Летните ваканции в детските градини

  • 15 462
  • 198
  •   1
Отговори
# 195
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Didia, при нас допитване април-май не е имало... А и не мисля, че е работа на кмета да го прави. Това си е до мениджмънт на конкретното заведение... просто при нас не е имало. Съгласен съм и с това, че трябва да има заповед от кмета, за да разпореди щом смята че има нужда от оптимизиране - как точно да се направи.
Не съм съгласен с реда на провеждане на всичко това - не трябва да се започва със заповедта, а да се завършва с нея, не трябва да се завършва с декларацията на родителите, а да се започва с нея, нали?

Това за варненския кмет засяга варненските родители. Аз не съм му гласоподавател.
Варианти за решаването на проблема има много и това е някакъв възможен вариант. Аз лично, нямам против да плащам допълнително за някакъв такъв период от време през които ситуацията е извънредна и се работи с по-различни разчети... Но не знам другите родители дали ще го одобрят, разбира се. Основно съм недоволен от липсата на диалог.

# 196
  • Мнения: 2 280
                Е,за кмета на "Илинден" не знам.Знам със сигурност,че допитване до родителите се направи още през април-май и сведенията се подадоха в СО.
                А това ,че някой издава заповед  newsm78 сигурно има право.Варненския кмет например е издал заповед за ПГУ-тата,който иска да посещава ДЗ след 1 юни плаща 100 лв на месец и внася депозит!Така,че няма да ме учуди подобно действие на илинденския кмет! Laughing
Поздравления за варненския кмет!
След като официално годината за тия деца свършва на края на май, е редно след това, ако желаят да я посещават през лятото да е ... с други условия.
Впрочем, мисля,че не е лоша идея ДГ да предлагат лятото занималня за децата от 1-4 клас СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ (100лв е чудесна такса) и така да си "връзват" бюджетите през етните месеци, когато децата в ДГ и без това намаляват..Разбира се в рамките на свободните места..
Така си мисля,че може би дори и заместници ще се намерят (ако са подходящо заплатени през летните месеци) и... може да има сборни групи, вместо дежурни ДГ.. във всяка ДГ (освен при основен ремонт)..
Току-що ми хрумна..т.е..не съм имала време да го обмисля, но.. на първо четене не ми звучи зле..

# 197
  • Мнения: 2 069
*щурчо*  много добра идея  Peace

# 198
  • Мнения: 48
По принцип е така. Но една година сме си носели картоните, в които е отбелязано от коя градина сме, в други - не. Притеснява ме какво ще стане, ако някое дете е "изпаднало" от списъка. Затова питам, ако някой знае, дали има някакви правила, валидни за всички райони?  newsm78

Ами аз смятам, че ако някои деца "изпаднат" от списъка, трябва тутакси да бъдат заведени на градина в съответната община, където да ги гледа кметът... Ох, горките деца... не заслужават чак такова непоносимо лято!

аз така миналата година като ни сервираха че градината вместо на 1ви септември няма да отвори до може би средата на октомври а преди това ни бяха заявили че ако до 10 ти септември децата не са на градина са отписани и всички родители бяхме така предвидили отпуските че да сме на работа около 10ти - заведох моето дете при директорката и и казах че и го оставям тя да го гледа понеже аз съм на работа - съответно веднага ми даде служ. бележка за временно настаняване в друго ОДЗ

Общи условия

Активация на акаунт