Искам да се разделя но ми е гузно!

  • 3 672
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Защо така някои хора все търсят причина за собственото си нещастие в човека до тях?
И аз не прочетох в темата дали го обича, но напоследък е доста модно, като мине първоначалния трепет и хоп, рутината се мисли за нещастие.
Не мога да дам съвет по темата, защото изобщо не знам кое кара авторката да е нещастна. То човек понякога сам не знае какво иска и кое го кара да се чувства щастлив. А и не може нонстоп да сме на гребена на вълната. Хубаво е да сме честни пред себе си, да осъзнаем на какво сме способни по отношение на постигане на щастието си, а не да очакваме този който ни обича да ни сбъдва желанията.
Любовта е особена връзка между двама, далеч надхвърляща аз ти давам това, ти ми дай онова.
Напълно съгласна-понякога,дори много често, твоите цитати са и мои мисли...
Някои хора май наистина нямат проблеми, че търсят да си отговорят на въпроса-щастливи ли са или не newsm78.
От моя житейски опит съм стигнала до извода, че много хора абстрктно говорят за човешки чувства, а те просто няма как да ги изпитат,къде заради ниво на интелект,къде заради прекален прагматизъм.
Пак казвам-щастието си градим ние(за съжаление за безнадежно болните то е в посрещане на слънцето на новия ден...).
Какво разбира девойката под"не съм щастлива с него"?-Във връзката й с този човек има повече дразнещи неща, отколкото добри(макар че от написаното се подразбира обратното)?
И на последния зов-решавай ти,как ще го направиш. Единствен съвет-не употребявай друг след това за душевен "кенеф"

# 16
  • Мнения: 54
Помисли си много добре и реши за себе си дали това е човекът с който можеш да прекараш живота си.Ако все пак решиш, че не сте един за друг тогава действай. Колкото повече отлагаш толкова по-трудно ще става.Ти май почти си решила  Thinking

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
От моя житейски опит съм стигнала до извода, че много хора абстрктно говорят за човешки чувства, а те просто няма как да ги изпитат,къде заради ниво на интелект,къде заради прекален прагматизъм.
Какво общо има интелекта или прагматизма с Любовта?

Така е, щастието си градим ние... нещастието също.
И в живота наистина не всичко е цветя и рози, но никой и нищо не може да ме убеди, че трябва да си натискам парцалите и да обвниявам себе си, ако нещо в някоя връзка не ми е наред.
Може и аз да съм причината, но това достатъчно оправдание ли е пред мен самата да не предпиема нещо, което ще ме изкара от това състояние?
В конкретни случай на авторката мисля, че просто не е бивало да започва тази връзка.
Но понякога болката ни кара да правим глупости, от които за съжаление страдат и други хора.
Отдавна съм се убедила, че Любовта не идва с времето... колкото и да се самонавиваш и да виждаш прекрасните черти на човека до теб. На мен само те не ми стигат... Няма ли я онази тънка сребърна нишка, която те свързва с този човек... и от 100 кладененца вода да донесеш и 1000 клетви в любов и вярност да направиш... все тая.

Ужасно е да нараниш човек, който те обича и е имал надежди за Любовта ви, още по-ужасно е да останеш с него от страх да не го нараниш.
Ти решаваш!

# 18
  • Мнения: 4 668
И все пак - поне още имаш време да се разделиш ... нямате деца поне .
Направи го , ако си сигурна , че това не е твоя човек . Ако наистина си сигурна .
Защото колкото повече време минава ще се усложнят нещата .

А защо остави бившия , а после толкова плака за него ?

# 19
  • Мнения: 60
Май проблема ще се окаже в теб. Направила си го един път. Ще го направиш сега пак. Вероятно е да има и 3-ти път със следващия когото ще удавиш за да изплуваш ти. Потърси къде грешиш. Имам 2 познати. Така лутайки се като теб и все недоволни разкараха не 1-2 мъже. Сега са над 40, без деца и перспективи да създадат семейство.

# 20
  • Мнения: 370
Май проблема ще се окаже в теб. Направила си го един път. Ще го направиш сега пак. Вероятно е да има и 3-ти път със следващия когото ще удавиш за да изплуваш ти. Потърси къде грешиш. Имам 2 познати. Така лутайки се като теб и все недоволни разкараха не 1-2 мъже. Сега са над 40, без деца и перспективи да създадат семейство.



И аз мисля така. Peace

  Най-добре не избързвай да се събираш да живееш с някой и после да се чудиш какво става.Даваш надежда и бягаш.На теб,ако ти е трудно,не ми се мисли как ще е момчето,като разбере,че той ще е поредния отхвърлен от теб.

# 21
  • Мнения: 64
Помисли си много добре и реши за себе си дали това е човекът с който можеш да прекараш живота си.Ако все пак решиш, че не сте един за друг тогава действай. Колкото повече отлагаш толкова по-трудно ще става.Ти май почти си решила  Thinking

Решили блондинките да развенчаят мита за тяхната глупост, събрали се на конгрес, избрали най-умната от тях и я изпратили на изпит.
Явила се тя и изпитващият я пита:
- Колко е 2+2?
- 6.
От залата се чува хор: “Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.”
- Добре де, колко е 2+2?
- 5.
От залата се чува хор: “Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.”
- Този обаче е последен. Колко е 2+2?
- 4.
От залата се чува хор: “Дайте й още един шанс, дайте й още един шанс.”

# 22
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Доста мнения има и повечето са подобни-че не знаеш как да му го сервираш.Но си помисли добре дали ще заживееш със следващата си "носна кърпичка"Crazy

# 23
  • Мнения: 1 208
Щом не си щастлива и си решила да го оставяш го направи. По същата причина загубих 7г. от живота си.Накрая го оставих.Тръгнах с друг- пак исках да го оставя но пак много се разбирах и уважавах с родителите му- не исках да го наранявам- хайде и  там 2г. на вятъра.И направо са си на вятъра защото само мислиш и се чудиш.Не обичаш и това те тормози.
Любовта я има някъде и ни чака - аз я намерих вече - но да я намериш и ти трябва да си сама.

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споко, с всеки следващ ще ти става все по-лесно.

# 25
  • Мнения: 1 897
Ужасно е да нараниш човек, който те обича и е имал надежди за Любовта ви, още по-ужасно е да останеш с него от страх да не го нараниш.
Точно така е. Peace
Не му правиш услуга, оставайки с него ако си сигурна, че не го обичаш. Изпитала съм го и знам със сигурност, че отлагането на края, когато знаеш, че не това е човекът с който искаш да бъдеш и даването на напразни надежди е хиляди пъти по-жестоко от това да бъдеш откровена и да приключиш връзката сега.
С времето не само няма да се появи любов, но и проблемите ще се задълбочат  до такава степен, че да изпитваш паника при срещите с този мъж и наприязън към присъствието му. Не допускай нещата да стигнат до там. Не причинявай това на себе си и на него.

# 26
Съвестта е присъща на хората. Но според мен, нещата просто се случват. След тях остава само гузната съвест, за хората, които я имат. Сигурно много си мислила над проблема и не си спала нощите, когато е тихо и леееко романтично. Направи така, както ще е най-добре за теб. Пожелавам ти свобода, която ще ти донесе удовлетвореност и щастие. Не може да се живее на кръстопът. Поеми по своя път.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт