От кога непасирана храна

  • 2 871
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
До 9 месеца пасирвах.

# 16
  • Мнения: 46 518
1г. и 6м., въпреки, че още на 1 г. имаше 14 зъба.
Броят на зъбите и "узряването" на детето за непасирана храна нямат връзка.

# 17
  • Мнения: 27 524
Когато детето покаж, че е готов, при сяко идва в различен момент. Не се притеснявай от това и не се опитвай да го учиш, никой не е останал да яде пасирано  Grinning
Синът ми до 2 години ядеше пасирано, сега също го предпочита, само дето вече манджи не ще  Tired

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Пасирах до 8 месеца. Имали сме случаи ако има малко по едро парченце да повърне, но се е случвало много рядко

# 19
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И според мен не е от зъбите, когато е готово детето ще си покаже.
Понякога, и моята отказва супи с по-едри парченца. А иначе, гризе
ябълки или бисквити.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 221
Бебето ти е още много, много малко, за да се тревожиш, че не яде непасирана храна.
Не бързай, не се тревожи.
Иво прояде непасирана храна на година и 1-2 месеца някъде. Хранеше се на ДК, пасирах му супата и яденето, защото иначе не ги искаше. Постепенно започнах да пасирам не до гладко, а с по няколко завъртания на пасатора и лека-полека започна да яде нещата така, както са сготвени.

# 21
  • Мнения: 2 587
Пасирах до осем месеца,после започнах грубо да намачквам и около годинка започна да си похапва без тази "помощ"

# 22
  • Мнения: 302
Благодаря на всички за отговорите newsm51

# 23
  • Мнения: 2 111
По същият начин и дъщеря ми правеше позиви за повръщане и не искаше да яде ако не е гладко пасирана храната.
На 1г.2месеца започна да яде намачкана храна и да дъвче хляб,бисквити,банан.
Преди това не искаше,а имаше 10 зъбчета.

# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Никога не съм пасирала Thinking
Лека полека от пюрета (на каша) преминапме на такива в които има направо цели парченца.
Дори сега когато вече яде от нашата храна, не пасирам (за сметка на това съм вече спец в ситното рязане Mr. Green)

# 25
  • България
  • Мнения: 457
До 9-10 месец някъде пасирах,но след това директно ми отказа пюретата,пробвах със супа и много му хареса  Peace,от тогава не пасирам

# 26
  • Мнения: 1 080
Не пасирам от около месец някъде.
Когато готвя за него стържа зеленчуците на ренде.
Попара, овесени ядки не пасирам.
Моят син пък харесва повече негладка консистенция на храната.
Твоят бебок е малък още - не е нещо, което трябва да се случи задължително.
Мисля, че около годинка някъде децата трябва да започнат да приемат и храна с парченца.

# 27
  • Мнения: 1 305
След 9-тия месец започнах да пасирам все по малко храната. Така за близо 1м свикна да яде всичко непасирано.

# 28
  • Мнения: 168
никога не съм пасирала храна от пюретата преминахме в 10 месец на ДК и си хапвахме храната така с начупен на парченца сухар в нея но всяко дете си е различно рано или късно все ще се научи да яде не пасирано не се притеснявай за това

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
Всичко това е строго индивидуално. МОето например е вече доста голямо, но още яде пасирана храна иначе или ще изповръща всичко или ще си остане гладно, което не е никак добре Naughty, защото и килата са му малко. Има ГЕР и по препоръка на лекарите спазваме стриктна диета и пасираме храната поне до двете годинки. НО това от друга страна хич не е добре и на мен не ми харесва, защото неиска да се научи да дъвче и сега се опитвам по всякакъв начин да пробутвам по едра храна но уви, не става. Иска да яде бисквитки, солетки, хляб, но само гризе помачка ги из устичката и ги изплюва, не може да ги преглътне, големите парчета я плашат и се дави и повръща  Embarassed, ще се справим все някак де, аз не се отказвам.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт