ЯНУАРЧЕТАТА СЛАДКИ БЪРЗО РАСТАТ,МАМИТЕ СЕ ЧУДЯТ КАКВИ ДРЕШКИ ДА ИМ ИЗБЕРАТ

  • 16 692
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Иники, как ми се иска да ни свие такъв номер и на мен дреб ама..... На твоя място бих била лоша майка с удоволствие.
Всъщност аз съм зла направо като имаме гости- не го къпя- мия го в банята, храня го и в леглото.
Ще взема да намеря време да се зазяпам в тоя сериал, че не  знам за какво говорите.....
Гладя, все още, но ме домързява вече.....
А по повод така очакваният имунизационен календар- днес из нета четох, че няма да има промяна към Пентаксима от досегашната тривалентна ваксина.
В понеделник обаче ще ходя да си вземам болничния от лекарката  и ще питам дали тя има информация.
Хай да спите дълбоко и непробудно до сутринта....

# 256
  • Мнения: 52
Честити месечинки на  Анна, Катерина, Рафаел и Делян!
Инструмента този път от сега започнах да го забелвам, че баткото беше голям и го боля детето, не ми се иска да травмирам и дребния - сега минава безболезнено.. Rolling Eyes
Ралче,и аз по принцип съм от дървените философи дето твърдят, че такова нещо като нямане на мляко няма, ама онзи ден цял ден ми вися на гърдите, и вечерта го теглих колко е изсукал - за 20 мин. 100гр, в следващите 20 упорито дърпане - нищо!  Shocked Справих се с проблема със конски дози бълг. лактогонен чай! Сега пък ме болят гърдите чак, ама по-добре така! Hug
И аз гладя дрешките, /тези на баткото също/ по-скоро за да изглеждат по-добре.

# 257
  • Мнения: 1 102
Гледам че пишете за бучка на едното рамо, да ви успокоя това е БЦЖ ваксината поставена след раждането. Бучката показва че ваксината е "хванала".

# 258
  • Мнения: 917
Ох да ви се оплача, че днес ми върнаха каката че корема я болял. И като се почна едно повръщане и едно разстроиство оповръща цялата къща. Към 20ч беше с 39.4Т и чак сега успях да я сваля, ама много трудно че много повръща. Таткото и той се оплаква от същите симптоми и само седя и чакам Йоана да видя как ще го прекара тоя вирус. Просто не ми се мисли. Каката ни не е била толкова зле никога през тия 3г на които е. Страх ме е да легна сега и да спя за да не вдигне пак Т. От такива инфекции винаги ме е било страх, че за много кратко време се стига до обезводняване и следват системи, инжекции, все неприятни неща. Моля се да се оправя по бързо и да не го лепне на малката. За сериали нямам време и без тях живота ми е толкова разнообразен. Щастлива съм ако хвана с едното око айдълите. Бихме пентаксима понеделник и Т малката не е вдигала, но се насландисваше на манджата три дни. Днес си хапваше добре само в 21ч си поплака и заспа без да си изяде всичко. Ама то знае ли човек вече от какво е. Пожелавам ви по лека вечер от моята, която се очертава да е една от най-тежките.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 389
Добро утро, момичета!

И аз гладя дрешките. А аз гърдите ги мажех само с Гермастана и нямах проблеми.

Вчера на консултацията бяхме 4700, 54см:) Док ми каза, че няма проблем за водата Девин, дори няма нужда да изварявам и ако и давам чешмяна, ама аз така или иначе не съм я преварявала Embarassed

Днес, уж, щеше да ни "връхлетят" снежни бури.....ама тук май ще изгрее слънце!

# 260
  • Мнения: 857
Добро утро!

По едно кафе с кроасан /макар че аз правя кекс, но като гледам, ще го хвърля/



Момичета в последните три дни у нас е ужас  Sad. Викове, ревове, болки в коремчето. Не знам какво да направя  Cry. Сега се е свил в мен и гледа тъжно.

Дрешки гладя рядко. Аз имам много малко и те все са или изцапани или изпрани, та едва смогвам да стигна до гладене, Също така и не стерилизирам нищо. Само водата преварявам. Знам, че минералната не се преварява, ама ако има някой органзъм вътре евентуално да се умъртви - виждала съм плесенясала минерална вода.

Ваксина ще слагаме другият месец, но няма да купувам всички наведнъж, че наведнъж ни се появиха някви ремонти по колата  ooooh! , аман значи.

Сериали не гледам, че се изнервям. То тв рядко гледам де. Даже и за фон не я пускам /страшно много я намразих като бях в родилно и тоя телевизор вървеше нон стоп/.

Айде чао за сега /да видя кекса/.

# 261
  • Мнения: 871
Добро утро мацки  Laughing
Пъпките по лицето ние си ги имаме отдавна, като ги мажа с елекома изчезват и след няколко дни пак някоя пъпчица, за това спрях да ги мажа, като поотрасне малко трябва да изчезнат самички. Нали ви бях писала че се белим по гърба, излязаха ни пъпки и отпред и отзад и ходихме на док. Оказа се алергия към храна най вероятно, защото нито козметиката нито праха съм сменяла. Аз да ви кажа честно много обичам шоколад и доста си хапвам от него  Embarassed и сега вече трябва да се ограничавам  Thinking Изписаха ни вит.Ц и едни капки.
И ние сме от тези с коликите, но се надявам че не остана много, и моето дете като се събуди и е все сърдито рев рев  Outta Joint, рядко е в настроение

# 262
  • София
  • Мнения: 100
Добро утро!
Ние се наспахме тази нощ , малкият като заспа в 23.00 часа та чак до 7.00 часа сутринта. Нахранихме се и пак спи. И аз доволна с кафето пред компютъра  Grinning
Дони, и ние сме така с филмчетата . Пускам ги, Алекс гледа 5 минути и после почва да си играе . Но като реша да го спра и да седна аз на компютъра се почва едно сърдене.... Този сериал не го гледам.Редовно следя айдалите и Забранена любов.Докато се кърмим гледам новините или Реймънд по GTV.
elli_g, и ние се мазахме точно с Елоком и наистина пъпчиците минаха точно за три дена.
Дрехите и аз ги гладя. Това занимание по принцип хич не го долюбвам. Даже в началото като се запознахме с моя мъж , той гладеше и моите и неговите дрехи. А и сега много често се случва той да изглади дрешките на Явката Laughing
Вода преварявам чешмяна, но той Явор не се е засилил да я пие. Стерилизирам шишенцето от което пие вода и бибата, то и друго няма де.
И на нас не са ни казали, че Пентаксима трябва да е от една партида.
Питах доки дали мога да почна да си правя упражнения, каза че няма проблеми. Единствено с велоергометъра да съм изчакала да минат 2-3 месеца от раждането.Заради възстановяването и матката , но не ми е казала че може да ми намалее кърмата newsm78
Ох, друго не се сещам какво щях да пиша.
Дано вече съм по редовна .

# 263
  • Мнения: 147
Добро утро, момичета Simple Smile

Аз също гладя дрехите на бебка, но едва ли ще откарам така до 6-тия месец, както беше с дрехите на баткото Wink То в един момент гладенето не е толкова за "стерилитет", колкото за кеф си мисля аз, но ако не ти стига времето - едва ли ще е голям кеф  Joy
За коликите при момченцата - май има нещо вярно в това, че при тях е по-болезнено. Спомням си баткото как ми се е превивал..., а бебата няма такива силни изблици, и слава Богу  Grinning
Гледам и за водата пишете... Вашите бебета пият ли я? Защото моите - не Wink Нито баткото искаше /пропи я като го захраних/, нито беба, но то за кърмените бебета не е нещо необичайно Wink
Какво друго да ви кажа, може би едно лафче на нашия все по-забавен Йоан /към момента на 2г. и 5м./, който преди няколко дни заяви: "Ако Йоан няма пишок, ще има пипи"  hahaha и последваха обяснения по темата от моя страна...
 Laughing и лек ден!

# 264
  • Мнения: 63
Добро утро!elena_d , благодаря за кафенцето и закуската! Аз кафе си пийвам всяка сутрин и не съм забелязала да се отразява по някакъв начин. Шоколад също обичам, но сега хапвам бял, кафяв радко и по много малко.
 За изваряването- никога не съм , даже и не съм стерилизирала, мия само с много гореща вода ( тя много и не пие от шишета, де, нали е на кърма,  само от време на време чайчето на Хип )
 При нас днес вали.  Sad Писна ми от тези студове.

# 265
  • Мнения: 2 122
Добро утро.
Гладя всичко от двете страни, включая тензуха, който й подлагам на хавлийката при къпане или за след миене на дупе. Със Стефания гладих всичко /даже и чорапките/ до година и половина, сега пак така ще съм най-вероятно. Даже покрай Стефания без да се усещам доста време гладих на баща й дрехите от двете страни  Mr. Green и се чудех защо ми се овидява гладенето /не, че ми е любимо домакинско задължение/.
Ели, не че нещо, ама сокчето като нищо може да засили коликите, така че трябва да избереш едната от двете злини.
Минерална вода не се преварява, трапезната може /розовата т.е/. Аз не съм преварявала, че Стефания ми беше на кърма до годинката и после вече нямаше нужда. Сега като й правя "мняяяякооотооооо" само врътвам на по-малко от минута в микровълновата 190 мл /толкова е дозата за 7 лъжички розов Хип  Mr. Green/
Оф, много хубави станаха козунаците и сега втасва още една доза, половината ще направя на руло с шипков мармалад, който първо трябва да купя де, ще почака тестото.

Поздрави за всички софиянци  Joy Joy Joy


http://www.youtube.com/watch?v=LsHDdawSjLU

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 09:15 от mini_79

# 266
  • Мнения: 36
Добро утро!!! Имам питане.... Снощи моят мъник започна да преглъща и да се плюнчи много и се задави брутално, изкара ми акъла. И това дето го повърна беше прозрачно и миришеше на горчиво (няма как да го обясня по друг начин) като стомашен сок предполагам. Това беше преди хранене. Сутринта един час след хранене ми направи същото. Няма мляко в това дето го връща... Ужасно ме притесни, не смея да го оставя сам. А питах за направление и познайте...........Няма. След 1.04 евентуално. А ми трябва за гастро и за ортопед. Абе нямам думи  Sad

# 267
  • Мнения: 857
Мини и аз си мисля, че вероятно е от гадния крушов сок  Sad. Мога ли да не му давам вече от него /аз и без друго съм решила днес изобщо да не давам, защото вече не се издържа просто  Cry/? То е 24 часа рев и присвиване.

# 268
  • Мнения: 30
Добро утро и от нас!

Елена, мерси за кафенцето!  Hug

bubi4ko, много гадно това с тия вируси, но не се притеснявай, доколкото знам бебетата до 6-тия месец рядко ги хваща. Дано по-бързо да се оправите.

А питах за направление и познайте...........Няма. След 1.04 евентуално. А ми трябва за гастро и за ортопед. Абе нямам думи  Sad
Тия доктори и тая здравна система тъпа, за убиване са  #2gunfire #2gunfire #2gunfire. И Никола се дави от слюнка ама това с повръщането и то преди ядене, не ми се струва нормално.

Аз да ви кажа за упражненията, четох че за кърмачки не се препоръчва много тичане и силови упражнения за гърди, че може да редуцират кърмата. Аз ходя от време на време на фитнес, ама на пътечката само бързо ходене и то с удобен сутиен, че многото тръскане на гърдите и търкане в дрехите при тичането, може да намали кърмата. Иначе леки тренировки, раздвижване и упражнения за крака и корем, ме изпълват с енергия и после даже гърдите ми преливат.
За тези които искат да отслабват - чаша гореща вода сутрин на гладно - хем засилва метаболизма и много хора така отслабват само с това, а пък и е полезно за кърмата. Ако не помогне поне няма да навреди.  Даже консултантите по кърмене ми казаха - чаша топла вода преди всяко кърмене.

# 269
  • Мнения: 925
Добро утро и от мен!
Аз като виден член на клуб "Мисъл", и глав. сек. на същия от сутринта пак съм в чуденка  Rolling Eyes Сефте  Joy Сега да споделя поредната дилема пред, която съм изправена. Вчера цял бяхме със зверски колики, и в тази връзка се замислям дали да не взема да почна и капките "Колиеф". Към момента сме с "Био гайа" и "Еспумизан", и ако почна "Колиеф" - а, да спирам ли някое от другите лекарства или да давам и трите  newsm78
Аз ще продължавам с мисленето, комбинирано с ровчене в нет-а  по въпроса, а ако някой има идея как да процедирам да свирка  Hug
P.S. Защо си нямаме във форума мама - педиатър?!? Много щеше да е полезна Joy Ако някой познава такава също да свирка, веднага я вземаме в клуб "Мисъл" дори без членски вноски Hug

Общи условия

Активация на акаунт