Искате ли да поговорим за наркотиците?

  • 3 041
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 702
Ш най-об6ти линии:
Кокаин - завизисимост може да се появи, но по-скоро псиги4еска. Понеже, не е синтети4ен наркотик, се сята 4е е по-безопасен от амфетамините, примерно. Но по мое мнение, 4ист кокаин или средно примесен не съ6тествува на на6ия пазар и няма смисъл да се дават каквито и да е пари за такава стока, за6тото не се знае какво има в дозата.
Амфетамини - синтети4ен наркотик, както коката позвилява да изглежда6 трезвен. Признаци за употреба на такъв вид наркотици - нервност или по-скоро превъзбуденост. Относно халюцинавциите - не съм 4увала някои от тези, които познавам да са полу4авали такива от горепосо4ените наркотици. Зависимостта става физи4еска след поне 2-3-месеца употреба всекидневно по няколко пъти.
Хероин - има огромна разлика в ефектите от хероина, при разли4ните на4ини на употреба, но това което посо4ва6 определено не ми прили4а на такова не6то.
Коктейл от хап4ета с алкохол мож да доведе до халюцинации, но тогава определено не се наблюдава голюма превъзбуденост.
Според мен най-вероятно твоят познат си е 6мръкнал амфетки, а не кока. И да, постоянното пипане и докосване по тялото са знаци. Подсмър4ането съ6то.

# 16
  • Мнения: 212
Ако няма пари едва ли си позволява кокаин.Хероин пък ме съмнява,той е бил на "почит" преди няколко години, сега се води за един вид долна работа.А сега напред са амфетите.Невероятно лесни за намиране,не толкова скъпи.
Да не се правя на разбираща повече,това е което знам.Може и да греша.

# 17
  • Мнения: 212
Опс изпревари ме Embarassed Но са си амфети и според мен.

# 18
  • Мнения: 2 480
Аз пък мисля, че е много важно да се разберат причините, които увличат младежта в това пагубно нещо! Като че ли никой не говори за тях. Според мен, средата силно влияе, обаче е важно и семейното възпитание, доверието в родителите. Ако тези неща са на ниво, тогава средата ще окаже по-слабо влияние. Има и друго-на тази възраст детето трябва активно да се занимава с нещо(напр.спорт, техника, рисуване, танци, музика или др.), а не да закача на ревера си значка "Тъпо ми е!" От доста време забелязвам действията на МАФИЯТА, която ги насърчава да бъдат слаби ученици, егоисти, порочни във всяко отношение. Тоест МАФИЯТА  се нуждае от посредствени и проблемни хора, които да бъдат консуматори на наркотици, цигари и алкохол! Печалбите от тези 3неща са КОЛОСАЛНИ! Дори да не стигнат до наркотици, ако са редовни пушачи и алкохолици и това е нещо!  И не се говори публично за тези неща! Даже думата МАФИЯ била забранена! Веднъж един психиатър каза по БНР, че 90% от младежите били убедени, че марихуаната не е вредна!  70%смятали, че хероинът е вреден! А останалите 30% какво мислят?  Веднъж моя позната ми се оплака, че дъщеря и затънала с марихуана. И добави:"Нали уж не беше вредна!" Отговорих:"Моля?" Тя ми обясни, че на това тя и дъщеря и са се научили от радиото и от някои списания! Не зная какво да кажа!

# 19
  • Мнения: 75
Става дума за мой близък. На едно празненство забелязах, че много често излизаше навън и след като се върне, се пипа по носа. Изпи огромно количество алкохол, но изглеждаше трезвен. След това забелязах нервност, агресия, все едно не е същия човек. И накрая започна да прави неща, които са характерни само за психично болен човек.
Опредлено се друса.Въпросът е вече с какво.
Честото пипане и бърсане на носа е типичен признак,изчезването навън или в тоалетната също.Възможностите са две-кокаин/той е доста скъп обаче/ или амфетамини.Сигурно знаеш с какъв бюджет разполага приятелят ти така че няма да ти е трудно да прецениш.След употреба на таъв род стимуланти  човек може да изпие и една "кофа" алкохол без да му има нищо.Нервността и превъзбудата също са признаци че използва "вдигащи" наркотици.
За да си 100 % сигурна обърни внимание на зениците му.От тези наркотици зеницата се свива .
При хериона признаците са точно обратните-намалена нервност,спокойствие ,унес,човекът направо си заспива.При марихуаната зениците се разширяват много ако не се лъжа и смесването с толкова много алкохол без да му стане нищо е невъзможно.

# 20
  • Мнения: 75
Аз пък мисля, че е много важно да се разберат причините, които увличат младежта в това пагубно нещо! Като че ли никой не говори за тях. Според мен, средата силно влияе, обаче е важно и семейното възпитание, доверието в родителите. Ако тези неща са на ниво, тогава средата ще окаже по-слабо влияние. Има и друго-на тази възраст детето трябва активно да се занимава с нещо(напр.спорт, техника, рисуване, танци, музика или др.), а не да закача на ревера си значка "Тъпо ми е!" От доста време забелязвам действията на МАФИЯТА, която ги насърчава да бъдат слаби ученици, егоисти, порочни във всяко отношение. Тоест МАФИЯТА  се нуждае от посредствени и проблемни хора, които да бъдат консуматори на наркотици, цигари и алкохол! Печалбите от тези 3неща са КОЛОСАЛНИ! Дори да не стигнат до наркотици, ако са редовни пушачи и алкохолици и това е нещо!  И не се говори публично за тези неща! Даже думата МАФИЯ била забранена! Веднъж един психиатър каза по БНР, че 90% от младежите били убедени, че марихуаната не е вредна!  70%смятали, че хероинът е вреден! А останалите 30% какво мислят?  Веднъж моя позната ми се оплака, че дъщеря и затънала с марихуана. И добави:"Нали уж не беше вредна!" Отговорих:"Моля?" Тя ми обясни, че на това тя и дъщеря и са се научили от радиото и от някои списания! Не зная какво да кажа!
Всичко е вредно,зависи колко обаче.....ако може изобщо да се измери...
Според едно изследване  на децата ,които редовно употребяват марихуана от около 15 год възраст например,се наблюдават трайни психически увреждания,поява на симптомикато п ри шизофрения и тем подобни след 10 год употреба.

# 21
  • Мнения: 1 294
Така е! С марихуаната също трябва да се внимава.
 Видях какво се случва с мой познат, който пафкаше години на ред марихуаната, като обикновен тютюн( цигар след цигара). От интелигентен, жизнен и супер интересен човек се превърна в в пълната противоположност на това което е бил преди.
И при него съвсем не ставаше въпрос за 10 години яко пафкане, а за по-малко от 5.

Ако разбера един ден, че детето ми пафка "невинна" марихуана, бих се притеснила доста, от това до къде ще стигне и къде ще спре.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 120
А не може ли човека да е имал някакъв проблем и просто да се е държал неадекватно.....
Че то носа може да го е сърбяло, да е имал лека хрема, може дори емфие да е щмъркал и кво......
Оромно количество алкофол казваш -  какво ще рече, аз съм се напвала от 2 глъдки бира, така че да не знам къде се намирам, пила съм и 1 бутилка водка, без почти да ми личи..... периоди разни.....
Ако е имал някакви проблеми, може да стане  и нервен и да се държи неадекватно...не малко алкохол е изпил.....

Ест има вероятност и да се друса....но от една вечер инцидентно държание да се набеди веднага човека.....  Не е ли лекинко преувеличена реакция????


За марихуаната - ако се пуши вместо цигари може би...ако се пуши 1 цигара  на 2-3- дни или седмица...не е голяма работа изобщо....проблема е, че пушещият може именно да си каже - ми от това нищо не ми става чак-толкова и да пробва и разни други неща....тогава става лошо.....
Чесно казано в моето училище нямаше нито един човек, който да не е пробвал  да пафка, повечето го правеха поне веднъж  седмицно, доста почти ежедневно, голямото междучасие и  селд часове  се ходише в парка и се пиеха по  няколко бири и т.н и т.н.  и да ви кажа станаха хора......и това са отдавна забравени навици.....

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 12:30 от Angel_Dust

# 23
  • Мнения: 1 294
И аз така си казвах и така съм чела, че не е голяма работа и няма страшно, за това и си пафках тревицата яко и не ми пукаше.
Да ама този мой познат такова показно ми направи, че ме отказа и от малки и от големи работи.
Абсолютно сигурна съм че при него тревата беше направила проблема и не е посягал към нещо повече, обаче той пушеше наистина като змей.
Така че, ама това люцерна, ама това марихуана, шансовете да заприличаш на животно са си големи.


Цитат
Ест има вероятност и да се друса....но от една вечер инцидентно държание да се набеди веднага човека.....  Не е ли лекинко преувеличена реакция????

Аха, напълно съгласна съм с това.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
Аха кат змей сигурно, но рядко не е много по вредно от това да се отрежеш с алкохол.... то и алкохола ежедневно вреди, ама ако пиеш колкото да се развеселиш  на купон някой не - горе долу и с джойнта така....

# 25
  • Мнения: 81
Дали конопът е gateway drug или не,не ми се спори.
Лошо е,че няколкогодишна употреба може да предизвика психични разстройства,увреждане на вторичната памет,цирози на черния дроб...
Според моята гледна точка, употребата на марихуана въобще не е жизнено необходима и може да се пропусне. Laughing

Нещата,които описваш ми напомнят на наркомания,определено. Thinking Всъщност,за юноша ли става въпрос или за възрастен?
Не знам,какъв съвет да дам,ако започнеш разговор на тази тема с познатия ти,твърде вероятно е да отрича и дори да се скарате.
Просто без неговото желание няма как да му помогнеш.


# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
Според моята гледна точка, употребата на марихуана въобще не е жизнено необходима и може да се пропусне.


ххахахахахахахах, това важи и за мноооогоооо,  други неща които поемаме, дори неща наречени храни. Wink

# 27
Кокаинът е много качествен наркотик, който убива бавно, за много години. Физическите ефекти от кокаина могат да бъдат много тежки — увреждане на кръвоносните съдове, сърдечни проблеми, постоянна психоза, Паркинсон.
Казват, че кокаинът съсипал Уитни Хюстън. 

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Направи му кокоинов тест от тези които продават в аптеката, щом искаш да знаеш.
Иначе не е добре да се набеждават така хората. Описаните от някои симптоми могат да не се дължат само на това. Мен така ме бяха набедили преди време разни далечни познати бяха коментирали... Аз имам алергия, на която симптомите са й подобни - сърби ме носа, зачервяват ми се очите, като съм в заведение често ходя до тоалетна, тъй като когато се наплискам с вода симптомите се облекчават, а също и не ми е много удобно да си бърша носа пред другите и очите, които все сълзят.
Аз лично най-вярната проява, която съм забелязала при познати е безсънието. Наблюдавала съм ги на морето например. Пият цяла нощ в бара до 6 сутринта, после ядат, после пият кафета, после пак на плаж цял ден и т.н. и това може да продължи и три дена без да легнат...

# 29
  • Мнения: 81
Опитът ти за ирония беше нескопосан и неуместен.
Явно не си разбрала какво съм написала,не си достатъчно концентрирана или пък въобще не мислиш.

Повтарям се-който иска да пуши,аз ще пропусна.

Общи условия

Активация на акаунт