Тенджера под налягане - препоръчайте ми

  • 28 674
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Фагор е моята, имах и руска.
Доволна съм.
За съжаление от моята си глупост скапах уплътнението и се наложи да си купувам ново.
След като заври, засичам я и си върша други неща.
Не готвя със запръжка, ами слагам всичко вътре.
Пилешко месо варя 30 минути, свинско шкембе 45 минути. за телешкото май пак толкова. Става на мозък.

# 16
  • Мнения: 5 001
Език- 55 мин.
Телешко не съм варила по простата причина,че не съм попадала...Все е говеждо дето го продават за телешко - варя 50 -60 мин

Шкембе не съм варила все още....Щот' после трябва да си го ям сама  hahaha
Мда де, за говеждото питам  hahaha Хайде свари едно шкембе, аз ще дойда да го опоскам, че последно варих едно над 2ч и ми държи влага вече над 2г  ooooh!
Joy Joy Joy Joy
Ми то на борш не можахме да се съберем,та поне на шкембе да се сберем,а?  Joy Joy Joy Joy

Допълвам,че всичко сварено в тенджера под налягане става мозък...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 341







Не забравяйте, че времето зависи и от количеството на хр.продукт.

# 18
  • Countryside
  • Мнения: 11 628

Не забравяйте, че времето зависи и от количеството на хр.продукт.
Ай, ново 20 , това не го знаех.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 341







Същото се отнася и за МВ - 6 картофа се варят по-дълго от 3.

# 20
  • Мнения: 5 001
Никога не съм варила повече време само защото примерно тенджерата ми е по-пълна  newsm78
Завира по-бавно,да ,но времето за варене си е същото,,,,

# 21
  • Мнения: 804
Времето на готвене не зависи само от количеството, а и от това колко е старо животното.По старото месо се вари по бавно.А за шкембето съм сигурна за времето,знам го от зълва ми,която е готвач-тогава става мозък дето викат.А боба пак зависи и от марката,моя се вари толкова-35-40минути.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 833
Моята е Фагор - 8 л. Взех я преди около половин година от Кауфланд за 120 лв., ако не се лъжа.
Преди това и аз се заглеждах по разни от 200 -300 лв., но нещо не ми се даваха толкова много пари за тенджера.
Така че, смятам този вариант е удачен. Доволна съм и всеки път като готвя на нея си казвам, че ще си изплати парите. Супер бързо става всичко.

рени55, не съм съгласна с това, че времето зависи от количеството - няма такова нещо.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 341






Исках да кажа времето за завиране....сори!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 833
Така съм съгласна. Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 6 680
Тоест всички са безопасни, ако внимаваш? Защото не ми се рискува, особено с малко дете вкъщи Confused.
А тази на Тефал защо струва повече, по-безопасна ли е, някой има ли такава?

# 26
  • Мнения: 804
Щом един уред или съд се експлоатира правилно няма никаква опасност.А за съдовете на Тефал - не че е по безопасна тенджерата,просто цените на Тефал са по солени.

# 27
Здравейте, принципно е вярно, че трябва да се използва правилно подобен уред, както и всеки друг уред,  но дори и при правилна експлоатация (проверявах редовно дюзите) въпреки всичко преди година такава една тенджера, заредена с месо, гръмна на керамичния плот, вследствие на което трябваше да се сменят плот и аспиратор, тъй като тенджерата излетя нагоре, съсипа тотално аспиратора и след това се заби в плота. Кухненските шкафове, както и цялото пространство около печката бяха в малки парченца месо, т.е. l,вратичките трябваше идеално да се измият, последва боядисване с латекс, смяна на някои от избитите вратички, защото картинката беше умопомрачителна. След този случай получих такъв уплах, че тази тенджера, която заради изкривяването си при избухването не ставаше за нещо друго освен за саксия, повече не се използва. Вкъщи сме доволни, че не съм била близо до печката, защото..... не ми се мисли. Доуточнявам, с тази тенджера готвех от около 8 години. Както се казва, веднъж става.
С написаното не искам да плаша и отказвам хората от подобна вещ, само ви съветвам много да внимавате.

# 28
  • Мнения: 226
Имахме руска, но от употреба дъното и се измени и не ми е удобна за керамичния плот.
Тази есен си взехме на Тефал. Удобна и безопасна е.  Дръжките се прибират към тенджерата, за удобство за прибиране /заема по-малко място; има кошничка за готвене на пара; с едно натисване на дръжката на капака се затваря и се отваря с помощта на още едно бутонче; уплътнението се сваля и се измива лесно/Единственият и недостатък, че е скъпичка. Иначе върши работа като всички други  Hug

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 973
Откакто я поръчах на Дядо Коледа преди 2 години не спирам да ползвам тенджерата под налягане. Моята е Фагор , но си взех комплект 2 тенджери с различна големина, капак и приставка за варене на пара. Ето такъв вид http://megashop.bg/techno/product_info.php?manufacturers_id=17&a … roducts_id=801394.
Бях изпаднала в лек ужас, когато преди седмица падна капака й и се спука точно дръжката с вентила, за щастие пукантото не засяга устройството с вентила Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт