Спешен въпрос за ваксината Пентаксим ???

  • 1 716
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
А някой да е чел статия или статистика коя разновидност на менингит е най-често срещана и от там да си направим извода кое е добре и кое излишно?
Понеже съм на същата вълна, ето какво открих вчера:
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=127921 - тук се казва, че най-чести са случаите на менингит В - 60%.
А тук се казва друго:
"Та­ка нап­ри­мер съ­щес­т­ву­ва ме­нин­го­ко­ков ме­нин­гит вид А, В, С и дру­ги по-ред­ки раз­но­вид­нос­ти. И се се­ща­те, че за все­ки от тях е нуж­на от­дел­на вак­си­на. Ме­нин­гит от ви­до­ве А и В със­тав­ля­ва 40 про­цен­та, ме­нин­гит С - око­ло 20 про­цен­та. За­то­ва се наб­ля­га на вак­си­на про­тив ме­нин­го­ко­ко­ва гру­па А. То­ва оз­на­ча­ва, че ка­то се вак­си­ни­ра де­те­то, с 40 про­цен­та се на­ма­ля­ва ве­ро­ят­ност­та от за­бо­ля­ва­не от ме­нин­го­ко­ков ме­нин­гит за 2-3 го­ди­ни." - към цялата статия: ... форумът нещо не приема линка Confused, изказването е от Бончо Бонев - невролог, психотерапевт и иглотерапевт.
Не попаднах на официална информация на първите три страници от търсенето в гугъл.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 16:49 от Ванилия Канелска

# 16
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Пентаксим съдържа противоменингитна компонента, но не предпазва от всички разновидности на менингита. А то май засега няма такава ваксина, която да покрива всичките видове менингит Sad
За това кой вид е най-разпространен, май няма данни, или поне аз попаднах на такива, които си противаречат.

Общи условия

Активация на акаунт