Бременни от Инвито, Икси и Инсеминация в Клиника Щерев?

  • 52 263
  • 223
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 422
КОя е най-добрата алтернатива в БГ? Моля те кажи ни  Laughing

# 196
  • Мнения: 744
КОя е най-добрата алтернатива в БГ? Моля те кажи ни  Laughing
Ако  търсиш с кой да се джавкаш няма да ти помогна  Simple Smile Не е това целта на темата. В този смисъл, като преминала през доста процедури там съм на разположение, включително на лични за въпроси от момичета на които им предстои - ако нещо се чудите за подробности или просто имате нужда от малко кураж Grinning

# 197
  • Мнения: 3 422
Не е целта на темата и да пишеш в нея за други клиники  Laughing

Колкото до другите прехвалени клиники - там картинката съвсем не е толкова розова колкото се изкарва. Не може един човек, та макар и уникален специалист да огрее навсякъде и да поема стотици пациенти които чакат всеки път с часове за един преглед. Съответно пациентите или се прехвърлят на други не толкова добри специалисти които се "греят" на името на клиниката, или чакат с месеци! за един опит. А когато си на години или когато работиш активно е скъп лукс това висене по 3-4 часа всеки път и чакане с месеци за една процедура или операция. Мисля че е редно и тези неща да се кажат, за да може да е ясна реалната картина.
Но все пак май не ти стиска да ми отговориш на въпроса. Stop За мен най-добрата клиника е там където ще постигна целта си.  Всеки има глава на раменете си и  взима сам решение.

# 198
  • Мнения: 744
Не е целта на темата и да пишеш в нея за други клиники  Laughing

Колкото до другите прехвалени клиники - там картинката съвсем не е толкова розова колкото се изкарва. Не може един човек, та макар и уникален специалист да огрее навсякъде и да поема стотици пациенти които чакат всеки път с часове за един преглед. Съответно пациентите или се прехвърлят на други не толкова добри специалисти които се "греят" на името на клиниката, или чакат с месеци! за един опит. А когато си на години или когато работиш активно е скъп лукс това висене по 3-4 часа всеки път и чакане с месеци за една процедура или операция. Мисля че е редно и тези неща да се кажат, за да може да е ясна реалната картина.
Ако си направиш труда да прочетеш, ще видиш че пиша за клиниката и процедурите в нея, като съветвам настоящите пациентки да не слушат с лека ръка съветите да се спасяват по други клиники и съответно обяснявам защо. Мисля че е доволно ясно.

# 199
  • Мнения: 118
Направо ме отчаяхте... Sad Оставам с впечатлението, че в тази клиника, както и в повечето в България, не се справят с мъжкия фактор. Май това са "по-заплетените" случаи. Какво имате предвид под лесни?
Simple Smile Смея да твърдя, че в София това е най-добрата клиника за мъжки фактор! Не говоря от прочетени мнения, а от личен дългогодишен опит.
 Laughing Добре, че не всички четат тук  Laughing, а те не са малко.
Само една слабост виждам на клиниката - слаб ПР  Laughing

# 200
  • Мнения: 278
Направо ме отчаяхте... Sad Оставам с впечатлението, че в тази клиника, както и в повечето в България, не се справят с мъжкия фактор. Май това са "по-заплетените" случаи. Какво имате предвид под лесни?
Simple Smile Смея да твърдя, че в София това е най-добрата клиника за мъжки фактор! Не говоря от прочетени мнения, а от личен дългогодишен опит.
 Laughing Добре, че не всички четат тук  Laughing, а те не са малко.
Само една слабост виждам на клиниката - слаб ПР  Laughing
LittleBlackCat,за тези със свръхсилния ПР всички знаем. Чака се повече от година за първоначален преглед. След това се започва едно прехвърляне от лекар на лекар и всеки от тях не е съвсем наясно със случая, който поема. Продължава се с едни безкрайни биопсии и поредици от ЕЦ , разни промивки от "нов вид", които подпомагали имплантацията и тн... А нЕма нужда от такъв пиар в нашата клиника. Добре сме си така- с "некадърните и невъзпитани" доктори и друг персонал.На мен си ми е екстра да не вися по 3-5 часа пред кабинета за преглед и на края да ме преглежда някой друг, а не този,който очаквам да ме следи.Чудничко сме си без ПР. newsm10 smile3521

# 201
  • София
  • Мнения: 2 367
Направо ме отчаяхте... Sad Оставам с впечатлението, че в тази клиника, както и в повечето в България, не се справят с мъжкия фактор. Май това са "по-заплетените" случаи. Какво имате предвид под лесни?
Моите 2 лентички са благодарение на хората от тази клиника , след тежък мъжки фактор и ПКЯ. Наистина отне време и доста опити ,но резултата е на лице

# 202
  • София
  • Мнения: 9 399
включвам се с лично мнение и опит, да хората в клиниката са любезни, но не и човечни. да те са там да ни лекуват а не да ни съчустват, но не ни и помагат. след 5 опита за опити смея да твърдя ,че въпреки добрата организация това не е моята клиника.
 за успелите момичата, мога само да кажа браво на вас, въпреки всичко, на неуспелите изборът е ваш дали да останете или да се преместите.
 моя личен избор е, че там повече работа нямам, няма индивидуален подход към проблемите на всяка двойка, как ще ми обясните, че сте с мъжки фактор, а се нябляга на изследванията на жената, а не на проблема при мъжа  и как да се преодолее.
 с две думи не смятам че в тази клиника знаят как да се справят с мъжкия фактор- лично мнение.
другото ми мнение че или не изписват никакви лекерства или изписват прекалено много и без да има нужда- пак личен опит. нито в един от давта случай имах някакъв контрол или проследяване как ми влияят тези така наречени добавки, освен че получих бъбречна недостатъчност.
вие си парвете изводи как се назначават лечения. спирам  до тук, защото аз съм от недоволните, но не искам да плюя по клиниката.

успех момичета и пожелавам ва всяка от вас скоро да сбъдне мечтата си, независимо в коя клиника и при кой лекар  bouquet

# 203
  • Мнения: 28
Понеже решихте, че на тази клиника и липсва ПР, вие решихте да го направите или сте служителки в клиниката. Не се сърдете и не винете хората, че бягат от Щерев, дори и с часове да чакат за 5мин. преглед в другата клиника, правят го защото искат да си имат свое дете.Аз не съм от тях, не съм пациентка на клиниката, в която се чака с месеци за първичен преглед, защото ЕГНто ме притискаше. Затова след предложението  за донорство от клиника Щерев, която според вас е единствена в БГ се справя с мъжкия фактор,аз отидох в Турция и там успяхме с наш материал. Никой в Турция не ни каза, че материалът ни е лош, просто хората си свършиха работа с професионализъм, за който в Щерев само могат да мечтаят.
Който е успял в Щерев, свалям му шапка за нервите и парите, които е похарчил в тази клиника. Аз се радвам, че си спестих и нерви и пари в тази клиника(минах метър само с един неспокосан опит).
Успех на всички в борбата, кой както може да се бори  Laughing

# 204
  • София
  • Мнения: 9 399
рита, за съжаление не си едниствената , която са и казали че е за донорство, а в други клиники се оказва че и техния материял е достатъчен Rolling Eyes

познавам поне 5 момичета избягали от щерев, точно по причините , който рита изброи.
 прочети вниматлено моля те, точно това казвам, че НЕ се справят с мъжкия фактор, а се съмнявам дали и с други се справят, но понегже не съм от тях няма как да знам Mr. Green

Рита браво момиче, успех докрая ти пожелавам Praynig Hug

# 205
  • Мнения: 28
Меме, отново се срещаме с теб по форумите. Доколкото разбирам твоята борба продължава. Който се бори успява и ти ще успееш  Praynig
Мислих цяла вечер дали да се вкл. в тази тема, но заради другите момичета, които търсят инфо за тази клиника пиша тук. Знам колко е трудно и психически, физичеки и материално.Борете се и не се отказвайте. Търсете отговор на въпроса защо не стана с тоя опит, коя е причината. Не се примирявайте с отговора "това не е твоя опит, следващия може и да стане".
И аз съм на мнение, че в  за тази клиника  няма индивидуален подход към двойката, всички са на конвейра. Мнение придобито след посещение на 2клиники в чужбина. Разбрах какво значи професионализъм, а не да си живееш в 80-90г и да си мислиш, че си  най- най- най- .................
Хубаво е, че в БГ има и други алтернативи.

# 206
  • София
  • Мнения: 9 399
рита  Hug Hug Hug
 и аз като теб се чудих дали да пиша или не, но се подразних на някой постове и реших че трябва да споделя.

рита, да продължавам но вече на друго място, нямам нужда от опит по учебник, а от индивидуален подход за нашия проблем, та за това с още две девойки се местим другаде от септември, но в щерев освен че ни правят на луди за докумените, друго няма да кажа. 3 седмици чакаме да ни ги дадат.

много се радвам за теб и продължавам да стискам палци за успешна и лека бременост до края за теб Praynig Hug Hug Hug

# 207
  • Мнения: 4 660
Навсякъде има доволни и недоволни пациенти.
Какво да се прави така и в България където и да отидеш си на конвейра
Говоря от личен опит една година обиколих всички клиники за стерилитет в София и
КИРМ Плевен всички са един дол дренки...

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Когато започнах борбата преди 4 години,ако някой беше писал в темите това което в момента чета за клиниката - никога,ама никога нямаше да се насоча към тях! Колко нерви,пари и сълзи оставих там! Все още не мога да си се начудя на акъла кой дявол ме накара да стоя там 3 години! Преместих в друга клиника,грешките се показаха,направих ин-витро и  забременях.Нямат индивидуалност към пациента,нямат добри ембриолози,всичко  е на конвейер- при фризьора ми се чака повече от колкото при тях.

# 209
  • Мнения: 379
Аз ще правя първия си опит там, вярвам, че хората, които пишат кофти неща за клиниката имат право и аз съм се сблъсквала с не дотам приятни неща, за които вече съм писала. Надявам се да е успешен, но ако не стане ще сменя клиниката. Даже се чудя дали още сега да не я сменя. Искам да попитам, колко време се чака за одобрение за втори опит по фонда, пак ли е както първия, около година или ако вече си пробвал и имаш един неуспешен, чакаш повече. Посъветвайте ме какво да правя, защото съм на кантар.

Общи условия

Активация на акаунт