Гоблени-49

  • 52 787
  • 430
  •   1
Отговори
# 30
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
marulka,
имам предвид ,че ако на разграфената се шие през една нишка ще отговаря на Аида11.
Аз не съм виждала българска панама, но тук някой беше казал ,че тя отговаря на Аида11
 ted,
снимай я, но сложи и една линийка да видим колко нишки са:)

През нишка ще се получи ефекта, да. Но във всяка нишка ще настане едно бъцкане, мани, мани.

На предната страница бях дала снимка на разграфената, може там да я видиш. Иначе на такава се шие всичко де ще е било Вилер и разни други нещица. Кака Миленка я ползва също доста активно в "оригиналните" си комплекти.

Ето я отново тук

Аз също съм шила на такава панама, но сега и с бой не могат да ме накарат да го направя. Освен това не приемам да се шият гоблени с нашенския си модел 1:4, когато са дадени от дизайнера с кръсчета. За мен така гобленът се осакатява. Това си е лично мое мнение, разбира се и не искам да го налагам на никой.  Blush Но често пъти в един гоблен се съчетават гобленов бод с кръстчета и си постига желан и търсен ефект, коато ако се шие 1:4 отива тотално по дяволите.

# 31
  • Мнения: 2 336
marulka_s, а от къде мога да се снабдя с такава панама и били ле ми дала заглавието на панамата ако нещо да я поръчам да ми я купят от София  Flutter

# 32
  • София
  • Мнения: 663
момичета, привет. супер нова съм тук. преди време ми подариха един гоблен-ших го донякъде и ме втрисаха нервите, и до тук-пипкава работа. децата позатриха и конците, и схеми. та въпроса ми е откъде мога да се снабда със схемата на гоблена и точно какви цветове-тоналности да взема.
пс. има ли някоя желаеща от вас да го довърши срещу цена разбира се- предпочитам да е от сф, (не е голям-около педя някъде). моля ви пишете на лс. страшно ще се радвам да го видя в завършен вид  bouquet  bouquet  bouquet
благодаря предварително

# 33
  • Мнения: 2 924
тя не е с кръстчета, на сайта я няма и не мога да видя, но мисля, че се шие с гобленов бод, не с петит пойнт
Аз гледам оригиналния размер и изчислявайки по броя на бодовете по хоризонтал и вертикал ми излиза , че се шие на Аида11 или на другата, тази с 22 акаунт

# 34
  • Мнения: 32
Тed като я пресметнах става 12,5 на 17 квадратчета без резервата ти ще си я добавиш. Като сантиметра е 39 на 50 като сложиш по 5 сантиметра. Между другото гоблена пренабор ли е? Става въпрос ако го шиеш на обикновена българска разграфена панама.

# 35
  • Мнения: 568
Здравейте!
Всички пак заслужавате  smile3501 smile3501 smile3501
Видях ,че се обсъждат видовете панама и аз съм малко на вие.Мисля да шия пантофките с розови и сини връзки.Та питането ми е на каква панама се шият и с какъв бод.Струва ми се ,че и от ключа липсват редове най отгоре.Знам ,че ще се отзовете благодаря ви!

# 36
  • Мнения: 141
Включвам се и аз с празничните картички. Оформлението е почти еднакво, но много бързах.  Сега работя по-въпроса с подобряване на дизайна на фона. Приемам всякакви идеи.
   

# 37
  • Мнения: 2 336
Здравейте!
Всички пак заслужавате  smile3501 smile3501 smile3501
Видях ,че се обсъждат видовете панама и аз съм малко на вие.Мисля да шия пантофките с розови и сини връзки.Та питането ми е на каква панама се шият и с какъв бод.Струва ми се ,че и от ключа липсват редове най отгоре.Знам ,че ще се отзовете благодаря ви!
нещо, нищо не схванах  newsm78 Embarassed Embarassed Embarassed

# 38
  • Мнения: 747
Ето ви един калкулатор:
http://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/FabricSizeCalculato … asp?processForm=0
Впрочем, дори да приемем че ще се шие 1:4 на българска разграфена, тези жълти нишки няма ли да прозират?
За да не се главоболиш, Тед, можеш да си поръчаш Аида 14 оттук (стандартната), до 2 дни ще я имаш:
http://www.axioma.3clab.com/panama.html
Хипатия, благодаря за схемата на ""Есен на прага". Точно тази ме интересуваше Hug
Sissak, тези мадами съм ги виждала ушити серийно- много ефектно става!
Yolinka, чудно мечешко семейство си подхванала!
Неличка, получава се фантастично!
Ана, много хубави картички, и самите дизайни са прелест!

# 39
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
marulka_s, а от къде мога да се снабдя с такава панама и били ле ми дала заглавието на панамата ако нещо да я поръчам да ми я купят от София  Flutter

Ами панамата си се казва Аида и вече уточнаваш какъм каунт да е 11, 14, 16, 18. Можеш да си поръчаш и от магазина на ДМЦ в София, на скоро имаше даден сайта им и те правят доставки с курирер, а там определено ича от пиле мляко.

# 40
  • Мнения: 2 336
момичета мнооогооо ви благодаря  Heart Eyes  bouquet

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте!      На всички  smile3501   Хубави неща сте сътворили.  И аз да покажа до къде го докарах моето конче                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

# 42
  • Мнения: 568
Здравейте!
Всички пак заслужавате  smile3501 smile3501 smile3501
Видях ,че се обсъждат видовете панама и аз съм малко на вие.Мисля да шия пантофките с розови и сини връзки.Та питането ми е на каква панама се шият и с какъв бод.Струва ми се ,че и от ключа липсват редове най отгоре.Знам ,че ще се отзовете благодаря ви!
нещо, нищо не схванах  newsm78 Embarassed Embarassed Embarassed
Ами въпросите  ми са  за този гоблен  http://picasaweb.google.fr/kerry362001/VervacoBabyshoes#
И ме съмнява ,че и той е на Аида 14 пък и аз трудно я намирам та разясненията за видовете панама ще ми послужат.Дали се разбира вече Simple Smile

# 43
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравейте!
Всички пак заслужавате  smile3501 smile3501 smile3501
Видях ,че се обсъждат видовете панама и аз съм малко на вие.Мисля да шия пантофките с розови и сини връзки.Та питането ми е на каква панама се шият и с какъв бод.Струва ми се ,че и от ключа липсват редове най отгоре.Знам ,че ще се отзовете благодаря ви!

Значи, ако става дума за тези пантофки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=101881&pid=7167028 - шият се на Аида 14 с кръстат бод.
Относно ключа, права си, че няколко реда липсват, но те се повтарят в долния абзац с конци. Принципно разликата в двата модела е само в розовите и сините цветове, останалите са еднакви. Така че на практика ключът е пълен.

Освен това при наличието на интернет и он-лайн магазини, намирането на тази панама никак не е трудно.

# 44
  • Мнения: 568
marulka_s благодаря!Не бях точна не ми е трудно да я открия ,а да преценя ,колко да поръчам .Ако е в магазина тук със схемата ще си изчисля ,но така става на изуст и може да не ми стигне или да ми остане парче дето да не върши работа.Мисля да ги шия на бяла ,едра колкото разграфената ,през дупка.Дали ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт