dufaston - кога?

  • 2 979
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Дошло му е времето Wink

# 16
  • Мнения: 3 010
А бе моми4ета, само аз съм ли съм сбърканата  smile3506. Всички казвате от 15 до 25 ден, само на мен ми е даден от 5 ден. Да не би да има някаква грешка, някоя от Вас ще ми каже ли дали съществува такава възможност??? no Дуфастон да се приема от 5 до 25 ден ??? Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 96
Денди, не си объркана. Просто дуфастон се предписва по различни причини. Аз, а и всички останали, които го пият по тази схема, го пия от овулацията докато ми дойде поради недостатъчност на прогестерона по време на лутеалната фаза.
При дисменорея или ендометриоза се предписва от 5 д 25 ден. За повече инфо виж: http://www.mosmed.ru/medic/preparats/atik/dufaston.asp

# 18
  • Мнения: 3 010
Денди, не си объркана. Просто дуфастон се предписва по различни причини. Аз, а и всички останали, които го пият по тази схема, го пия от овулацията докато ми дойде поради недостатъчност на прогестерона по време на лутеалната фаза.
При дисменорея или ендометриоза се предписва от 5 д 25 ден. За повече инфо виж: http://www.mosmed.ru/medic/preparats/atik/dufaston.asp


Да сега разбрах! Благодаря ти габи32, обясних си го с болезнения нередовен цикъл който имам!!!

# 19
  • Мнения: 4 306
Момичета, от 6-ти август пия дуфастон /15 ден от цикъла/ и от няколко дни усещам зърната на гърдите си напрегнати и набъбнали. Досега не ми се е случвало. Гърдите никога не са ме боляли нито при ову нито пред М. Дали може да е от дуфастона?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 841
Момичета, от 6-ти август пия дуфастон /15 ден от цикъла/ и от няколко дни усещам зърната на гърдите си напрегнати и набъбнали. Досега не ми се е случвало. Гърдите никога не са ме боляли нито при ову нито пред М. Дали може да е от дуфастона?

Това със зърната ми е мнооооооого познато и определено не е от Дуфастона  newsm53 smile3521

# 21
  • Мнения: 507
Вера,
Тава си е точно от Дуфастона, даже го пише на листовката на лекарството, че може да се наблядава напрежение и болки в гърдите, гадене и нещо друго, но вече не си го спомням. Аз бях така всеки месец докато го пиех, дори докторе ме предупреди за това.
Пожелавам ти да не е от Дуфастона  Hug  Praynig

# 22
  • Мнения: 4 306
Аз от листовката само си спомням, че се шашнах защото пишеше, че може да предизвика извънменструално кървене. Пък аз точно за това го пия. Другите неща малко съм ги пропуснала  newsm78

# 23
  • Мнения: 507
Да сега се сетих като ти "каза", аз да ти кажа аз не съм имала проблем с кървено, но с гърдите... просто ужас. Много е неприятно.

# 24
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравейте момичета!
Бихте ли ми казали как се движи базалната ви температура когато вземате Дуфастон  15-25 ден,/по 10 мг дневно / при НЖТ.Навсякъде пиши че не би трябвало да оказва влияние.

# 25
  • Мнения: 7 716
На мен не ми оказваше никакво влиание.

# 26
  • Мнения: 3 010
А като почна да пия Дуфастона от 5-ти ден дали цикъла ще се смали. Последните месеци ми идва на 39, 42 ден  #Crazy

# 27
  • Мнения: 7 716
Дуфастон не се пие от петия ден на цикъла. Обикновено се изписва ден-два след овулацията.

# 28
  • Мнения: 3 010
Ами, Лали така ми го е изписала  Shocked. Аз незнам, чета тук и виждам,че никой не го пие толкова рано, Да не би да има значение- нередовният ми цикъл, който последно време е дълъг и липсват болки в гърдите.  Ами при ендометриоза и дисменорея, как стоят нещата там.  И това какво е:
Денди, не си объркана. Просто дуфастон се предписва по различни причини. Аз, а и всички останали, които го пият по тази схема, го пия от овулацията докато ми дойде поради недостатъчност на прогестерона по време на лутеалната фаза.
При дисменорея или ендометриоза се предписва от 5 д 25 ден. За повече инфо виж: http://www.mosmed.ru/medic/preparats/atik/dufaston.asp

# 29
  • Русе
  • Мнения: 526
   Здравей, Денди Simple Smile
   И аз до скоро пиех Дуфастон от 5-ия ден, а преди това - от 16-ия ден. Лекарят просто реши да ми смени схемата, за да види коя точно ще ми влияе по-добре. Да ти кажа - 2 месеца го пих от 5-ти ден и в единия имах овулация -  според графиките на БТ, а в другия - не. Така че явно не зависи само от Дуфастона. А иначе цикълът определено стана по-къс - от 32-35 дни, на 27-28.
   На мен до сега не са ми правени пълни хормонални изследвания и тъй като  гинекологът, при  който ходя от както се помня, така и не ме прати на проверка на хормоните, аз се обърнах към друг лекар. Този цикъл правихме само фоликулометрия, а от другия ще правя пълни изследвания. На днешния преглед гинекологът потвърди овулацията, а не съм пила никакви хапчета. Изобщо - пълна мистификация #Shocked
  Според мен картинката ще се изясни като направя изследванията, а до тогава - никакви лекарства!

Общи условия

Активация на акаунт