Въпрос за болничния

  • 39 872
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 111
Ninia, говори с педиатърката какво точно да направиш. В нейния случай току виж й вършели работа копия на болничните и новата ти карта.

# 16
  • Мнения: 1 167
Лична амбулаторна карта (картон ) си купуваш от книжарницата(попълваш си имената ,ЕГН,адрес и месторабота ) отиваш при личния лекар   и той ти вписва номер и го подпечатва .Когато ти пишат болничен лист  се използва точно този номер от картона , а в самия картон ти вписват болничните -кога са издавани , за колко дни са и т.н.
Не мисля , че педиатъра те мота .Ако си ползвала болничен 45 дни преди раждане и  друг от родилния дом трябва да имаш картон.


Благодаря ти, взе да ми се изяснява. Двата болнични са ми от болницата. Там не са ми искали амбулаторна карта нито са ме питали дали имам. При ЛЛ не съм ходила от 10 год. И все пак всичкото това е такава бумащина , нямам думи.

# 17
  • Мнения: 9 438
И аз имах същия проблем вчера.Докторката ми каза,че за да ми издаде болничен лист,трябва да си занеса картона,в който са ми вписвали болничните до момента.В болницата,в която раждах ми вписваха всичко в картона за бременни.В крайна сметка пратих мъжо да и обяснява на тази жена,че нямам такъв картон,който тя иска Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 621
И аз имах същия проблем вчера.Докторката ми каза,че за да ми издаде болничен лист,трябва да си занеса картона,в който са ми вписвали болничните до момента.В болницата,в която раждах ми вписваха всичко в картона за бременни.В крайна сметка пратих мъжо да и обяснява на тази жена,че нямам такъв картон,който тя иска Mr. Green
Както е обяснено по-горе ЛИЧНАТА АМБУЛАТОРНА КАРТА и КАРТОНА НА БРЕМЕННАТА са две съвсем различни неща

# 19
  • Мнения: 140
2-рият ми болничен след раждането беше объркан, 2 дни ходих да се разправям. не са ми го записвали в амбулаторният картон, но си направих копие за мен.
педиатърката ми искаше картона, който е водил гинеколога ми, но аз го върнах.
за да ти изчисли последният болничен на педиатъра му е необходима дата на термина ти и дата на раждане на детето. аз накарах моят генеколог да ги напише на един лист и да се подпише и подпечата.

# 20
  • Мнения: 1 167
В края на краищата педито се смили и каза  да не ходя до болницата да се разправям. М/у другото на последния ми болничен си пише дата на термин, дата на раждане, а това е всичко, което й трябва. Благодаря на всички, които се включиха с разяснения   bouquet

# 21
  • Мнения: 9 438
Цитат
Цитат на: кристал в Вторник, 17 Март 2009, 22:52
И аз имах същия проблем вчера.Докторката ми каза,че за да ми издаде болничен лист,трябва да си занеса картона,в който са ми вписвали болничните до момента.В болницата,в която раждах ми вписваха всичко в картона за бременни.В крайна сметка пратих мъжо да и обяснява на тази жена,че нямам такъв картон,който тя иска

Както е обяснено по-горе ЛИЧНАТА АМБУЛАТОРНА КАРТА и КАРТОНА НА БРЕМЕННАТА са две съвсем различни неща
Именно това имах в предвид,но явно не съм дообяснила точно Embarassed

# 22
  • Мнения: 65
Здравейте, бихте ли обяснили какво точно представлява този амбулаторен картон. Аз работя в МВР и имам лична здравна книжка, в която се записват всички болнични, независимо от къде са издадени, просто ако болничнивт не е заверен от служебният лекар не ми го приемат в деловодството. А личния нищо не ми е казвал за амбулаторен картон. Сега съм бременна и вече имам три болнични листа с прекъсвания/два от Шейново и един от служебния лекар/ и съм си направила ксерокопия. Трябва ли да си направя такъв картон и да го заверя при личния, и трябва ли сега да се впишат издадените вече болнични?

# 23
  • Мнения: 1 167
Важен ти е болничния, който се издава 45 дни преди раждането и последващите. Ако нямаш картон, а се оказва че е задължително да го имаш, е добре да си направиш копие на тези болнични. След като родиш от родилното ще ти издадат следващия болничен. След това педито ще направи изравняване в случай, че ти се разминава термина с датата на раждане. И за да не стане объркване с дните, явно някои педита искат черно на бяло да видят предходните болнични. Извади си въпросния картон, за да не ти се налага след това да търчиш нагоре надолу.

# 24
  • Мнения: 65
Благодаря за отговора. Ще се разходя тия дни да си направя такава карта, че да не се налага после с корема или с бебо да обикалям. Лек ден.

# 25
  • Мнения: 239
Здравейте, искам да попитам нещо относно болничния но по време на бременност, В "майчинството счетоводно" ми разясниха, че имам право на 180 дни, ако не ми стигнат при ТЕЛК за удължаване. Моята бременност е лека, нямам оплаквания, бях на преглед и ми казаха обаче, че имам леки контракции и ми изписаха лекарства.Лекарката обаче не ми предложи болничен. В 12 г.с съм все още, но работата много ме натоварва и искам да излезна в болничен до края на бременността. Шефовете ми са съгласни, да помагам с работа от вкъщи, но искат задължително да съм в болничен. Въпросът ми е дали гиенколожката ми ще ми даде болничен, ако я помоля. Трябва ли да имам много тежка бременност, за да реши сама да ми даде? Минава ли болничния през някаква комисия? Не ми е ясно никак и ще се радвам, ако ми разясните. С две думи, лесно ли ще ми даде болничен и то до края на бременността?Благодаря предварително за отговорите ви Hug

# 26
  • Мнения: 2 013
Има да. Моя картон го издаде гинеколога и описа първия болничен в моя случай 45 дни преди раждане.
Мен ме посъветваха да си снимам всички болнични за да няма пропуск и разминаване в датите.

И на мен ми го даде гинеколога,но болничните не са ме карали да си ги снимам.

# 27
  • Мнения: 9 776
Здравейте, искам да попитам нещо относно болничния но по време на бременност, В "майчинството счетоводно" ми разясниха, че имам право на 180 дни, ако не ми стигнат при ТЕЛК за удължаване. Моята бременност е лека, нямам оплаквания, бях на преглед и ми казаха обаче, че имам леки контракции и ми изписаха лекарства.Лекарката обаче не ми предложи болничен. В 12 г.с съм все още, но работата много ме натоварва и искам да излезна в болничен до края на бременността. Шефовете ми са съгласни, да помагам с работа от вкъщи, но искат задължително да съм в болничен. Въпросът ми е дали гиенколожката ми ще ми даде болничен, ако я помоля. Трябва ли да имам много тежка бременност, за да реши сама да ми даде? Минава ли болничния през някаква комисия? Не ми е ясно никак и ще се радвам, ако ми разясните. С две думи, лесно ли ще ми даде болничен и то до края на бременността?Благодаря предварително за отговорите ви Hug

Гинеколожката ти може да ти издаде 7-дневен болничен в рамките на един месец, не повече. За удължаване на болничния тя трябва да ти издаде направление за ЛКК, с което отиваш на тази комисия и ти издават болничен за 30 дни. И така всеки месец до края. Могат да ти откажат, но по принцип издават. Само се чудя как ще работиш от вкъщи, пък ще си в болничен и ще ти плащат?

# 28
  • Мнения: 239
Издаде ми гинеколога болничен за 30 дни. Поиска ми само картон и направление номер 6 от личния лекар. Няма да ходя аз на ЛКК, тя го урежда. Искам да попитам дали след 30 дни, като поискам да ми го удължи ще трябва пак направление? Какво ще ми поиска тогава?Мерси

# 29
  • Мнения: 9 776
Направление от личния лекар ще ти е нужно всеки път.

Общи условия

Активация на акаунт