Децата-и помощта в семейството

  • 1 788
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 371
май само аз се оказвам майка на нехранимайковци  Crazy .
моите засега само искат - от всичко и по много, горе-долу като Алф са   Laughing
в момента съм на тройно "Ц" - големият се вълнува от цици и цигари, малкият от цветя....егати ужаса Rolling Eyes

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

Споко  не си само ти,с тази разлика 4е у нас -интересите за музика и гримове,а забравих и сериали Mr. Green

явно господ е имал милост към мен , че не ми е "спуснал" и една дъщеря. букетът щеше да е пълен, а мъжът ми сигурно щеше да избяга в танганайка.

# 16
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Признавам си че са ми бегли наблюденията, но в Англия не съм виждала децата да работят. Като станат обаче на 16г. и ако не се справят с училище ги пращат в колеж по бързата процедура и  след 6м вече е фризьорка или маникюристка и е на пазара на труда. Вестниците пенсионерите ги разнасят. 

Аз един път разнасях рекламни матирали по махалата с дребния. Ами да си кажа честно голяма веселба настана. Моето беше като машинка на колелца не се спя и комшиите наизлязоха майтапеха го закачаха даже едното бабе и по чаша чай извади.  Laughing

# 17
  • Мнения: 1 049
Аз се опитвам от сега да го уча , че не съм слугиня нито аз нито съпруга ми , той е на 7 години и го караме да си оправя леглото, да помага като приготвяме масата и от сервираме.
От време на време протестира, но понеже и аз и баща му настояваме  и няма тън - мън.
Дано като е по - голям нямаме проблеми! Praynig

# 18
  • Мнения: 3 367
Ние учим на избор-не си слагаш дрехите за пране-няма чисти дрехи и подобни,няма драми и заплахи,бързичко се научиха особено след като след 3 предупреждения напълних и дарих един чувал играчки посипани по 3 етажа. Учим се че "трудът каси човека" Laughing, много говорим за удоволствието от постигнатото и за забавата да се работи (истина за нас с баща им),темата с парите не сме засегнали още сериозно,но предстои. Изобщо въртим около положителните емоции,а не трябва и ако не-то ще..
Децата правят всичко което физически могат у дома (сгъват пране,слагат маса,ратоварват миална,подреждат си стаите,ния си маха бельо от леглото, готвим заедно и пр),не го приемам като екстра или услуга,за тях е нормално,както и за нас.
Аз имам ситер на 17,тревата ни коси съседче на 13 понякога,на приятели децата над 16 са по магазини и пр,особено обичат за дрехи че ползват намаления.

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
4ета и си водя бележки.  Embarassed Моята голяма дъЩеря е на 6 години и едвам, с голям зор успявам да я накарам да си прибира игра4ките 4ат пат и отвреме на време да помага в подреждането на масата. Tired

# 20
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Тук от 13 години е позволено да се работи. Синът ми ме запозна с този факт тази седмица, аз мислех, че е 14   Thinking В нашия район масово дечица разнасят вестниците и рекламните брошури. Виждала съм 16 годишни да работят в кафета и магазини, но не знам какво точно им е позволено да правят, защото до 18 години винаги има някакви ограничения.
Моят нищо не прави, ако не му вдигна скандал или изкомандвам. Много рядко сам се сеща да пусне прахосмукачка  Rolling Eyes В неговите очи явно съм чудовище, защото ме попита плахо, мамо, като стана на 13, сигурно ще ме пратиш да работя   ooooh! Казах му, че това зависи изцяло от него. Сега получава някакви джобни пари, плащаме много уроци по музика и спорт, иска и драма клуб, но финансово ни идва нанагорно, та може да му поставя условието, сам да покрива някои от извънкласните си занимания или екскурзии  Twisted Evil
Като сгафи, го карам да си изглади дрехите, отдавна не съм гладила негови блузи Wink
Аз готвя, някой друг сервира масата, трети мие чиниите. Ако изпусне да сервира, обикновено с баща му се конкурират за това задължение, мие чинии и сигурно си мечтае за миялна машина  Laughing Негов приятел имал задължението да зарежда миялната машина Wink

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 17:29 от Merry

Общи условия

Активация на акаунт