Летните ваканции в детските градини

  • 15 473
  • 198
  •   1
Отговори
# 90
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
в статия публикувана в интернет - Г-жа Фандъкова обяснява

"Решението кои детски градини да работят през лятото се взима от районите заедно с директорите, но на база на заявления от родителите, които искат да продължат да водят децата си", обясни зам.-кметът по образованието Йорданка Фандъкова".

тоест ако тия от ОДЗто подлъгват родителите да попълнят декларации че детето им няма да посещава ДЗ по време на летните им отпуски - логично е съответното ОДЗ да подаде информация към общината, че от тяхното ДЗ няма желаещи деца и те спокойно могат да затворят, а също така родителите на техните деца нямат нужда от дежурно ОДЗ
опитват се да поставят каруцата пред коня като заблуждават родителите

Ей това ме дразни, лъжат родителите, че градината тъй или иначе няма да работи и ги принуждават да попълват заявленията, но ме дразни и това, че родителите попълват като пълни балъци без изобщо да се замислят, а после реват и не знаят какво да правят. От познатите ми до момента само аз не съм попълнила това заявление, а съм от малкото, които реално това, че градината няма да работи през август не ги засяга.

# 91
  • Мнения: 2 011
Ето ме и мен тук - поредната избесняла майка ! Аз си гледам детето самичка - няма кой да  ми помага - бабата е на 250км от мен. В градината ми заявиха, че щом детето ми  е ПГ трябва да си ходи рано.  Thinking Да ама знам, че нямат право - дори и да е до 14 септември трябва да не ми отказват! Нямам против сборните групи само и само да има къде да  е детето ми... На всичко от горе другото незаконно нещо , което ми искат  е служебна бележка от работодател , че нямам право на отпуска  #Cussing out И такава бележка имам, но въпреки това не ми дават гаранция .... Обясних на Директорката , че ако излезе вратичка за малкия  веднага ще се възползвам за да  я улесня но на този етап не мога да кажа нищо ! На кого да оставя детето си ? нямам финансова възможност за частна занималня .... Къде да се оплача...???? Обещах да и се обадя в края на юни да видим ДАЛИ СЪМ НАМЕРИЛА КОЙ ДА МИ ГЛЕДА ДЕТЕТО #Cussing out #2gunfire Ами ако не намеря smile3515 smile3514

# 92
  • Мнения: 2 280
Днес говорих с директорката в нашето ОДЗ, докато записвах Александър..
Тя каза,че при тях има всяко лято сборни групи и не е проблем, но..специално за ПГУ-тата имат проблем с това,че реално заплащането от министерството за тия деца се предвижда до края на май, а реално повечето остават до 14 септември..
Тов ами го каза по повод на това,че първа група може би ще започне на 15 септември, а не на 1 септември, тъкмо заради родителите на децата ПГУ, които нямат възможност да си гледат децата дори 2 седмици през септември..
Честно казано..и аз не го разбирам много този казус...ЗАЩО ПГУ-то да имат право да стоят до 14 септември на ДГ...след като официално учебната година приключва на края на май..
РАзбирам родителите с такива дечица, но..си мисля,че и за самите дечица не е особено добре ...До днес на ДГ, от утре в училище.. newsm78..Ваканция , макар и малка според мен е задължителна..и то преди 15 септември, а не юли, или август, когато на родителите им е най-приятно или удобно..
..
Малко се получи в защита на ДГ, но.. това си е мое мнение..
Иначе..и аз смятам,че би трябвало да има сборни групи за децата, чийто родители нямат възможност да си гледат децата лятото.. 2-3 месеца е голям срок и е трудно да се вземе отпуска за толкова време..

# 93
  • Мнения: 2 011
Aз мисля, че изобщо нямат право да отказват на нито едно дете, чиито родители нямат възможност да го гледат през лятото.
Разбира се , че ако излезе вариант детето да не ходи на градина ние ще се възползваме от него  и няма да  натрапваме присъствието му в сборната група....  newsm78

# 94
  • Мнения: 2 280
Aз мисля, че изобщо нямат право да отказват на нито едно дете, чиито родители нямат възможност да го гледат през лятото.
Разбира се , че ако излезе вариант детето да не ходи на градина ние ще се възползваме от него  и няма да  натрапваме присъствието му в сборната група....  newsm78

Нито едно дете не трябва да се чувства натрапено в сборна група..
Сборните групи са точно за това..за да има къде да ходят децата..

# 95
  • Мнения: 2 011
Aз мисля, че изобщо нямат право да отказват на нито едно дете, чиито родители нямат възможност да го гледат през лятото.
Разбира се , че ако излезе вариант детето да не ходи на градина ние ще се възползваме от него  и няма да  натрапваме присъствието му в сборната група....  newsm78

Нито едно дете не трябва да се чувства натрапено в сборна група..
Сборните групи са точно за това..за да има къде да ходят децата..
Да, съгласна съм , но ДИРЕКТОРКАТА се държа така  с мен все едно и натрапвам сина си там. намекна ми че е по-голям дори от другите деца от ПГ ( а това е така, защото беше отложен с комисия от първи клас а и не е чак толкова голям от набор 2002 защото  е роден на 27 декември 2001) . Ще си търся правата!  bowuu

# 96
  • Мнения: 48
Ето ме и мен тук - поредната избесняла майка ! Аз си гледам детето самичка - няма кой да  ми помага - бабата е на 250км от мен. В градината ми заявиха, че щом детето ми  е ПГ трябва да си ходи рано.  Thinking Да ама знам, че нямат право - дори и да е до 14 септември трябва да не ми отказват! Нямам против сборните групи само и само да има къде да  е детето ми... На всичко от горе другото незаконно нещо , което ми искат  е служебна бележка от работодател , че нямам право на отпуска  #Cussing out И такава бележка имам, но въпреки това не ми дават гаранция .... Обясних на Директорката , че ако излезе вратичка за малкия  веднага ще се възползвам за да  я улесня но на този етап не мога да кажа нищо ! На кого да оставя детето си ? нямам финансова възможност за частна занималня .... Къде да се оплача...???? Обещах да и се обадя в края на юни да видим ДАЛИ СЪМ НАМЕРИЛА КОЙ ДА МИ ГЛЕДА ДЕТЕТО #Cussing out #2gunfire Ами ако не намеря smile3515 smile3514

ако си прочела малко по назад ние по активните и чувстващи се по притиснати от обстоятелствата (и аз си гледам детето сама родителите ми са много далеч и нямам възможност за частни градини) пускаме жалби до Столична община - напиши и ти една жалба в сайта на столична община а по назад има и е-мейл на Г-жа Фандъкова и до нея пусни една жалба.
Но преди това може да говориш с директорката и да я информираш че ще пишеш жалби до общината и ти гарантирам, че веднага ще ти намери решение на проблема - поне при нас, които писахме такива жалби въпреки, че отнесохме скандал от директора на ОДЗто - резултат имаше и ни увериха, че деца няма да има на улицата за всички ще пъде подсигурено настаняване в дежурно ОДЗ.

Отново за пореден път призовавам да не си мълчите и да чакате благоволението на директорки на ОДЗта а да изразите недоволството си към органите, които приемат скапаните наредби - защото на площадката в квартала като се съберем поне 20 майки всяка много мрънка и недоволства от поредната глупава наредба и реве как ще се комбинират и ще се оправят през лятото, а излезе по думите на директора, който ме навика по телефона, че видиш ли САМО АЗ съм била недоволна от цяла детска градина от това, че ще затварят през лятот

# 97
  • Мнения: 2 011
Благодаря ВИ !  Точно това исках  да направя - ПЪРВО да предупредя въпросната директорка , че ще пиша жалба че да  видим какво ще стане  smile3508

# 98
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
в статия публикувана в интернет - Г-жа Фандъкова обяснява

"Решението кои детски градини да работят през лятото се взима от районите заедно с директорите, но на база на заявления от родителите, които искат да продължат да водят децата си", обясни зам.-кметът по образованието Йорданка Фандъкова".

тоест ако тия от ОДЗто подлъгват родителите да попълнят декларации че детето им няма да посещава ДЗ по време на летните им отпуски - логично е съответното ОДЗ да подаде информация към общината, че от тяхното ДЗ няма желаещи деца и те спокойно могат да затворят, а също така родителите на техните деца нямат нужда от дежурно ОДЗ
опитват се да поставят каруцата пред коня като заблуждават родителите

Точно така беше направен списъка и при нас днес - "Декларирам, че детето ми няма да посещава детска градина за периода..." и преди мен се бяха разписали вече десетина родители. Всички бяха попълнили - от 15.06 до 15.09! Изумих се... питам ги и те ми казват - ами то нали нашата градина няма да работи от 15.06 до 31.07 така, че и този период го впишете! Да де, ама така направен списъка, излиза, че доброволно се отказваме от детска градина за 3 (три!) месеца... И този списък спокойно могат да си го занесат в общината и да кажат, че няма нужда да работят цяло лято!
Аз си попълних, че синът ми "ще ходи посещава дежурна ДГ от... до... и няма да ходи изобщо на ДГ от... до..."

Направено е много заблуждаващо и повечето родители, като овце попълват без дори да се замислят...

# 99
  • Мнения: 9 990
Ми питайте и се интересувайте!Как така са ви казали, че няма да работи ей така и юруш да подписвате нещо си...

# 100
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ми питайте и се интересувайте!Как така са ви казали, че няма да работи ей така и юруш да подписвате нещо си...

Това казвам и аз! Но 10 човека преди мен не са...

# 101
  • Мнения: 7 408
Днес говорих с директорката в нашето ОДЗ, докато записвах Александър..
Тя каза,че при тях има всяко лято сборни групи и не е проблем, но..специално за ПГУ-тата имат проблем с това,че реално заплащането от министерството за тия деца се предвижда до края на май, а реално повечето остават до 14 септември..
Тов ами го каза по повод на това,че първа група може би ще започне на 15 септември, а не на 1 септември, тъкмо заради родителите на децата ПГУ, които нямат възможност да си гледат децата дори 2 седмици през септември..
Честно казано..и аз не го разбирам много този казус...ЗАЩО ПГУ-то да имат право да стоят до 14 септември на ДГ...след като официално учебната година приключва на края на май..
РАзбирам родителите с такива дечица, но..си мисля,че и за самите дечица не е особено добре ...До днес на ДГ, от утре в училище.. newsm78..Ваканция , макар и малка според мен е задължителна..и то преди 15 септември, а не юли, или август, когато на родителите им е най-приятно или удобно..
                 Точно по тази причина се измести ПРИЕМА на новите групи септември.4-та група или сега ПГУ остават до септември и за това не могат да се приемат малките от 1 юни,както си беше години наред.Преди 4-та група се изписваше края на май и от 1 юни се приемаха малките от яслата- първо полугодие,а септември се приемаха второ полугодие.Сега майките от яслата се чудят като ги изпишат юни какво да правят цяло лято,а като станат големи започват да настояват да ходят до 14 септември на ДГ. Laughing

# 102
  • Мнения: 2 280

                 Точно по тази причина се измести ПРИЕМА на новите групи септември.4-та група или сега ПГУ остават до септември и за това не могат да се приемат малките от 1 юни,както си беше години наред.Преди 4-та група се изписваше края на май и от 1 юни се приемаха малките от яслата- първо полугодие,а септември се приемаха второ полугодие.Сега майките от яслата се чудят като ги изпишат юни какво да правят цяло лято,а като станат големи започват да настояват да ходят до 14 септември на ДГ. Laughing
Аз наистина недоумявам..как вера ще си го давал на Дг, а днес ще го пратиш на училище..
Да ме прощават много ангажираните с работа майки, но..това ме втрещява..
..
Да не говорим,че не е честно за децата от яслите да не могат да тръгнат на ДГ лятото..., нооо.. сега се замислих,че при добро желание, в ДГ биха могли да "смесят" ПГУ с първа група лятото и..пак да си преминават на 1 юни малките...
Аз и друго се чудя..КОЙ плаща за ПГУ-тата летните месеци ?

# 103
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 514
От нашето  29 ОДЗ искат до утре да ги уведомим писмено дали децата ще посещават през летните месеци. До 01.06. трябвало да представят списъците в общината. Въпросът беше поставен коректно.

# 104
  • Мнения: 2 011
Аз наистина недоумявам..как вера ще си го давал на Дг, а днес ще го пратиш на училище..
Да ме прощават много ангажираните с работа майки, но..това ме втрещява..
..
Ако има кой да  ви гледа детето ще ви  е широко около врата, но при много от  нас майки на деца в ПГ не е така!
Разбирам, че не е справедливо нито за едните , нито за другите.  #Cussing out Системата ни  е такава и трябва да се борим да я променим #2gunfire
За това не се втрещявайте от работещите  майки Crossing Arms - особено сама майка  с дете
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт