Бебевалежът почна вече и всяка от АПРИЛките ще гушка скоро своето човече!

  • 16 552
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 521
малииииииииииииииии

Честита радост на зинайда и на ронилаз!да са им живи и здрави малките слънца!
Ренка от ЖК издават документа.
За лекар от Пловдив препоръчвам Паскалева-работи в Университетска,на частно взима 30 лв;И Минев-работи в Селена,на частно взима също 30 лв.

# 256
  • Мнения: 4 362
Честито на Зинаида!   bouquet  bouquet  bouquet По хубав  ми стана рожденният ден  Heart Eyes Браво  Hug

Благодаря ви,мили момичета за прекрасните  пожелания,да ви се връщат тъпкано  Mr. Green  Hug

# 257
  • Мнения: 444
Gaja, аз съм му взела такова одеалце за изписването, доста е плътно: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/6251
 
Имам и по-тънък вариант пелена от комплекта за изписване, която обаче не става на чувалче. А ако е много студено, ще го навличам отдолу с боди, блузка, ританки и едно дебело гащеризонче - тип космонавт. Но се надявам април да не е толкова мразовит пък и аз да устискам дотогава. Rolling Eyes

На мен направление за хоспитализация не ми е давано, само обменна карта. Сигурно, защото се водя на ЖК в болницата, в която ще и раждам. Но ми прави впечатление, че в обменната карта почти нищо не пише...като изследвания. Само кръвна група и васерман... Rolling Eyes ще дописват ли, картона ли ще им се връчи в деня на раждането. newsm78
Имамама, браво за хубавите новини около бебчо! Hug

Поем
, в спалното комплектче наистина ли и пердета се подвизават... Simple Smile Много е сладко наистина! Hug

# 258
  • Мнения: 172
 Момичета, аз така и не стигнах до работа днес  Blush , та преди да се заема с готвене да ви кажа за комплектчето- не че знам много  Crazy Мойто мами го е поръчала от ибей..как - не знам  Crazy  Същото като на картинката е...прекрасно...с картинчиците, лампичката...перденцата...всичко от картинката...всичкоооо...чудничко  е и пуфено и .... оххх само бебо липсва нагушан в завивките Heart Eyes
 По- късно пак додам  Hug

# 259
  • София
  • Мнения: 292
Дея' честит рожден ден!   bouquet newsm51

Честити рожби на Зинаида и Ронилаз!
 newsm51

Докато изчета цялата тема ... Simple Smile
Много се зарадвах на хубавите новини.!

Ние днес имахме хубави тонове на бебка Simple Smile Мърдаше през цялото време на записа и радваше мама Simple Smile

Как мога да кача снимки в албумчето априлки2009?

Купихме и количка на АВС дизайн. Такива емоции бяха. Отиваме в единия магазин, а там нямат червени. Веднага ми се развали настроението. Добре че в другия магазин имаха червени Simple Smile.
А столче за кола взехме на Макси Кози. Червено-лилаво. Много повече ми хареса от това на АВС (имат само черни, сини, и някакви шарени).

# 260
  • Бургас
  • Мнения: 347
  bouquet Страхотни новини Simple Smile
zinaida, миличка, бебка да расте и да радва мама и тате  Hug Praynig Вярвам, че така е било най-добре за нея  Hug Praynig
ronilaz, браво на теб, добре сте се справили и дано и занапред все така с бебишорите  Hug Praynig
Дея, Честит Рожден Ден!!!    bouquet Само късмет и здраве ти желая и бебо да си се роди когато и както си трябва Simple Smile
Дано и другите бебишори са добре  Praynig Hug
Стискам палци и на magdalena и vivita приети днес в болница  Praynig Hug, ...както и на всички искащи да уситскат още малко  Hug Praynig

На мен ми е много напрегнато напоследък и гледам да не пиша да ви товаря... иначе редовно ви чета  Hug и си мисля за вас  Hug Praynig
Днес и аз бях на ЖК по ЗК, таз лекарка е... що на мен само тъй, не ми е много ясно... и kate-rina и Имамама, май са си добре при нея... да ви кажа, нито ме мери, нито изследвания... абе... как тъй?
Явно като ми гледа размерите и вида преценява, че нямам нужда... Mr. Green , а пък аз както съм от тези дето искат всичко да е по конец....

Даде ми само един документ и исках да ви питам кой е втория и откъде да го търся:
1. направление на бременна до родилно заведение

Гледахме беба... най-накрая (от притеснение не я питах нито за пъпната връв нито за плацентата, тя и дума не отвори... а поне трябваше да знам дали е още около вратлето.... Confused ) и какво да видим, така се беше разкрачила през цялото време... горда  Mr. Green не остана и грам съмнение за пола  Crazy Главичката и е в малкия таз, ама хък да освободи малко място отгоре да не ме боли толкова... не си го дава, шири се момата навсякъде...
Каза ми, че нямало проблем да родя нормално и сега съм.... едната казва секцио, другата нормално... трески ме тресът че може да попадна на ..., ако беба тръгне по-рано (а всичко сочи това)... страх си ме е, че ще съм в тази болница, то вярно че навсякъде се случва, ама...
Даже си мислех и този вариант споменат днес от една мама, максимално да организирам нещата и да не оставям на случайността, да издърпам секицото напред ( към 3ти - 10 дни преди секциото, а не за 6-7, както ми предложи лекарката) и ... с божия помощ всичко да мине...  Praynig
И да ви се похваля, вече почти всичко е взето за бебка, не съвсем, но почти, което все пак ми дава малко спокойствие...
Гушки от нас с тумбака  Hug

П.П.: Да ви се похваля и с още едно априлско бебе, имам приятелка в Испания, която вчера е родила малка госпожица  Grinning Hug

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 19:55 от ben78

# 261
  • Враца
  • Мнения: 2 335
аз искам да попитам нещо мамите които са раждали-
какво е количеството на "тапата" и на околопл. води- искам горе-долу да се ориентирам така че да не пропусна да забележа нещо като му дойде времето. Crazy

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:03 от petjoff

# 262
  • Мнения: 581
Бен, да ти кажа че вторият документ който ми дадоха беше списък за родилното. Иначе лекарката не ме гледа на ехограф само слуша тоновете, прецени че няма нужда. “А и аз отидах към края на роботния ден уж да е по спокойно и наистина нямаше хора. В петък ще ни гледат на ехограф.
 А за тебе не знам как ще се оправиш с две мнения на две лекарки? Ако имаш възможност да потърсиш и трето мнение или да попиташ защо точно на такъв вид раждане са се ориентирали лекарките. Най - вече пази се и мисли позитивно, че стреса въобще не е са препоръчване на финала.
 Другия път съм решила да попитам лекарката да ми препоръча някоя акушерка и да видим

# 263
  • Мнения: 361
мили априлски мамчета  Hug
благодаря ви, че сте ме сложили на 1 страница с малката ми прелест, макар че не съм била от редовните в темата ви.
На всички обебили се мамчета- едно голямо честито, да са ви живи и здрави бебоците!
На мамитата 2 в 1- много кураж, леко реждане и бързо връане във форма.

 Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 124
Мамчета, помогнете ми с една каша, която ми създадоха тези доктори  ooooh!  Онзи ден на последния преглед доки ми каза, по скоро на рецепцията на Майчин дом де, ми казаха, че трябва да си взема от личната лекарка, сиреч, мойто си ДжиПи направление за Хоспитализация. Днес отивам при нея, и тя ми вика, ама как така, то се издава от наблюдаващия ти бременността лекар, т.е. този от Майчин дом. Звъня аз пак в Майчин дом и от там, ама как така, ние не за първи път имаме хора от друг град, и все така правим, издавало се от Личната ми лекарка  Crazy  Та питам аз кое сега е вярно, при вас как стоят нещата???

Моето направление за хоспиталазиация ми го издаде гинеколожката, която ми следи консултацията заедно с болничния 45 дни преди раждане.  Освен това ми пусна изследвания, които били задължително да представиш , когато влезеш да раждаш - пълна кръвна картина и микробиология.

petjoff, тапата може да падне докато си в тоалетната и дори да не разбереш освен ако не гледаш постоянно към тоалетната чиния...особено ако няма кръв по нея както писаха някои мамчета може изобщо да не я видиш.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:28 от djreni

# 265
  • Мнения: 3 211
Момичета, прави ли някой нова тема?
Ани4ка?

# 266
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз ще я пусна утре сутринта с общия профил, за да може и Аничка да работи върху нея, а и другите, които имат паролата. Peace

Ще променя и в името "бебевалеж" с "бебецъфтеж". Peace

Еlq, добре дошли си у дома! Пусни малко снимки, да се порадваме на мъничката Елия! Hug

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 22:38 от chockolina

# 267
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
Elg - добре завърнала се у дома  Grinning

# 268
  • Мнения: 541
Момичета, прави ли някой нова тема?
Ани4ка?
след малко мисля да започна да я правя Hug

# 269
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Петйоф, водите са между литър и литър и половина. Тапата може да падне и на части, като цветно слузесто течение. Иначе моята падна наведнъж миналия път - беше голямо и дебело парче слуз, като желе такова плътно с жълто-оранжев цвят.
Ренка, на мен това направление ми го издадоха от ЖК. Всъщност дадоха ми направлението и част от правените изследвания. Попълниха и някакъв лист с информация. Но не са у мен за да погледна какво точно пише на документите, взеха ми ги в болницата като правих изследванията за секциото.
Гая, аз взех порт-бебета от тези испанските одеалца, мекички са много. Само ми се струва, че ще се изгубят бебетата в одеалцата, ще им дойдат големи.  Thinking Ето такива са моите, в патешко жълтичко: http://www.belpla.com/productos.php?action=viewElement&produ … 2&coleccion=4 Има ги в Дибо, в Пигис хаус, в Бебе-маркет.

Общи условия

Активация на акаунт