МАРТ е, щъркелът не чака, с бебе в човка под прозореца ни ще затрака!

  • 15 259
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 600
Здравейте! Хайде и аз да се похваля вече! Имаме си момиченце - Боряна.  Grinning Роди се на 5 март, въпреки че терминът ми беше за 18 март. Бебчо тежи 2750 гр. и е 49 см. Роди се нормално, но доста трудничко. Е, и по-зле можеше да бъде. Засега се мъчим с кърменето. Кърмата ми е по-малко и по-късно слезе, и се налага да я дохранвам и с адаптирано мляко, че иначе реве от глад. Започнаха ни и коликите!  Sad Надявам се, че с капките Espumisan L ще се почувства по-добре. Някой ползва ли Infacol/ Infacolic? Препоръчаха ми ги горещо!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 58
Привет на всички! Ние сме си у дома, но още свикваме. Успях да изчета на диагонал старите теми и мислех да пускам снимки и т.н., но ми мина мерака....
Маруся, мило момиче,  пожелавам ти всичката сила и  кураж на света и много силно те прегръщам.     Flowers Rose Flowers Rose  за теб и милото ти ангелче  Cry

На всички нови мами честито! И само добри новини занапред. До скоро.

# 17
  • Мнения: 4 428
Да се разпишем и ние в новата тема  Grinning

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ НОВИ МАМИ ТЕЗИ ДНИ!!!  bouquet  bouquet   bouquet

Нещо нямам много врем да пиша тези дни. Това малкото е егати пиявицата  ooooh!  Laughing Наяде се, но иска да си сидеи още поне 15-20мин да си цока и да си заспива  ooooh! И тода понякога и през 2 часа няма. Вече й давам да суче и от двете гърди, за да млъкне  Crazy Иначе се почва рееев - Голяма уста иска яде  Mr. Green
Мислех да започваме с разходките тези дни, а то така се скапа времето  Tired Вчера поне направихме севтето с излизането до магазина. Но това диване, за разлика от кака си, въобще не се впечатлява от никакво подрусване, полюшване и т.н. Като ревна в магазина и нищо не може да го успокои. Добре, че бяхме на касите  ooooh! И в колата рев, докато не се приберем в къщи и пак да ми висне на цицата  ooooh!
Маги само да влезнеше в колата и вече беше заспала и си спеше през цялото време, докато пазаруваме и я возим в количката  Tired

Не съм дочела предната тема. Само видях, че някой питаше за разреза за секциото. Моят разрез беше безчувствен сигурно една година след това  Rolling Eyes После още една година имах много странно усещане на допир там. Не беше много приятно. Пак го чувствах, като част, която не е от мен. Тъкмо вече нещата си дойдоха на мястото и аз пак наново  Mr. Green

Но прочетох поста на Маруся  Cry Маруся  Hug просто думите са излишни. Каквото и да кажа, ще е малко. И не се хващай за суеверията. За това, че сте купили нещата предварително или че сте казали името. Всичко си е Божа работа и не се влияе от тези неща  Hug Вие не сте направили нищо, за да го предизвикате  Hug
Дано скоро се възтановиш и имаш сили да продължиш. И дано Бог ти даде още един шанс  Hug
След секцио е хубаво да се изчака поне 6мес за нова бременност. Макар, че знам за не малко случеи за бременности започнали дори 2-3 мес след секциото и пак са завършили без проблемно  Peace
Много, много кураж и успех!

# 18
  • Мнения: 267
[b]Честито на всиички мами,които вече си гушкат бебчетата  newsm07 да са ви живи и здрави дечицата
Ние с кърменето май вече не се справяме  newsm45 , снощи го оставих на поискване...ами то през 1 час  рев смуане на пръсти,глад,не е нормално да яде през 1 час,това значи че не суче достатъчно  ooooh! , и със изцеждане не става вече,че от притеснение и кърмата ми намаля и за капак не иска да пие АМ днес исках да го дохраня с 30 гр не ще да го поглъща и не ще  smile3518, направо нз как да го храня , а то молото постоянно си търси цицата, а аз трябва да му давам щище,че не сучи достатъчно . дайте съвет какво да правя  Thinking[/b]

# 19
  • Мнения: 4 428
Русана, да не те притеснява това, че иска да суче на час. Щом иска - давай  Peace Така ще стимулира лактацията и ще произвеждаш повече кърма  Peace
И най-важното - успокой се  Hug Това наистина много влияе на кърмата.

# 20
  • Мнения: 267
Русана, да не те притеснява това, че иска да суче на час. Щом иска - давай  Peace Така ще стимулира лактацията и ще произвеждаш повече кърма  Peace
И най-важното - успокой се  Hug Това наистина много влияе на кърмата.
да ама всеки ми казва че така не можело,детето не можело да качва кг така и било вечно гладно  newsm78 а и аз знам,че е най - добре на поискване ама ... знам ли , вие през колко време давате ?

# 21
  • Мнения: 0
Честито и от мен на всички мамчета с чисто нови бебчета!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 428
Русана, да не те притеснява това, че иска да суче на час. Щом иска - давай  Peace Така ще стимулира лактацията и ще произвеждаш повече кърма  Peace
И най-важното - успокой се  Hug Това наистина много влияе на кърмата.
да ама всеки ми казва че така не можело,детето не можело да качва кг така и било вечно гладно  newsm78 а и аз знам,че е най - добре на поискване ама ... знам ли , вие през колко време давате ?

Давам й когато поиска  Peace Аз с това гледане на часовника си провалих кърменето с каката /е, не само с това, де. но и това оказа влияние/ Понякога, като я махна от гърдата и след 40 мин апочва пак дас и бута ръцете и да си ги смуче - пак давам. И накрая мирясва и спи 2-3 часа  Peace Този път въобще не гледам часовника - гледам бебето. Когато поиска - давам. Ако ще да съм г махнала от гърдата преди 15мин  Peace Понякога ме изсуква и от двете гърди и аз все си викам - Е, сега ще зине за още, пък аз нямам. Е, до сега не се е случвало /пу-пу/ Тъкмо стигна до този момент и тя заспи за няколко часа и аз през това време напълня резервоарите  Laughing

# 23
  • Мнения: 267
така е най - хубаво ама като нз как наддава,а е мн мъничак няма 3 кг

# 24
  • Мнения: 151
Здравейте! Хайде и аз да се похваля вече! Имаме си момиченце - Боряна.  Grinning Роди се на 5 март, въпреки че терминът ми беше за 18 март. Бебчо тежи 2750 гр. и е 49 см. Роди се нормално, но доста трудничко. Е, и по-зле можеше да бъде. Засега се мъчим с кърменето. Кърмата ми е по-малко и по-късно слезе, и се налага да я дохранвам и с адаптирано мляко, че иначе реве от глад. Започнаха ни и коликите!  Sad Надявам се, че с капките Espumisan L ще се почувства по-добре. Някой ползва ли Infacol/ Infacolic? Препоръчаха ми ги горещо!
Здравей, и аз родих на 5 ти Март секцио и на мен кърмата ми дойде по-късно (на 5-тия ден).На мен  също ми е малко и се дохранваме с АМ(редувам един път кърмя ,един път давам АМ- Фризолак).Ние имахме проблем и със засукването,Денис не искаше да помирише гърдата даже-рев ,рев..... И ние вчера взехме Еспумизан-но аз го слагам в АМ (25 капки). Незнам дали има ефект ,но за пръв път тази нощ спа без да се буди в 3ч през ноща.Размрънка се чак към 5:30.

Аз забравих да кажа ,че в понеделник и ние бяхме на контролен преглед.Изписаха ни 3080гр. ,а на контролата ( Денис на 11 дена) тежеше 3390 гр. Минал е даже рожденното си тегло ,което е 3250гр.  Simple Smile


.

# 25
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Честити слънчица на обебилите се мами Hug
Да се разпиша, че още малко и ще се прехвърля в априлската тема Whistling.

# 26
  • Мнения: 88
оки4 благодаря,
този крем не го знаех, сега ще се разровя да прочета   bouquet

а за качването, аз давам кърма и ам смесено от шише, защото нямам достатъчно в момента, а и виждам колко яде, бебо се роди 2810, изписаха ни 2720, а вчера беше 3380 - на 23 дни, тоест е качил около 600гр., понеже беше хапнал и не беше акал на тегленето - лекарката каза че е ок, но едва ли ще стигне кило и 200 за 1 месец. вашите бебета по колко са качили!?

# 27
  • Мнения: 276
[Да се разпиша, че още малко и ще се прехвърля в априлската тема Whistling.

Ха- ха, Есме, и аз натам съм се запътила ...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 858
Есме,stasi8510  Peace  споко много сме силни сме  hahaha  Е не сме много де ама.... аз няма да ходя при априлки пък, тук ще си седя  Crossing Arms

# 29
  • София
  • Мнения: 211
Влизам с прекрасна новина  newsm44 newsm44 newsm44

Тедсън има момиченце - родила е нормално, бързо и леко (каза, че за около 2,5 ч. от началото на болките е станало всичко...). Бебка (още не са решили за името, но имат време до утре  Heart Eyes) е 3, 450 кг, сантиметрите не ги помни, родила се е в 00:45 (излиза, че са родили в един и същи час с dyMa  Mr. Green) на 18.03 в Майчин дом! Тедсън звучеше страхотно - усмихната, ведра, сияеща, и двете с бебка са добре, вече се хранят и даже се гушкаха докато говорихме! Изключително много се радвам за тях и от сърце ги поздравявам! Нека прекрасната госпожичка расте здрава и безгрижна и радва мама, тати и кака! Честита ви радост! Теди,

veroniki, мерси за темата, мила! Много хубави лаленца!
Incognito, добре дошли у дома! Успех с кърменето!
Scintillia, честито ти момиченце - да е живо и здраво!
Есме, май ще ти правя компания в априлската тема  Whistling поне няма да си сама  Mr. Green хаха, ма то гледам и други са ти писали... Simple Smile
Сега да кажа и за мен, след прегледа днес: нямам ама абсолютно никакви признаци за раждане - тоновете ми бяха перфектни и не отчетоха никакви контракции... даже док, каза, че нямало смисъл с такъв запис да ходя и утре! Чака ме, обаче в петък - ще ме гледат обстойно - на ехограф, на доплер, преглед за разкритие, т.н. и спрямо резултатите, които покаже доплерът (било много важно как е кръвотока и калцирането на плацентата) щели да решат какво да ме правят -  дали има нужда да го предизвикат раждането или всичко е ОК и мога да си чакам... така, или, иначе, ако не съм родила до 25ти влизам в патологията, за да съм им пред очите и да ме наблюдават... Иначе, аз нали години наред се пазех с хапчета и от първия път стана работата, тъй че не може да се каже цикълът ми по принцип дали е по-къс или по-дълъг (заради хапчетата винаги изкуствено е на 28 дни).... та, док каза, че е възможно да си ми е по-дълъг цикълът и в такъв случай терминът ми да не е съвсем точен (сега се сещам, че първия ми тест за бременност беше отрицателен, въпреки, че уж беше минало доста дни закъснение, което ме навежда на мисълта, че е възможно наистина да съм заченала по-късно)... ох, няма да го мисля повече! Засега съм тук... каквото такова - нищо не мога да направя... Боже, колко бях сигурна, че ще имам рибка  Mr. Green (а, то май отива към овнешки истории  hahaha)
Хубав ви ден, отивам да се наслаждавам на последните си дни свобода (то, всяко нещо си има и хубава страна и човек само трябва да е потърси). Цунки!  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт