out

# 27
  • Мнения: 44
qoqotoni мисля,че направо си търсиш под вола теле.Как така по поръчка ще струва колкото в магазина.

# 28
  • Мнения: 950
На мен ми се струва нормална цената ,защото нащи близки като разпитваха по разни фирми за такова обзавеждане си бяха  такива цени като вашите . Wink 
Ние също правихме скоро спалня и кухня /детската все още не знам цена  Blush /  и ни дойде много изгодна цена  и сме доволни от направеното  Party  а даже не бях ходила  да взимам оферти от другаде  .
Ако можех бих те посъветвала нещо ,защото виждам че си от Бургас ,но не съм ходила на много места да питам.
Проверихте ли в магазин Явор /до м-н Европа /  Rolling Eyes

п.с. размери на леглото 1,60x2,00 м /с малки нощни шкафчета а под леглото 4 броя големи чекмеджета / и гардероб  2,30x 2,50 м  с 2 плъзгащи врати   Wink      

# 29
  • Мнения: 4 462
gogotoni, много внимавай с мебели на ниска цена, особено ако са полски, само за пример давам Арон. То при влеждане се и вижда, но приличната им цена се дълржи на това, че ПДЧ е с хартиено фолио отгоре, което с времето букнално се изтърква. Така че гледай и сравнявай, най-добре с някой дето разбира и с мостри.

Манди Портокалова, недей моля те се толкова разпалено. И ние във фирми работим и знаем как се калкулира цена. В склада за плоскости и плотове, който е на паркинга на Деница не взимат толкова за ракрояване и кантиране. Правейки си кухнята отказахме всички страници, козирки и планирано деоративно обличане на две колони с трегер, защото ни обявиха цени като твойте. Не си пазя чертежите вече, но всичко това ми излезе около 200 лв., докато от фирмата ми искаха още 600лв. Уточнявам, че материала и канта е абсолютно същия като корпуса на производителя. До месец ще правя и ъглов четирикрилен гардероб и мога да кажа точна калкулация.
Друг е въпроса, че не всеки може да се справи сам, но всеки има право да се съмнява и пита.

Общи условия

Активация на акаунт