Следродилна депресия

  • 3 611
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 567
И аз  мисля че сама трябва да си помогнеш. Отделяй си малко време и за сбе си. Нека и съпруга ти да помогне в гледането ,а ти излез поразходи се - до магазина , а и просто така за разходката и за разнообразие.Но мисли винги позитивно , не унивай , радвай се на бебчето, усмихвай се даже и без повод Laughing

# 16
  • Мнения: 1 053
Благодаря за сьветите.Само дето бебето ми много малко и е рано за навьн,а и тва тьпо време.....!Другото-майка ми може да идва само сьбота и неделя.Сьс сьпруга ми живееме сами.Свекьрва ми не я искам,понеже като дойде и разтройва бебето ми,а и не я понасям.Бебето ми не иска много да спи през деня,незнам при4ината.Кото си дойде мьжа ми от работа и ми помага,отменя ме малко.С нетьрпение 4акам да се стопли малко времето и да излизаме.Та ...ако може и друго да ви попитам-капките за колики на КОЛИЕФ някоя от вас да е ползвала?Има ли такьв ефект както про4етох?Благодаря ви още ведньж. Simple Smile

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Ами имаш време Hug Hug, мен ме държа близо месец следродилната депресия и мина от само себе си , без да правя нещо специално.Но признавам си беше ми много тежко ,докато страдах от нея Sick

# 18
  • Мнения: 336
Преживях нещо подобно и наистина е кошмарно. Първите седмици с бебо бяха много трудни. Дори и когато някой дойдеше да го гледа аз излизах с хилядите си притеснения и не можех да се отпусна. НАистина най-добро е излизанетио навън, разходките, пазаруването заедно с бебо.  Embarassed Да си призная в началото чувствах сякаш живота ми свършва, но с времето осъзнах - живота ми сега започна. И да - има много трудни моменти, но хубавите са повече. Скоро ще го разбереш, но наистина не се отдавай на черни мисли. Почивай максимално много, грижи се за себе си и това ще те зарежда с енергия. А и бебо ще го усети и оцени по своему. Ако имаш нужда от морална подкрепа винаги можеш да разчиташ на съдействието ми  Wink.

# 19
  • Мнения: 462
Мога само да кажа, че съм някакъв див късметлия в това отношение - родих точно преди празниците, за времет, вкоето трябваше да ходи на работа,мъжът ми си взе част от полагаемия отпуск ... Simple Smile и беше плътно до нас в първия един месец! Имаме намерение и за в бъдеще да си гледаме самички бебка, защото ни е много забавно и приятно да го правим заедно. Разбира се и ние си имаме нашите спорове, малки отчаяния и т.н., но винаги сме били големи позитивисти и непукисти ... Не мога да кажа, че детето е било желано, или че сме осъзнали веднага отговорността, която имаме (или по-скоро новите отговорности, съпътстващи появата на нов живот) ... в тази част по-скоро той имаше следродилна депресия ...  Thinking  Shocked Laughing
Само едно мога да кажа - когато ти се реве най-много, се усмихвай Simple Smile и си казвай "Майната му" Simple Smile ПОМАГА!
За Колиеф ... ние не сме имали колики, но педи го беше препоръчала неколкократно, тъй че подозирам, че е ОК Simple Smile
УСпех Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 960
И двата пъти-кофти настроението не ме подмина.
Чак дали е депресия ,незнам.Важното е да си повярваш ,че можеш сам да се измъкнеш от ситуацията. Peace
Тря е да излизаш повече ,да се срещаш с хора,да "открадваш"малко време само за теб и любимия.
И знай-трудното ще отмине и ще остане само радостта от майчинството. Hug

# 21
  • Мнения: 1 053
Преживях нещо подобно и наистина е кошмарно. Първите седмици с бебо бяха много трудни. Дори и когато някой дойдеше да го гледа аз излизах с хилядите си притеснения и не можех да се отпусна. НАистина най-добро е излизанетио навън, разходките, пазаруването заедно с бебо.  Embarassed Да си призная в началото чувствах сякаш живота ми свършва, но с времето осъзнах - живота ми сега започна. И да - има много трудни моменти, но хубавите са повече. Скоро ще го разбереш, но наистина не се отдавай на черни мисли. Почивай максимално много, грижи се за себе си и това ще те зарежда с енергия. А и бебо ще го усети и оцени по своему. Ако имаш нужда от морална подкрепа винаги можеш да разчиташ на съдействието ми  Wink.
Много ти благодаря.Знам 4е ще отмине,но е много неприятно и тежко.Вси4ки сте много мили Simple Smile

# 22
  • Мнения: 468
И аз съм като теб, вече малко по-добре, но все още не мога да вляза в ритъм, тоест часовете или времето в което бебето спи не мога да се отпусна, а стоя и гледам в една точка. А бях толкова организизрана преди...Може би наистина терапията са някакви лични занимания и много разходки. За съжаление времето е ужасно, чакам слънчицето с нетърпение.  Peace

# 23
  • Мнения: 4 965
Благодаря за сьветите.Само дето бебето ми много малко и е рано за навьн,а и тва тьпо време.....!...

Само да вмъкна, че изобщо не е рано. Общо взето, ако детенцето е на повече от 10-тина дни си е направо задължително да изкарва навън по 1-2 ч. минимум.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 629
Аз си правих разни козметични процедури в къщи - маска за лице, маникюр .. ала бала и се чувствах по-добре Peace

# 25
  • Мнения: 2 110
Щом бебчо е малък използвай да се наспиваш, съня е много важен. Остави домакинската работа за вечерта когато е съпруга ти у дома !
Ето едно инфо което намерих !
http://www.predainatatak.bg/news/about51.html

# 26
  • Мнения: 180
Благодаря за сьветите.Само дето бебето ми много малко и е рано за навьн,а и тва тьпо време.....!Другото-майка ми може да идва само сьбота и неделя.Сьс сьпруга ми живееме сами.Свекьрва ми не я искам,понеже като дойде и разтройва бебето ми,а и не я понасям.Бебето ми не иска много да спи през деня,незнам при4ината.Кото си дойде мьжа ми от работа и ми помага,отменя ме малко.С нетьрпение 4акам да се стопли малко времето и да излизаме.Та ...ако може и друго да ви попитам-капките за колики на КОЛИЕФ някоя от вас да е ползвала?Има ли такьв ефект както про4етох?Благодаря ви още ведньж. Simple Smile

Аз в момента ползвам капките Колиеф,много съм доволна от тях,от както ги давам на дъщеря ми неспира да пръцка .... Grinning и от там насетне е много спокойна,доволна и усмихната..... Ако имаш възможност,ползвай ги и няма да съжаляваш.

# 27
  • Мнения: 1 053
Благодаря за сьветите.Само дето бебето ми много малко и е рано за навьн,а и тва тьпо време.....!Другото-майка ми може да идва само сьбота и неделя.Сьс сьпруга ми живееме сами.Свекьрва ми не я искам,понеже като дойде и разтройва бебето ми,а и не я понасям.Бебето ми не иска много да спи през деня,незнам при4ината.Кото си дойде мьжа ми от работа и ми помага,отменя ме малко.С нетьрпение 4акам да се стопли малко времето и да излизаме.Та ...ако може и друго да ви попитам-капките за колики на КОЛИЕФ някоя от вас да е ползвала?Има ли такьв ефект както про4етох?Благодаря ви още ведньж. Simple Smile

Аз в момента ползвам капките Колиеф,много съм доволна от тях,от както ги давам на дъщеря ми неспира да пръцка .... Grinning и от там насетне е много спокойна,доволна и усмихната..... Ако имаш възможност,ползвай ги и няма да съжаляваш.
Ok,а може ли да ми кажеш колко струват горе долу?Питам за информация.

# 28
  • Мнения: 1 372
На мен ми помогнаха повече излизане навън, социални контакти и всякакви разкрасителни процедури. Скоро ще започнеш да излизаш и с количката и да ходиш гордо по улиците и това ще те накара съвсем да забравиш за тъгата.

# 29
  • Мнения: 9 438
Цитат
Как да се справя с нея?Все сьм тьжна....,а трябва да се радвамна бебка.Родих на 6.03.Мьжа ми иска да ми помогне но и тои не знае как и му е много тьжно да ме гледа така.По цял ден сьм сама с бебка.Моля ви помогнете ми 
 
 
Съветвам те да оставаш сама в най-кратък период.Именно тази самота допринася за депресията.

Общи условия

Активация на акаунт