Благоевградските деца чакат с нетърпение пролетта - Тема 21

  • 11 692
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 447
В началото го отдадох на стреса и смяната на градината.... Обаче нещата продължават.... И всяка вечер тя ми казва разни неща, които за мен не са приемливи... Изчаквах, защото тя ходи една седмица, после две седмици се борихме с истеричния и рев и нежелание да ходи и тази седмица пак склони да ходи... Не знам да има логопед.... Това което ми направи лошо впечатление, е че когато тя ревеше и не искаше да влезе в групата, никой не и обърна внимание. Само минаха покрай нас и се усмихнаха недей да плачеш, баба Марта ще дойде..... Мъжа ми настоява да изчакаме, защото според него се опитва да ни манипулира, но вчера и  той беше притеснен от заекването.... Теди проговори много рано и никога не е казвала бебешки думи. Винаги е говорила хубаво и гладко.... Това запъване за мен не е нормално....

# 16
  • Мнения: 62
Стига ма плаших те моляяя, аз тъкмо съм решила да ходя да пускам молба за ясла на Ивет и вие направо какви стресиращи неща казвате.
Джуджавче, това е напрво ужасяващо аз ако съм направо не знам какво до сега съм щяла  да направя, тези кокошки там не знаят ли че едно 3 годишно дете все още е не способно само да се обслужва. И какво е това ще му хвърлят фибичките, те да не са ги купува ли, добре нека и ги свали, но да ги запази и да ти ги даде, да обясни на детео му пречат не ги слагайте, така да го приеме човек, но да ги изхвърли  Shocked

# 17
  • Мнения: 6
ох веси какво да ти кажа и при нас напоследък има някои неща които ме притесняват но хич не се спирам да говоря с учителките вси пак искам добро за детет ми и предпочитам да обсъдя с тях каквото ме притеснява а не да си трайкам щот от такова трайкане в яслата и направиха такива рани на гъзето че все още леко личи белега от едната страна и като направих скандала чак неочакваха от мен такова поведение и да видиш как се промениха нещата щот явно си мислеха че пак ще си притрайкам ама и аз бях в дилема дали няма да стане по-зле след това-  е не стана определено съм убедена че трябва да им напомняме че все пак ги наблюдаваме и не си водим само децата в детските за да се утървен от тях през деня и ние също все пак имаме изисквания как да се грижат за децата ни

отклонение извинявай

на въпроса

ани също от време на време прави това със заекването точно на теди срички като теди
моето обяснение - прави го единствено когато е много ентусиазирана от нещо и иска много бълрзо да ми го разкаже или обясни нещо което я е впечатлило
това според мин от емоционалността на децата и от факта че в детските бързат кое по напред ще сподели с госпожата
като и кажа я се успокой малко  поеми въздух и бавничко ми обясни и всичко е наред
за ходенето да тоалетната - е това и на нас ни е проблем по-скоро на мен при нас обаче е напишкване
ака няма проблеми с това да го стиска
обаче нали си видяла че тоалетните им са за клякане
ани пишка някак си напред и като клекне и не си е хванала хубаво гащите направо струйката отива в тях
миналата седмица през ден ми даваха напикани гащи
тази седмица и понеделник и вторник
снощи говорих с госпожата за да вземем някакво решение и да помислим къде е проблема
а и понякога след сън е напикана в детската което ми е странно щот в къщи дори през нощта ни буди за да пишка и такива напикавания нямаме докато спи
което ме притесни защото да е веднъж два пъти да ама всеки дан и то само в детската
като ани питам защо не казва на госпожата че и се пишка и не тича до тоалетната тя ми казва че госпожата си рисува
е за това говорих с тях вчера и ги помолих да я питат по-често дали и се пишка - тя и в къщи в последния момент пика и за това ги помолих да я подсещат просто
госпожата ми обясни че за тази възраст трябвало да изкарват по часи половина без да пикат само че аз си настоях да я изпишкват по-често за мен не може да ги поставят всички под един знаменател ми един обганизъм може да изкара ама друг не може то и при големите е така аз пикам през половин час какво понеже съм на 30 трябва да стискам по стериотип ли
ми то тока се получават и увреждания и възпаления на отделителната система
а ани имаше бактерия декември така че ще продължавам да си настоявам на моето и хубавото е че директорката неволно стана свидетел вчера когато наско пита кой отговаря да това и дали можем да говорим с госпожата та сега и тя е запозната
и хич не ми пука какво мислят там защото детето ми ще ми каже ако има проблем с тях и аз уловя че отношението е вследствие на моето настояване за едно по-често изпишкване
просто няма да оставя нещата ако продължава в този дух
на онези в яслата за една бройка им се размина дело щот и медицинско извадихме тогава
и хич не смятам да си трайкам сега щом нещо ме притеснява и смятам че притеснява и моето дете

така това въобще не означава че имам против грижите на госпожите
и двете са прекрасни по отношение на децата и нещата на които ги учат
за обличането - да и при нас настояват дещата да се обличан сами
и ани няколко пъти беше с обърнат чорапогащник но като я питах кой ти обу чорапогащника горда ми отговаряше аз
просто и показах кое къде трябва да бъде
сега ни парви забележки когато искаме с баща и да и обуем наопаки чорапогащника(за проба на реакция)
научи се да си избърсва гъзето след акане сама и то доста добре е в началото имаше по малко хартийка или исщапано на гащите но за седмица две
облича се сама и то с техника дажа държи и ние така да се обличаме(ама то това си е от зодията и генетчно също -баща и си мисли че всичко което се прави по неговия начин е най-правилно  hahaha та и тя така  bowuu )
за един ден се научи да закопчава и откопчава всякакви видове копчета - това от вкъщи но придполагам и в детската са им показвали
да не ти казвам какви изречения и изказвания прави направо ни забива в земята на моменти
колко стихчета и песни та и приказки знае(четат им преди следобедния сън)
като цяло съм доволна и то много на ани и харисва там и иска да ходи вечер не и се тръгва
за това предпочитох да говоря с госпожите и искрено вярвам че ще има успех
аз изпълнявам това което те ме съветват в замяна им казах че разчитам на тях да изпълнят това което аз искам
госпожите я хвалят и не преувеличават което ме радва
не обичам превъзнасанията за пред родителите(лелката в яслата която ни направи раните беше такав колко я обича как е прекрасна и т.н а се оказа една отвратителна мърла която направо откачаше от децата)

това за акането при твоето дете е гадна работа обаче и веднага бих реагирала
и аз като тебе смятам че това което сега ни казват децата е истината защото все още им е чиста душичкатаи не умеят да лъжат или да си измислят чак такива неща
не спирай детето ако там му харесва преодолей обаче притесненията си за нея като говориш с госпожите и търсиш съдействието и разбирането им
ако вече видиш че има отсрещен отпор по-добре стигни да директорката
да грижат се за децата ни това им е работата но преди да са учители трябва да са хора с децата ни и да имат индивидуаллни подходи според децата или ситуациите с тях

# 18
  • Мнения: 19
Днес ме шокирахте...и всичко това на едни малки невинни сладури..нямам думи

# 19
  • Мнения: 286
Леле Нинче,ти цяла дисертация си написала Shockedдокато я прочетох ми изтекоха очите бе душице #Crazyно си права за всичко Hug newsm10

# 20
  • Мнения: 447
Нинка, аз съм склонна да приема дори, че Теди настоява сама да се облича. Но според мен не може да видиш детето да се облече наопаки (не с ръбовете навън, а това което трябва да е на гръбчето е отпред), дрехите да са му някъде около гъзето смъкнати,  и да не му кажеш поне събуй се и се облечи правилно... За емоциолността при разказа ок, ама тя вкъщи не бърза.... казва го дори и когато реди пъзел и е напълно спокойна........ запъва се и не може да продължи... Не знам дали и харесва... не ходи с този ентусиазъм с който ходеше в предишната детска.... Казва, че не и е интересно... че само гледат телевизия и не си играят...

# 21
  • Мнения: 6
прочетох
за фибите - свалят и ги когато спят като я прибирам си е с фиби и др прическа понякога ги сменят с чужди но накрая на седмицата на мен лично(предполагам и на др момичешки майки) ме носят една кутийка да си приберем някоя наша фиба или ластик ако имаме- прибират ги в кутийка не са ни изчезвали безследно до сега(в яслата да уж ги загубили децата навън и т.н но до сега в градината не ни се е случвало)
и за тв-то - в началото да гледаха много детски което ме побъркваше
но от доста време не и ани не ми е казвала скоро да са гледали преди само филмчета ми разказваше ама явно вече са си влезли в ритъм и ги занимават постоянно - рисунки апликации едни комплекти им поръчаха в началото на учебната година за ръчен труд и за вкъщи и взех същия

за играчките - дори настояват да не носят от вкъщи защото имат много и до сега не съм разбрала да са им крели нещо дори от време навреме им изваждат по нещо ново имат дори пъзели (ани си реди в къщи и един ден искаше да го носи единия в градината госпожата го видя и каза ани аз незнаех че харесваш такива неща влезе навътре и извади един пъзел при което тя остави нейния на мен и с усмивка взе другия - беше се пробвала да го реди градинския)

във вашата група има едно момиченце от яслената група на ани- бяха приятелки в яслата) родителите и са доволни от госпожите там - това разбира се е пак индивидуално защото изискванията на родителите са различни очакванията също

просто се срещни с госпожите и си поговорете щом намираш нещо за притеснително в поведението на детето си а и то не е спокойно редно е да действаш ако видиш че няма ефект има кой да ги вкара в релси
 
от септември до сега два три пъти е плакала сутрин но всичките пъти госпожата която е на смяна я е взимала и я е успокоявала
нали това им е работата сутрин да уверят детето че ще му е хубаво и да го успокоят

ох незнам трудно е и незнам какво да кажа
но настоявай и на твоите си изисквания към тях все пак ние сме тези благодарение на които работят

# 22
  • Мнения: 447
Мисля днес да говоря с тях.... В началото си мислех, че го прави с цел да се върне в предишната детска, но напоследък свикна с мисълта, че няма да ходим вече в Разлог... И аз не знам всъщност.... Сложно ми е и на мен самата.....

# 23
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Добро утро,
сериозна тема сте взели да разисквате.
Весе, не отлагай разговора с госпожите, но пък разговора нека бъде спокоен, просто ги питай без да ги обвиняваш. Примерно Виктория напоследък се е научила да манипулира здраво и доста честичко лъже. А като беше по малка, просто през нейните очи нещата изглеждаха по друг начин, но това го разбирах едва след разговорите с госпожите. Гледането на ТВ, дори и за половин час на детенце на 3г. може да му се стори като цял ден. А ред понякога трябва да има, и на Вики им прибират играчките, когато имат занимания, те си учат по план като в училище, правят им се проверки имат си дневници, както каза Деси и т.н.. Виктория общо взето си е голяма блейка и яде ужасноооо бавноооо, направо изнервящо.  Самата аз съм им предлагала да и прибират следобедната закуска, за да се научи да яде като хората, но г обяха направили само веднъж иначе си я оставят сама да си дояжда, което мен например по ме дразни. Confused
А това със заекването е доста по сериозно. Явно е че доста голям стрес изживява Теди. Обърни им внимание на госпожите, може би малко по голямо внимане от тяхна страна и нещата ще се оправят. Laughing

# 24
  • Мнения: 447
Марси, аз приемам, че за телевизора по- скоро лъже, тъй като все пак са по учебен план и в края на годината би трябвало да се оценяват резултати newsm78 Повече ме притесняват другите неща.

# 25
  • Мнения: 6
 Joy Joy дани дани
ето допълнение към дисертацията   love001

веси абе манипулатори са дребните ама ама все още не чак дотолкова
довери се на инстинкта си че нещо не е наред ти най-добре си познаваш детето

че има стрес за децата има
дори всичко да е наред и с желание да ходят

аз до сега няколко пъти съм коментирала с госпожите мои притеснения и съм срещала разбиране и съдействие за нова те и посъветвах да говориш с вашите

от гледането на тв-то беше започнала пак да трепка с очите и тогава и организираха други занимания и ограничаваха филмчетата
сменихме и и очилата и постепенно нещата се оправиха и този приблем изчезна

на осмомартенското тържество такава изненада ни направи наща фръцла че направо бях шокирана

като влязохме родителите тя ми се усмихна широко махна с ръчичка за поздрав и стана от столчето а госпожата я спря а тя като му ревна  и отказа да изпълнява каквото и да е – пълен блокаж
и аз като се притесних
при положени е че две седмици преди тържеството всяка вечер ни изнасяше целия спектакъл със стихчетата на всички деца песните  репликите и действията от сценките че аз знаех всичко от начало до край на тържеството

и тя като отказа да си каже стихчето и въобще да иде при децата и аз се шашнах
обаче като пееха децата я виждах как и се ще да е там и като и казвах хайде при децата тя неискам неискам неискам

чак за сценката в която участваше госпожата я извика и каза че няма да започне без нея и тя мамо ела с мен и госпожата ме нареди на едно столче при дечурлигата и това мойто като влезе в роля
и не чакаше да я извикат дори там където имаше участие – ама само мама да е зад кулисите
дори накрая помолих госпожата да я извика с последната група деца за да си каже стихчето и тя беше разкошна и така самоуверена и горда
няколко майки и те коментираха как изведнъж се отпуснало детето и колко хубаво се представила след плача

после си говорих с госпожите докато се черпеха децата и те ме увериха че е такава каквато беше след като седнах при децата и тя се отпусна
че е весела и артистична
спокойна и е нормално това което се случи да не се притеснявам

в къщи после си говорихме с ани  и я питах защо така а тя ми аз исках само да гушна мама малко

дори мислех че на следващия ден няма да иска да тръгне за детската ама нямаше такова нещо
даже аз се мотя сутрин а тя само ми дава зор

та ей ти на заради едно малко гуш колко неадекватна стана
ама в тея малки душички маловажни и незначителни неща за нас големите може да са трагедия за тях и какви ли не неща им се въртят в главите и как си ги интерпретират и стресът им е огромен и избива по различни начини

сега сме на вълна сънуване на кошмари и хапане на устните
а колко още други неща тепърва предстоят

а ние пък значи какви родители сме само да си наблюдаваме децата и само да се шашкаме и да търсим какво ли не – това в рамките на шега разбира се
то така се побелява няма все с хубави коси да ходим а и производителите на боите за коса все пак трябва да си пласират стоката

айде стига че нещо се отнесох днес а работата мен си чака

спокоен  и усмихнат ден от мен


и понеже писах за тържеството ето и малко снимчици

# 26
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Нинка, снимките са ви страхотни. Това първото ли тържество в детската е било? Много дечица се притесняват да застават пред толкова много публика. И на нашето тържество ги гледах как, едно си дърпа рокличката, второ си изстрелва стихчето на един дъх, трето говори съсвсем тихичко, ама всички са ужасно сладички. Laughing
jujavka определено при вас има неща, които са си за притеснение. И въпреки че не си такъв човек мисълта ми беше да не отидеш там приготвена за скандал, а по скоро да им обясниш  и поискаш помощ. Убедена съм че са добри професионалисти и ще те разберат правилно, въпросът е да знаят какво се случва. Самата аз се стресирам винаги, кгато започвам нова работа и сменям колектив,  а представи си какъв шок е това за нея. Cry
А тоалетните бяха най-основателната ми причина да запиша Вики в 12та, а не в 1ва детска градина.
1ва и 8ма, май се единствените където децата трябва да клечат и доста голяма част от тях изживяват стрес, а нищо чудно и да си докарват издравословен проблем. #Cussing out

# 27
  • Мнения: 6
марси добре че беше една от майките на която хвърлих моя апарат в шока с детето та тя е щракала и нейното и мойто иначе нямаше да имаме хич снимки  Simple Smileда първото е аз се бях заредила с пакетче носни кърпи но трябваше да съм хладнокръвна че ако и аз бях ревнала е тогава чудни щяхме да сме  hahaha
всички бяха толкова сладки и така се изкефих на тържеството като цяло
имаше още две деца които ревнаха с виждането на майките си
но едното въобще не се върна повече при децата
успокоението ми е това че ани ревна като не я пуснаха та и обещах на следващото тържество да вляза преди другите да се нагушкаме и така да е спокойно детето да си казва каквото има за казване а не да го мисли това гушкане през цялото тържества  hahaha
сега чакам диска от тържеството нямам търпение да го гледам

за тоалетните - още на първата родителска дадохме предложение да купим тоалетни чинии но госпожите казаха че така с клекала е по изискване на ХЕИ  Shocked
но ето че има детски с чинии ще проуча въпроса и ако има някаква опция направо ще се организираме родителите и ще ги сменим и без това лятото предстои ремонт на втория етаж където е нашата група

# 28
  • Благоевград
  • Мнения: 142
puhelota много е чаровна госпожицата.
И ние сънуваме много , аз ги определям на кошмари , но Ана-Мария не
може да ми разкаже какво сънува. Когато се събужда (но аз мисля че още спи,
въпреки че ме гледа в очите) , ми говори нещо но не е разбираемо.
Като се успоко пак я питам, но я усещам че си измисля (защото почва да се смее).
А за побеляването, какво да кажа, аз от сега съм 70-80% бяла ,та не е скоро
момента когато ще е и 100%. Но да живее химията за физиката- боя , боя и това е.
Аз още не съм гледала диска от нашето осмомартенско тържество - уж все време
не ми остава, а дали е така. Може би защото сега снимки повече гледаме.
 Grinning

# 29
  • Мнения: 286
Нинче тъкмо се чудих кой е снимал щом ти си при нея newsm78но разбрах вече от предният ти пост Hug
много е сладка Ани и всеки път като гледам снимки на вашите момиченца така ми се иска и на мен да имам Cryно не е казано че няма да се случи Naughty Mr. Green
пък Криси си пада любовчия и има афинитет към каките така че нищо не ни пречи да си вземам Ани за снахичка,защото Аско вече съм го пробутала на Ели да му мисли hahaha

Общи условия

Активация на акаунт