Въпрос за противозачатъчните...

  • 5 529
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Аз бях много доволна от хапчетата.
Казвам доволна защото ми казаха, че след 43 годишна възраст вече е противопоказно да се исползват.
А иначе дълги години ги  исползвах. Не наддадох и грам, никакви окосмявания. кожата ти е много хубава. Все ми питаха каква козметика ползвам а аз не съм ползвала скъпа козметика. И не съм забременявала.  Ползвах най добрите за онези години. Сега не знам различните марки и техните показатели.

# 16
  • Мнения: 212
И аз съм пила Диане-35, не съм качила килограми. Освен в листовката има и интернет все пак,информация за противозачатъчните бол Peace

# 17
  • Варна
  • Мнения: 826
DELTA DELTA какви си използвала ?

# 18
  • Мнения: 593
Цитат
Няма сто процентова защита! Първото ми дете е рожба на прословутите 3 % несигурност на контрацептивите!
Така че, дерзай!
А на мен линийката ми отдолу е в резултат на същите 3 %
Не че искам да кажа , че са несигурен контрацептив ... Пък и хапче не бях пропускала Laughing

Момичета, плашите ме!  Shocked И аз вземам противозачатъчни в момента.  Rolling Eyes
А не е ли опасно за плода, ако забременееш, докато пиеш хапчета? Може първоначално да не се усетиш и да продължиш с хапчетата - не се ли уврежда бебето?

# 19
  • Мнения: 1 317
Пия Линдинет 30 от няколко месеца. Не съм забелязала да имат каквито и да било странични ефекти, нито съм наддала, нито кожата ми е станала по-зле.

# 20
  • Мнения: 197
cybercat, аз усетих веднага, имах много силни позиви за повръщане и не можех да приемам никаква храна или напитки, когато отидох на гинеколог се оказа, че съм във втората седмица, но лекарката ме успокои , че всичко с бебето е наред и няма проблем, разбира се трябваше веднага да спра хапчетата.
След раждането на първата исках да си сложа спирала, вече нямах доверие в хапчетата, но бях на 21 и същата гинеколожка категорично ми отказа, каза стани на 35, роди си още едно , две деца и ще ти я сложа тогава!Обясни ми, че със спиралите често се получавали враствания и най - различни усложнения!
Останах без вариант! #Crazy
Друг е въпроса, че аз съм ужасно плодовита и наистина хващам от един път  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 593
cybercat, аз усетих веднага, имах много силни позиви за повръщане и не можех да приемам никаква храна или напитки

Повръщането може да бъде и страничен ефект от противозачатъчните.
Явно човек трябва винаги да се преглежда.  Thinking

# 22
  • Мнения: 197
Ех, като образовани жени и майки всички знаем , че е редно един път месечно да посетим гинеколога, но на практика отлагаме до безкрайност...Кибер Коте, не се стряскай, това , че при мен е станало така, не значи, че ще се случи и на друг, гинеколожката ме увери, че по - скоро съм изключение от правилото, което не пречи все пак да си имаш едно наум  Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 826
cybercat а ти колко време си ги пила успоредно с бременноста ? Чела съм тук,че има голям риск плода да е увреден .Ти ходи ли на 3д или 4д ехограф ? И в крайна сметка си имаш живо и здраво детенце нали ?

# 24
  • Мнения: 41
Повечето съвременни противозачатъчни не влияят на плода, а на лигавицата на матката и не позволяват имплантирането . Но както е казала Nightwish винаги има изключение от правилото. Аз лично вече ги бях пила 6 месеца и забременях , а преди тях направих аборт със спирала. А пък години преди това с бившият ми не можехме да имаме деца и въпреки изследванията, докторите не можаха да намерят причината. Когато се разведох- сложих спирала за мое успокоение , а то какво ми мина през главата Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 441
А пък години преди това с бившият ми не можехме да имаме деца и въпреки изследванията, докторите не можаха да намерят причината. Когато се разведох- сложих спирала за мое успокоение , а то какво ми мина през главата Rolling Eyes
Можи би причината не е била в теб, а в бившия, след като ти забременяваш два пъти при пазене - единия път със спирала, а втория -с хапчета....
Сори за офф-а...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Я кажете, дебелее ли се от тях?

Аз бях напълняла, обаче щом ги спрях, свалих килограмите от само себе си.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 826
Направо почвам да се замислям , уж хапчетата предпазвали 99 % ,а тук във форума вече четох безброй мнения на забременели въпреки противозачатъчните ..  newsm78

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
То ако имаше 100 % метод, нямаше да има толкова средства и избор между тях, всички щяха да купуват сигурното.

Веднъж спорихме с бившето ми гадже. Той: "Има 100 % метод срещу забременяване- няколко метода наведнъж."
Аз: "Няма разбира се ! Всеки от методите ако носи 99 % сигурност, ако ги съберем процентите и разделим на броя методи, пак не прави 100 %".

# 29
  • Мнения: 41
Единственото решение е - без секс  Joy Ама и там... знам ли... Дева Мария никой не я е питал правила ли е секс  Joy Относно това колко време ще продължите да пиете лекарствата- в промеждутъка от двете опаковки има седмица и в края бе трябвало да има МЦ. Аз пих хапчетата още 5-6 дена и като се притесних си направих тест. Хапчетата бях Ясмин.

Общи условия

Активация на акаунт