Задължително изискване за рецепта за повечето лекарства - протест

  • 41 950
  • 917
  •   1
Отговори
# 855
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
За гърло, зъб и гърбо-бол има лекарства без рецепта. А за хроничните им заболявания, ще си вземат рецепти, когато ги прегледа доктора.

Още 500 страници да се изпишат, пак тая. Плаче за ключ темата.

# 856
  • Мнения: 2 485
А дали пък всички, които са с хронични заболявания постоянно се натискат да бъдат преглеждани? Дали не им е дотегнало?

# 857
  • Мнения: 4 195
vl за съжаление, писнало или не, със рецепта или без, хората с хронични заболявания прекарват доста време по доктори, което е много тъжно и болно и не смятам, че ако лекарствата им са без рецепта, по - малко време ще са пред кабинетите. най - малкото и сега лекарствата на хроничноболните хора с 95 % с рецепта Confused
плюс това, за хронично бол;ните ще има 6 месечни рецепти, тогава и пробелм няма да има.
И вместо да нищим тази наредба, много по - тежка тема е новия позитивен лекаствен списък.............който, ясно е в последния момент ще коригират, но направиха всички по веригата на шутове..........

# 858
  • Мнения: 56
Вчера ми дадоха 2 аулина без рецепта  Peace

# 859
  • Под липата
  • Мнения: 620
Вчера ми дадоха 2 аулина без рецепта  Peace
Чудесно! И с такива клиенти, дето се хвалят под път и над път, най-много да ги глобят! Поне го приемете като услуга и си мълчете  ooooh!

# 860
  • Мнения: 56
Вчера ми дадоха 2 аулина без рецепта  Peace
Чудесно! И с такива клиенти, дето се хвалят под път и над път, най-много да ги глобят! Поне го приемете като услуга и си мълчете  ooooh!

Не казвам коя е аптеката  Whistling

# 861
  • Мнения: 4 916
Вчера ми дадоха 2 аулина без рецепта  Peace

А на мен цяла опаковка вит. С на ампули  Laughing Хубава работа, ама българска, както се казва.

# 862
  • Мнения: 5 178
Mдаа и утре пак някоя услужлива фармацевтка ще даде на детето ви лекарство, с което може да се надруса ..
и дори да се оправдава пред ТВ "Всички така правят"

# 863
  • Мнения: 241
Витамините се продават без рецепта.Ама аз си мисля,че това е поредния закон,който няма да се изпълнава стриктно.Излиза,че за един аналгин или спазмалгон трябва да ходя на личен лекар.

# 864
  • Мнения: 4 195
Витамините се продават без рецепта.Ама аз си мисля,че това е поредния закон,който няма да се изпълнава стриктно.Излиза,че за един аналгин или спазмалгон трябва да ходя на личен лекар.
не, не излиза така, ама кой да прочете.
хора наистина ли е трудно, преди да пишете, малко да се информирате Rolling Eyes

# 865
  • Под липата
  • Мнения: 620
58 страници и пак има неразбрали, че аналгин, аспирин и нурофен са без рецепта! ooooh!

# 866
  • Мнения: 33
Аналгина пък изобщо трябва да го забранят-  #2gunfireужасно токсичен,адски неефективен,алергизира,а някои хора го пият повече от кафе!Аолина също е вреден,толкоз неща уврежда,но на кой му пука- пият го хората като вода,ей затва е с рецепта вече Crossing Arms

# 867
  • Мнения: 3 158
Аналгина пък изобщо трябва да го забранят-  #2gunfireужасно токсичен,адски неефективен,алергизира,а някои хора го пият повече от кафе!Аолина също е вреден,толкоз неща уврежда,но на кой му пука- пият го хората като вода,ей затва е с рецепта вече Crossing Arms

Хайде да не преекспонираме толкова нещата-неефективен бил аналгина-еми не е вярно!Аз пия изключително рядко лекарства(веднъж на 2-3 месеца) и един аналгин ми е напълно достатъчен за да ми мине главата,когато се пръска от болки.За алергизирането-пак глупости-всяко едно лекарство е възможно да ти докара алергична реакция,ако си алергичен към него,разбира се.
Аолина,че е вреден за черния дроб-така,ама хората го пият,защото не знаят за риска или поне не всички,та подобни обобщения са доста глупави.
И още нещо-аолина винаги си е бил с рецепта,не са го направили сега,заради злоупотреби с него.

# 868
  • София
  • Мнения: 8 348
аналгина не ми действа особено, но винаги прибягвам първо до него и то като вече не се трае
Саридона, дето толкова ми го препоръчват, ме замайва и приспива
фервексите също
ацефеина ми действа най-добре, като имам огромен глабовол, ама не дават, та затова си страдам и си чакам да ми мине само
а то неще

# 869
  • Мнения: 4 916
Витамините се продават без рецепта...

На таблетки - да. Аз говоря за ампули.

Общи условия

Активация на акаунт