Да си поговорим за хидротубации, цветни снимки и резултати

  • 3 291
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 56
Нормално е след хидротубацията да има такова зацапване при мен беше 3-4 дни. Мина моята лапароскопия и се оказа че хидротубацията поне при мен не е показала верен резултат. От напълно непропускливи тръби при хидротубация се оказа, че едната е наред и е пропуснала нормално, а при другата има леко запушване  от ендометриоза, така че не се предоверявайте 100 % на хидротубацията, когато резултата е лош.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Зацапването е нормално.

А за това дали лошият резултат е верен - то затова си има предупреждение за възможен спазъм на тръбата. Той може да се получи при всеки вид тест за проходимост. Ако има съмнение, че е било спазъм, може да се повтори процедурата или направо лапаро.
При мен хидротубацията беше с верен резултат.

# 17
  • Мнения: 172
А къкъв беше резултата?
Може ли да се прави извод например:
1. проходими тръби на хидротубацията или ЦС - липса на проблем на 100%
2. непроходими тръби ...  може да се спори

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Според мен може. При мен резултатът беше 2 проходими тръби.

# 19
  • Мнения: 172
Благодаря    bouquet

# 20
  • Мнения: 213
Здравейте момичета,на мен ми предстои хидротубация този месец в клиника Щерев кажете повече колко време протича тази процедура и грешка ли ще е ако я направя точно на 10-тия ден о МЦ,нямам възможност да отида по рано?Благодаря ви предварително!

# 21
  • Мнения: 56
Няма проблем да е на 10 ден. Преди процедурата те преглеждат, така че ако има нещо ще ти кажат на място дали ще се отложи. Продължителността е около 15 минути, поне при мен беше така. Аз правих 2 хидротубации при Владимиров и  горе долу времето беше толкова. Дано при теб резултата да е добър. Не боли само има лек дискомфорт, но бързо преминава. Успех Peace

# 22
  • Мнения: 213
Много ти благодаря elisv,дано всичко да е на ред и аз това се надявам!Ще пиша като мине всичко!

# 23
  • Мнения: 213
Ох помагайте,трябва да правя цветна снимка но незнам къде,дайте съвети и мнения!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 3 888
Като за начало напиши поне за кой град става дума Simple Smile

# 25
  • Мнения: 213
За София става дума!Незнам къде да я направя,затова търся мнения!Благодаря Ви!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 888
За София не мога да помогна. Пусни с търсачката да видиш какво ще излезе, 100 % е коментирано вече.

Общи условия

Активация на акаунт