Червени пъпчици без връх около ануса?

  • 4 139
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Като се замисля...да сменихме мокрите кърпички..сега са на Памперс с Алое и лайка... Thinking
Днес звъннах на педи и ми каза да продължавам да мажа със Судокрем до петък, тогава ще имаме посещение.  Иначе аз му мия дупето при всяка смяна на пампи..сапун само при къпане и то леко, а сега зачестих със смяната на пампи през 1.5-2ч., ..да видим.
А за хумата съм с 2 ръце - ЗА Peace даже вече поръчах да ми купят.
Благодаря на всички за съветите, аз съм "прясна" мама и не знаех,че и пъпчиците са посичане. Само се моля скоро да се оправи моя бебешок Praynig

# 16
  • Мнения: 251
Бебчето ти е малко бих ти препоръчала консултация с лекар защото при нас се започна от ситни пъпчици ,след това мястото стана алено червено а докато се чудехме защо толкова плаче и пробвах с различни кремове и нищо.На консултацията педи ни изписа Дефламол.Тази паста е за изгорено мазах 6-7 дни по 4пъти на ден и ни помогна.А изчистеното вече дупенце мазах с Стелактив на Мустела,скъп е но е ефикасен до днeс нямяме проблеми.

# 17
  • Мнения: X
Мазах с Пиоктанин и мина Simple Smile Но вярно ли е, че изгарял кожата?

# 18
  • Мнения: 1 168
Само да отбележа, че кремовете против подсичане, като Бочко и др. т.е. цинковите кремове и пасти, са превантивна мярка и са противпоказни при вече подсечено дупе. Най-безобидното е Хумата, наистина и е нещо, което може спокойно да се ползва без лекарско предписание. Освен това седенето по голо дупе за поне 10-ина минути при всяка смяна на памперса е чудотворно /това след измиване и преди мазане с каквото и да било/. И измивай само обилно с вода, без честа употреба на сапун. Също внимавай с температурата на водата, защото прекалено топлата вода на зачервено дупе е неприятна. Ползвай по-хладка вода, е не студена, де! Другото, което можеш да ползваш спокойно е крем "Здраве", но по мои наблюдения има по-малък ефект от хумата.

# 19
  • Мнения: X
Хумата като превантивна мярка от време на време или при вече подсечено дупе?

# 20
  • Мнения: 1 168
Ами аз съм я ползвала при вече подсечено дупе. Като превантивна мярка от време на време Бочко, но когато подозирам, че може да ме изненада. Е, аз вече съм хванала горе-долу графика на изхождане, затова мога да предвидя!

Общи условия

Активация на акаунт