ДЕТСКАТА ГРАДИНА - тема 25

  • 12 566
  • 444
  •   1
Отговори
# 390
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 587
Ще трябва да ходиш на комисия.  Peace Събота и неделя не се брои за прекъсване.  Sad

Комисия за колко дни болнични се налага? Аз тази седмица съм 4, с уикенда стават 6 и евентуално още 3 ще искам. Не е ли над 10 дни  newsm78

# 391
  • София
  • Мнения: 2 708
Спяща красавице, от сутринта се опитвам да ти пратя мейл, обаче ту ми казва, че няма такъв потребител, ту че си си изчерпала лимита в кутията. Може ли да провериш?
Извинете за спамчето.

# 392
  • Мнения: 284
Тарталета,моят мъж си взе два пъти по 7 дни с прекъсване обаче от 1 ден /работен/ болнични заради бронхита,който изкара през февруари.Есента заради дископатията се яви на комисия и му дадоха 30 дни.
Кога ти свършва болничният?Както е написала Спяща красавица,събота и неделя не се брои за прекъсване,което е кофти.

# 393
  • Мнения: 2 587
Известно време не писах и очаквах поне две теми да сте изписали,пък то ......

Моето дете сега се оказа с алергия.Лошото е че не се знае към какво.Сутрин я водя с изцяло запушен нос в градината,а вечер си я прибирам по-добре,което ме кара да си мисля че не е към цъфтежи и подобни,понеже са през повечето време навън.Нямам наблюдения да е и към домашна прах.Мисля си края на седмицата да я пратя при мама,за да видя дали не е към кучетата.Освен този проблем,около нас нищо ново.

# 394
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 970
Отдавам това затишие в темата на хубавото време. Виктория се чувства добре. Отивам да я взема заедно с малката и стоим в градината до около 19 ч. Голямо тичане и игра пада с приятелчетата й.

# 395
  • Мнения: 1 187
Два дни на градина и вече кашля...

# 396
  • София
  • Мнения: 6 263
Ще трябва да ходиш на комисия.  Peace Събота и неделя не се брои за прекъсване.  Sad

Комисия за колко дни болнични се налага? Аз тази седмица съм 4, с уикенда стават 6 и евентуално още 3 ще искам. Не е ли над 10 дни  newsm78

Вече е над 7, но и 1 ден болничен да си бил, ако искаш след това да си вземеш и следващия, се води продължение на болничен, а за продължение се ходи на комисия. За да има прекъсване, т. е. да се пуска нов болничен, а не продължение, трябва да имаш поне 1 ден, в който да си бил на работа между тях (може да си бил и примерно отпуска). Междудругото се води продължение и ако се промени диагнозата или дори причината. Обяснявам - миналата година до петъка вкл. бях болничен за Ади, при което се наложи да си пусна болничен от понеделник за мене и комисията ми го пусна от събота, защото иначе от НОИ нямаше да ми го признаят.  Peace

Сънчо, пометох си кутията, имам вече място за нови ЛС.  Peace

# 397
  • Мнения: 5 393
Здравейте.
Днес беше някакъв кошмар. Вчера като го заведохме на градина, беше разформирована групата, понеже едната госпожа болна. И го заведоха в 3та група детето. Баща му като го е взел  е бил весел, но днес......Егати реването беше, не му харесвало там, не искал да ходи....ужас.  От утре пак са си в тяхната група, но цял ден ще го мисля сега. Confused

# 398
  • София
  • Мнения: 7 149
Мартин от вчера е на Клацид - 10 дни, скарлатинообразна ангина каза педиатърката. След АБ ще прави гърлен секрет и пълна кръвна картина, да се види дали всичко е наред.От януари като е започнало, това детенце не е спирало да боледува, сега пак ще си е вкъщи две седмици, само дано АБ му помогне, че четири дни с тази температура направо се измъчи.

# 399
  • Мнения: 284
Аурора,нямам думи....... Tired
Jmoto,и двете ми деца са с алергий,голямата е и асматик.Това,че денем й се отпушва носа не значи,че няма алергия към полени или дом.прах.Но нито едното ,нито другото може да се избегне.Сутрин и двете се събуждат със запушен нос,Стефи нощем хърка.Сега според мен имаме проблем с трета сливица,провокирана от вирус,или алергия.При нея също носа й е запушен.И двете са тествани-и с кръвен,и с кожен тест.Почти на 100% показаха едни и същи резултати.
Мечо Пух,дано детенцето изкара днес без проблеми Hug.
Buni,какво значи скарлатинообразна ангина Rolling Eyes?Стефи в момента пие "Клацид".

# 400
  • София
  • Мнения: 6 263
Не съм buni, но да кажа за скарлатинообразната ангина (и Ади изкара такава още в яслата).  Peace Скарлатина се причинява от стрептокова бактерия (мисля, че беше тип А), която отделя токсин. Някой хора не са чувствителни към този токсин и не се обриват. Те обикновено карат скарлатината като ангина, най-често с гнойни налепи и висока температура. Така може да изкара скарлатина и човек, който вече се е сблъсквал със стрептоки, най-често възрастните.

# 401
  • Мнения: 284
Благодаря,Спяща красавица! Hug

# 402
  • Мнения: 1 949
И ние сме вкъщи - Криси е болна Sad Пак  #Cussing out Вчера отивам да я взема към 17ч, беше излязъл един вятър и г-жата най-спокойно ми заявява, тя сега излезе от танците, беше малко потна, но не е седяла много навън. Е, викам, нали има една шапка (тънка трикотажна). Не могли да я намерят. Резултаът не закъсня - тази нощ плака от ухо, днес я заведнохме на лекар - и 2те й уши са възпалени. Може ли такова нещо значи! Като е била потна да й бяха сложили някоя чужда шапка поне докато й мине. Ама-ха !  #Cussing out

# 403
  • Мнения: 284
Симба,нямам думи...
Винаги ,когато съм ги молила да обличат адекватно Стефи като излизат вън,за да не се поти,госпожата ми е отговаряла"ама ти си много интересна,как аз да следя 26 деца дали са потни".Октомври месец по същият начин Стефи направи отит,защото ги извеждали,и й облекли шубата,и лелята ми казва,че се била изпотила.А аз всяка сутрин им напомнях-в гардеробчето има тънко яке и суитчери да ги обличат вън,защото октомври сутрин е студено,водих я със шубата,а за вън да й обличат тънкото яке или суитчера.
И вчера като ги гледах децата като излизахме,че градината е до блока ни-тичат ,едно по блуза,друго с дънково яке,трето със шуба,потни,главите им мокри.Ама че духаше хладен вятър.......... ooooh!

# 404
  • Мнения: 1 187
И ние сме вкъщи - Криси е болна
Тя не беше ли до миналата седмица на АБ?
Нямам думи просто... писна ми.

Общи условия

Активация на акаунт