Отговори
# 15
  • Мнения: 15 619
Ние сме причината, щом не успяваме да се справим със задълженията си на родители и да осигурим топлината и домашния уют /не лукс/ в такава стапен и да приучим децата си да ни се доверяват и да разговаряме. Стресът ни е оправдание. Аз, лично, и други мога да си намеря.

# 16
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
сега ми се струва, че средата възпитава повече от родителя или се лъжа?

# 17
  • Мнения: 15 619
сега ми се струва, че средата възпитава повече от родителя или се лъжа?
Има нещо вярно, но това на по-късен етап се случва...Основата ние я полагаме, нали!?
Ако темелите са яко вкопани, по-малък е шансът да им се въздейства в негативна посока. Вярвам си аз.

# 18
  • Мнения: 25 634
Какво става масово децата ни стигат до там ,че си проправят път с агресия .

Нищо, просто гледат какво правят родителите им. И го усъвършенстват.

# 19
  • Мнения: 1 547
И мисля, и съм сигурна. В днешния динамичен живот се включва и динамичната девалвация на етично-моралните ценности, макар и бабешко да звучи. Колкото си по-зает да добиваш по-хубав телевизор, по-голяма къща и по-мощна кола, толкова по-малко време имаш да обясниш на детето си, че всъщност всичко, което се иска от него, е да бъде добро и обичливо. Подмяташ го от баба на градина и от училище на занималня, и ако преди въпросните служеха за инкубатор на утопично-красива идеология, днес не служат на нищо.

# 20
  • Мнения: 12 666
сега ми се струва, че средата възпитава повече от родителя или се лъжа?

Лъжеш се. Точно сега отговорността на родителя е много по-голяма.

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не говоря за отговорността, нито за възпитанието до 7 година например ...
мисля си за един по-късен етап след 12-14 годишна възраст

# 22
  • Мнения: 15 619
Разбрах те, Лабрадор.

# 23
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че сега хората са по агресивни и зли от преди, когато са се колели по улиците и децата са виждали това и са знаели, че като пораснат това е нормалния живот.
Може би имаше една такава илюзорна заблуда по време на социализма, че всички са добри и щастливи, но дали беше точно така?! Просто тогава страхът беше по голям. Хората не правеха това или онова от страх и живееха повече по калъп от сега.

# 24
  • Мнения: 25 634
Точно сега отговорността на родителя е много по-голяма.

Именно. Защото средата сега се намесва много пряко и безпрекословно  във възпитанието на децата и затова се увеличава работата на родителя. Но когато самият той е носител на агресията и чувството за безнаказаност, освен да ги култивира и развие у отроците си, друго няма как да се случи.

# 25
  • Мнения: 15 619
Точно сега отговорността на родителя е много по-голяма.

Именно. Защото средата сега се намесва много пряко и безпрекословно  във възпитанието на децата и затова се увеличава работата на родителя. Но когато самият той е носител на агресията и чувството за безнаказаност, освен да ги култивира и развие у отроците си, друго няма как да се случи.
Това явление, како, взема все по-застрашителни размери.  ooooh!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Средата винаги е била фактор във възпитанието. Въпроса е, че тя вече е среда на консуматори, където целите се достигат с кликане и плащане с карти. Свят, изпълнен с бутони.

# 27
  • Мнения: 25 634
Това да са и кусурите на средата!
Труповете по улиците не са се получили чрез кликане и натискане на бутони, за жалост. Не мисля, че развитието на технологиите имат пряка връзка с оскотяването на народонаселението. Мутро- и чалга културата тепърва ще жънат плодовете, които посяха. За политическата клика да не говорим...
Когато почтеността, честността и елементарните морални норми обричат детето ти да бъде аутсайдер в живота, за какво говорим? Парите са култ и колкото са по-мръсни, толкова повече уважение печелят в обществото. Пък и не миришат, както много добре знаем.
Докато не започнем всички дружно да спазваме всяко законче, нямаме право да упрекваме децата си, нито да прехвърляме вината на времето, цивилизацията, Вселената и всичко останало...

# 28
  • Мнения: 12 666
Е, какво им е лошото на парите. Те са оценка на труда.  И дават възможности.  Да обяснявам на децата колко ще са щастливи, ако са бедни. 

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Всяка крушка си има опашка. Парите ВИНАГИ са си били култ. Нямало е епоха без простотия. И не говоря за технологиите - те сами по себе си са добри. Говоря за презадоволеността и леснодостъпността.
Един пример ще дам - на морячетата от Морското във Варна, през "свободното" им време им даваха по една метличка да бришат двора и околието на у-щето. Да ти подсказвам ли защо?

Общи условия

Активация на акаунт