Проблеми с ципичката на пишката

  • 3 501
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 34
вие кога напълно забелихте пишката

# 16
  • Мнения: 2 011
Ние на 1 год и 5 мес.  Peace напълно! Но все пак не пропускаме да го правим!!!!  Peace

# 17
  • Мнения: 71
Аз да попитам - бебчо ми е на 2 месеца и от 3 дни пробвам да му дърпам кожичката, ама явно много го боли и реве неистово по 2-3 часа. Много ми е жал и мисля да престана и да изчакам да поотрасне. Вие кога започнахте тази процедура?

# 18
  • Мнения: 54
Започва се м/у 6 и7 месец ! Но най-добре е да отидете на хирург и той да ви покаже как се прави!!

# 19
  • Мнения: 117
stelsi77  Правите нещо неправилно - не трябва да го боли въобще. Отлепва се до момента в който на детето му стане некомфортно, а не да го боли.
Идете на лекар да ви обясни как се прави. На нас личната ни показваше.
Втория ни син я отлепихме още на 2-я месец и засега няма изгледи да се залепи отново.

# 20
  • Мнения: 2 011
Мила Lamby, - при нас беше малко различен случай - беше  доста сраснало мястото и нямаше как без намесата  на хирург, който  буквално трябваше да кръцне кожичката до пълно забелване .... Но вече всичко  е наред защото   бандита  е на 7 г  вече! Сам се мие и е закон да забели до край за да  се измие добре! Peace
каквото и да правех тогава не успях да се  справя - ( въпреки че знам как се прави - моя баща е лекар и ме е научил - но срастването  беше повече от нормалното ) Не го пожелавам на други мами  защото  си  е болка за детенце , която бавно отминава !   bouquet

# 21
  • Мнения: 117
Съжалявам неправилно съм цитирала имам предвид поста на малката бухтичка, грешка при копирането.

# 22
  • Мнения: 34
при нас лека по лека започва да излиза главичката ама аз не настоявам много за да не го боли мисля че постепенно ще се справим и за сега няма да го водя никъде

# 23
Майка съм на по-голямо дете - на 13г. Още от мъничък имахме такъв проблем. Кожичката около главичката му е стегната и не излиза. Ходихме на хирург, където доктора с рязко движение го отлепи , заболя го за момента , но много за кратко и естествено после го болеше , мен ми беше жал да го тормозя и пак залепна ципата. Тогава беше на 5г. Като стана на 10г. отново го заведохме на хирург, той каза, че трябва с пълна упойка да го отлепи. Решихме да направим консултация и в Плевен при д-р Рапчев в една частна клиника. Лекаря каза , че не детето е за лечение а ние родителите му , каза още че в пубертета ще се отлепи сама. Точно така и стана преди няколко месеца синът ми излизайки от банята ми каза , че докато се сапунисвал се отлепила ципата сама и без да боли.

# 24
  • Мнения: 34
а така ами много добре добре че не сте го подложили на нещо по сериозно и аз мисля че с времето сама се отлепя всъщност така казват лекарите

Общи условия

Активация на акаунт