тОЗИ ПЪТ ЗА МАЙКИ ТЕ НИ,А НЕ ЗА СВЕКИТАТА

  • 3 752
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 174
Според мен в една определена възраст на дъщерята, майката трябва да направи така, че да станат приятелки. Ако това приятелство е на лице, би могла да й кажеш всичко. Поговорете, кажи й как се чувстваш и от какво имаш нужда.

# 16
  • Мнения: 1 565
Що се отнася до такива ситуации колкото са досадни свекървите,толкова и майките.В моя случай обаче майка ми ме е дразнила повече от свекървата,за това благославям,че не е обратното,защото на майка си мога да кажа нещата и по-директно,можем и да се скараме даже,но нали сме си кръв-пак ще си простим и ще се търсим.Така,че ти я познаваш най-добре и най-правилно ще намериш пътя за решаване на проблема.Все пак опитай да си по-деликатна,защото хората на тази възраст жадуват за внимание.

При мен е същото. Макар, че вече ми писна да бъда деликатна и станах доста директна. Изглежда тя започна да разбира, че трудно бих играла по нейната свирка и започна да отстъпва. Притеснявам се само, че до няколко месеца ще се преместим със съпруга ми в новото си жилище, което е в нейния квартал (на 5 мин. пеша) и може да се наложи отново да воювам с нея за същото. Вярвам, че ще успея. Praynig

# 17
  • Мнения: 1 464
Искам да имам твоя проблем,защото ужасно много ми липсва моята майка!!! Cry Cry Cry

# 18
  • Мнения: 1 210
На мама мога всичко да кажа.
Мама мога да помоля за всичко.
Мама ще ме обича, и лоша да съм.
Мама всичко ще прости.
Тя е най-добрата майка на света.
Да ми е жива и здрава.

Не е стихотворение, отговор е.

# 19
  • Мнения: 1 464
На мама мога всичко да кажа.
Мама мога да помоля за всичко.
Мама ще ме обича, и лоша да съм.
Мама всичко ще прости.
Тя е най-добрата майка на света.
Да ми е жива и здрава.

Приеми го за отговор.

Това направо ме разби!Много е хубаво!И сега вместо да си легна спокойно,ще си поплача малко...или много smile3518

# 20
  • Мнения: 1 210
Ирина  Hug

# 21
  • Мнения: 7
Ох, и мен "мама" сега ми е проблем. Очертава се в най-скоро време с приятеля ми да заживеем заедно и силно разчитах на помощта от страна на родителите ми, понеже въпреки че и двамата работим и то в хубава фирма, с добри заплати, на първо време ще ни е малко сложно- имаме много неща да си купуваме, а и апартаментът е с ипотечен заем. Затова помолих родителите ми да ми дават 1 наем- те в момента имат апартамент и магазинче под наем, а скоро ще дадат  и още един апартамент, а и двамата работят ( не взимат високи заплати, но пък и не харчат много, винаги поне един от наемите са спестявали, а доскоро издържаха и мен). Та поисках от тях да взимам аз един наем и се започна едно увъртане- ще ви помагаме, ще ви купуваме каквото ви трябва. Казвам аз, че си държа на наема, защото искам да си имам фиксирана сума, на която мога да разчитам. И пак: "Ама ние ще ви помагаме..." и нищо конкретно. Не е честно, брат ми живее в тяхно жилище и мисля, че най-справедливо е и на мен да дадат едно, което да ползвам както преценя.
Както и да е....Много съм огорчена...

# 22
  • Мнения: 53
И моята майка е от властните. И тя ми помага понякога /не много често, но все е помощ/, но винаги след това ми го натяква и едва ли не й дължа вечна благодарност, за това че е баба и има внуци, на които да се радва и да гледа понякога.
Това е - иска да се чувства оценена. Но пък не разбира, че мен ме поставя в позиция на човек, който не е достоен да получи помощта й. Не знам. Ние двете не можем да се разберем никога. Не можем да достигнем до едно мнение почти никога. Като два остри камъка сме.
Но най-много ми харесва, че мога да се скарам с нея, да си повикаме, да си кажем някои "истини" и след малко - всичко да сме си простили и да сме забравили. Подобни отношения, съществуват единственно между майка и дъщеря. Майката може да прости всичко. За това е майка. За това я обичам много.
Мъжът ми казва, че ние с нея много си приличаме по характер и за това не можем да "мелим брашно заедно". Аз естественно не съм съгласна с това, но като нищо един ден да се окаже, че и аз се държа по същия начин на стари години  Laughing.

Майките може да са всякакви, но са ни Майки и ни обичат и дори и най-абсурдните им думи и дейвствия в повечето случаи са продиктувани единственно от любов към нас - техните деца. Защото колкото и големи да сме, дори поостарели - ние винаги си оставаме техни деца.

# 23
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...
.....Охххх и аз така казвам....но за голямо съжаление ....не би  Cry

# 24
  • Мнения: 1 565
Искам да имам твоя проблем,защото ужасно много ми липсва моята майка!!! Cry Cry Cry

Уважавай чуждите проблеми!
И аз като теб съм претърпяла загуба, само че баща ми. Това обаче не ми пречи да уважавам размислите на хора, които имат именно проблеми с бащите си. Хората са различни и всеки си има своите странности и характер. Трябва да бъдем толерантна към чуждото мнение.

Съжалявам, ако това те огорчи допълнително, но все пак... От мен: съжалявам, че така се е получило при теб. Може пък свекървата да ти помогне... Rolling Eyes И моля те не ми се сърди за отговора ми. Praynig

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 12:23 от Vyara D

# 25
  • Мнения: 408
Моята мама  е далече от мен,макар да успява да ме подразни по телефона и да се скараме.Никога не сме били приятелки,но чак толкова ...Сигурно и майка ти греши някъде и ти ...Със свекървата нямам проблем,с майка ми се караме винаги ,когато се видим ,че и по  телефона почти всеки ден,но бих предпочела да е малко по- близо.Защото, когато имам нужда от помощ няма никой до мен,мога само да споделя по тел . с нея,а така не може да ми помогне.Става въпрос да гледа за 2 часа детето ,когато ми е зле примерно,а не да се налага да се натъпча  с болкоуспокояващи до такава степен ,че да ми треперят ръцете и да ми омекнат колената и свят да ми се вие,само и само да мога да стана от леглото за да си гледам детенцето.

# 26
Според мен в една определена възраст на дъщерята, майката трябва да направи така, че да станат приятелки. Ако това приятелство е на лице, би могла да й кажеш всичко. Поговорете, кажи й как се чувстваш и от какво имаш нужда.

Това много ми хареса!  newsm10

Сега за твоя случай: говори с майка си, и то директно й кажи нещата, без да я нагрубяваш! Ще се наложи да те разбере ... мисля си, че си твърде мека с нея и не искаш да се обиди. Нормално - никой не иска да огорчи майка си. Но трябва да си откровена и няколко пъти да подчертаеш, че говориш сериозно и си на предела да изгубиш търпение! Желая ти успех!

# 27
  • Мнения: 626
Мойта майка също е досадна на моменти , но аз и казвам всичко в очите и сме в добри отношения . Дори и да се разсърди за нещо бързо и минава. По-добре казвй на майка си дирекнто всичко щото със заобикалки става по-лошо.

# 28
  • Мнения: 1 464


Уважавай чуждите проблеми!
И аз като теб съм претърпяла загуба, само че баща ми. Това обаче не ми пречи да уважавам размислите на хора, които имат именно проблеми с бащите си. Хората са различни и всеки си има своите странности и характер. Трябва да бъдем толерантна към чуждото мнение.

Съжалявам, ако това те огорчи допълнително, но все пак... От мен: съжалявам, че така се е получило при теб. Може пък свекървата да ти помогне... Rolling Eyes И моля те не ми се сърди за отговора ми. Praynig
[/quote]

Не се сърдя за отговора,явно не съм се изразила както трябва Rolling Eyes А колкото до 4уждите мнения,уважавам ги,всеки има право на свое такова.Просто исках да кажа,4е предпо4итам проблеми от всякакъв характер с майка ми,отколкото тотална липса Hug

# 29
  • Мнения: 3 425
Малина,воювай,защото това ще се отрази на семейството ти,а вече имате дете  Peace развалят отношенията този тип родители - дали майки или свекита  Confused

Нямам думи просто  Confused

Само се подготви,че няма да се разбере от 2 разговора или 2 караници.....щом досега не се е усетила  Shocked 

Уча се от сега да не съм такава  Peace

Общи условия

Активация на акаунт