Въпрос за колелото без педали

  • 9 020
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Личен опит точно с Laufrad на Кетлер мога да дам Wink, модел Speedy - http://media.smatch.com/product_images/300x220/2/7/1/271874-48-16755779.jpg. Колелото е хубаво, стабилно, детето го кара от 2-3 седмици(от както се запролети) и свикна бързо с него. Като гледам обаче няма да го ползваме кой знае колко дълго още най-много година - ситната започна да се заглежда по "нормалните" колела Crazy. Голям плюс на този модел е спирачката. Нямам представа какви са му предимствата пред дървеното, защото ни го подариха и не съм се интересувала.  Embarassed

ми това е - не помогнах много, но съм още "пионер".

# 16
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Ели, много неудобни ми се видят тези колела Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 3 521
А удобни са - ситните чучват и "подпирайки" се с крачетата карат. Мисля, че ако детето преди това е имало количка от типа на Боби кар много бързо ще свикне с колелото Peace.

# 18
  • Мнения: 6 390
що бе Харе... тук ги карат... съседчето ни в последно време го гледам много жули с него... Емата се е качвала... ама ще й трябват няколко дена за да се гонят  Mr. Green

Сърфи
точно спидито гледах, щото гумите са 12,5 цола - и за по височки деца става - като нашите демек

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
може бе мацки, ама аз нали съм консерва...педалите ми липсват сякаш Laughing

# 20
  • Мнения: X
Като това червеното сме харесали за малкия ни син, тия дни ще го поръчваме.
Големия беше с класическо детско колело с помощни гуми, но като дойде  крайно време да махнем помощните, имаше проблем с равновесието. Мисля че тия безпедалните колелета са по-подходящ преход към класическите.
Ползват се от 2 до към 4 години.

# 21
  • Мнения: 4 399
Ели, Кетлер няма наЧин да не са хубави, но пък като си помислиш какви са му функциите и колко се ползва, не знам дали тестовете са толкова важни в слуЧая. Аз, Честно, не бех инвестирала в Кетлер за колело без педали защото не мисля Че при тия колела има толкова голяма разлика. Като му дойде времето за истинско колело, определено бих търсила нещо каЧествено.

# 22
  • Мнения: 3 880
Мисля, че на 4 години вече е късно за такова, още повече пък щом детето си има вече друго колело.
Иначе и на мен ми се виждат "полезни" за приучаване към пазене на равновесие, въпреки, че ги водят опасни newsm78 Ние нямаме опит с такова, но тротинетката е голям хит....всеки с предпочитанията си Laughing

# 23
  • Мнения: 7 837
И без това, е нормално децата да подкарат колело, без помощни гуми, около 6-годишни. Изключения има, да, но то зависи от развитието на детето като цяло.

# 24
  • Мнения: X
4 години си е ОК за колело без помощни гуми - това според моите наблюдения над моите и познати деца. Даже и по-рано, но да не прекаляваме. Това без педалите е за по-малките. За 2-3 годишните е перфектно, наистина.
Да, и аз мисля че е излишно да се купува от най-скъпото такова без педали. Не си заслужава. Виж, класическото колело трябва да е качествено.

# 25
  • Мнения: 7 837
Съдейки по моя 4-годишен, му е рано, а и аз не смятам да го натискам. Дори според педиатричните таблици за развитие, е вписано при 5-6 годишна възраст, ако те са някакъв критерий.

# 26
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мартин също кара такова "колело" подобно на това червеното от снимката. Докато не можеше да се качи на него го буташе само, после го подкара доста бързо и сега ми е направо екстремен понякога, какви скорости развива по нашите баири. Спирачката на кормилото е само за "декорация" (поне на нашето де, абсурд е детска ръка да успее да спре с нея) той си спира с крака. Доволен е досега, ние също  Sunglasses За нормално колело не му достигат сантиметри, иначе би подкарал сигурно, но...има още да расте

# 27
  • Мнения: 7 605
Ха, Милена има такова колело и е много хубаво, бибитката добре е обяснила предимствата  Peace Ето тоzи модел http://www.puky.de/homepage/produkte/laufraeder/4033.htm http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.to.ca02.17.04.06/1682755  има. Пуки е иzвестна фирма и добра, то се вижда и от цената  Money Но си е много ка4ествено наистина, има го от септември месец и веднага се нау4и да го кара  Peace (а по принцип не я бива много по такива работи  Blush ). И е оЩе актуално.

Идеята е от него да се ка4и направо на истинско колело беz пом. гуми. Аz бях то4но на 4 когато се нау4их да карам колело беz помоЩни гуми  Wink

Бибс, zа 1 път 4увам 4е се водят опасни. ЗаЩо?

# 28
  • Мнения: 592
 Моят мъж в на4олото бе много против, не zнам zаЩо, но неЩо не му допадаха. Като видя комШийското дете на 2 годинки и 2 месеца как хвър4и, май взе да се позамисля  Thinking
Дървените са ми малко скъпи , стигат до 200 евро, 4е някой модели дори до 300  #Crazy като тук, отделно, 4е не ми допадат. Предпо4итам Кетлер.
Засега имаме таzи триколка и се справя добре, но кра4етата бърzо пдат от педалите. Така, 4е тоzи вариянт колело беz педели май е много подходяЩа zа таzи въzраст. А и zа мое у4удване са доста бърzи

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
В Швейцария много се тачат, особено дървените, хлапетата ма'ат с краката, и ако не си достатъчно бърз да се дръпнеш от пътя им, може да те качат и да те повозят ....  Joy, почти не съм виждала "нормалните" велосипеди. Както и тротинетките, има най-различни за различните възрасти, тези за 2-3 годишните се движат едва-едва, за да могат хлапетата да добият някакви рефлекси.
На мен лично да карам такова колело без педали ми се вижда адски уморително, не знам защо Thinking. Сигурно е от възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт