Летните ваканции в детските градини

  • 15 515
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Няма ремонти в градината.
http://kg.sofia.bg/tmp/c_f17173.pdf
за Надежда е само ОДЗ 27 за ремонт.

От кого да изискаме?!
Още в началото на май беше казано, че градината няма да работи през юли и август.
Въобще не е ставало въпрос за сборна група в нашата градина.


Ами адресирате заявленията до директорката. Тя трябва да ги придвижи нататък. Обадете се в дирекция "Образование" и поискайте да говорите с експерта, който отговаря за вашата детска градина. Попитайте как детето Ви може да посещава дежурна градина. Ако нямате черно на бяло заявено желание за такава, просто няма как да Ви предвидят. Настоявайте, дори да казват, че няма да работят, нека приемат заявлението или както там го наречете (само не молба). Пък после да пишат резолюции. Но да го има в писмен вид, защото иначе може да се отметнат от казаното. Или да кажат, че няма желаещи.

# 181
  • Мнения: 202
Здравейете, в списъка който е публикуван за нашето ОДЗ пише,че няма да почива.В края на миналия месец ни казаха да подадем молби,че желаем децата да  посещават градината през летните месеци.Тази седмица обаче започнаха да ни карат да пишем нови молби,в които да упоменем кой от двата месеца-юли или август желаем детето ни да почива.Аз казах на нашата госпожа,че нямам възможност цял месец да си гледам детето,информирах я за въпросният списък за градините,който е даден по-горе.Тя ми отговори,че не зависи от нея,да съм се обърнела към директорката.Попитах може ли да ми прехвърлят детето в друга градина за този 1 месец и това не могло.Единственият вариант ми било да си намеря начин да я гледам и утре да отивам при директорката с молба,в която да пиша през кой месец ще почиваме.Говорих и с другите майки от  квартала, при всички ситуацията е такава. Как да постъпя,към  кого да се обърна?Директорката я познавам много добре и знам че с нея по този въпрос няма да се разберем,ще каже че това е положението да си избираме месеца.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 20:01 от aliss

# 182
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Подайте заявления до директорката, че желаете детето да бъде насочено към сборна градина, ако вашата затвори поради някаква причина през лятото. Не забравяйте да си вземете входящ номер.
Свържете се и с дирекция Образование - попитайте там експерта, който отговаря за вашата градина.

# 183
  • Мнения: 202
Благодаря!

# 184
  • Мнения: 1 563
115  ОДЗ
Втора група след 15 юни сме на сборна група, и два месеца на друго място, още незнайно къде.
Два варианта видях в списака с работещите градини в района.

Честито ни!


И така всяка година.Направо недоумявам, че подобни действия са нормални.


Докога ще разиграват децата ни и нас?
Писах в сайта в опцията за обратна връзка и чакам. Утре ще ходя най сетне при директорката, че 2 седмици имаме карантина от скарлатина , а  бяхме на море  когато са се разболели първите деца и от 15 май  досега само го прехвърляме детето натам -насам.
Ще ходим 15 дни вероятно в сборна група и после 2 месеца , ако има място вероятно в друга градина.
Скоро вероятно и мен ще ме потърсят от градината. но ще се радвам да си поговорим отново.
Но от миналата година те си знаят, тогава бях в общината, пак  ще отида докато разбера кои и защо решава такава дълга отпуска на една градина.
Не вярвам от 4 групи да няма желаещи да водят децата си 2 месеца.

Ужасно е, как да родя второ дете. #2gunfire

# 185
  • Мнения: 1 563
Проверих днес нещата, видях и анкетата.
написана е сякаш те  питат дали детето ще посещава детска градина през трите месеца, но всъщнос устно са те предупредили, че за юли и август варянта е в друга дежурна градина.
Много подвеждащо.
За юли и август има по 5 деца от група, т.е 20 от градината ни.
поговорих с две майки, докато проучвах анкетата, еданат защити градината, защото не била виновна, другата само траеше, а преди това сподели, че и за тях е проблем местенето по други градини.

Ние сме си виновни, докато си мълчим и защитаваме градините така ще бъде.
Тази година 2 месеца, нямало пари.
Другата 3, 4 докато издържим.


Ако някой има предложения как да спрем поредедната гавра с нас,  ще ми е интересно да прочета.

Тези дни ще пиша и до Фъндъкова-оказа се, че решението за затваряне на градините  се взима преди да са  проучили желаещите за посешения.

.

# 186
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Фандъкова твърди, че е обратното - вземат под внимание броя желаещи, при определяне на дежурните градини.

# 187
  • Мнения: 7 437
Фандъкова твърди, че е обратното - вземат под внимание броя желаещи, при определяне на дежурните градини.
               Вземат ,ама....друг път! Mr. Green

# 188
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Да бе! Вземат! Как ще вземат, като преди това не ни попитаха? Попитаха след като излезна заповедта...

# 189
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
От общината питат директорките. Те (би трябвало да) казват това, което са им казали родителите.
А родителите често пъти са питани твърде късно или им се оказва натиск. Това, което коментираме в тази тема.
Директорките обясняват това с големите отпуски и липсата на пари - най-често.
С повече сигнали до общината, аз се надявам да се размърдат и там, за да се види къде се къса връзката от нас към общината и обратно.

# 190
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
Да бе! Вземат! Как ще вземат, като преди това не ни попитаха? Попитаха след като излезна заповедта...

Тигър мигър, не може да има такава заповед. Виждал ли си нещо черно на бяло?

# 191
  • Мнения: 7 437
Да бе! Вземат! Как ще вземат, като преди това не ни попитаха? Попитаха след като излезна заповедта...

Тигър мигър, не може да има такава заповед. Виждал ли си нещо черно на бяло?
                Няма заповед!Има устно нареждане за икономии и без това спират 20 % от бюджета на заведенията и като работят лятото ще се издънят по-късно.Като се включи и парното от октомври-ноември финансите съвсем ще капнат.До сега ДЗ работили през лятото винаги са били на червено и са получавали допълнително от СО,но сега са на делегиран бюджет и ще се спасяват сами.

# 192
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Е, добре! Ще ви я снимам да я видите, щом мислите, че няма!
Заповедта е на кмета на Община Илинден (временно изпълняващ длъжността), с която определя кои детски градини кога ще почиват.
Не съм против почивките на персонала в детските градини - и те са хора, като всички нас. Против съм хаоса, липсата на адекватна организация и очевидното нежелание за допитване до родителите.
При нас първо тръгна слуха (впоследствие оказал се верен!), след това се обаждах в Общината за информация, а в детската градина ми се нацупиха ("Ама как така! Изчакайте няколко дни и ще излезне заповед - всичко ще видите!), след това излезна въпросната заповед и чак накрая ни поднесоха за подпис "декларация, че детето ми няма да посещава детска градина за периода"... с доста йезуитска формулировка, така че повечето родители дори и не са разбрали какво точно подписват...

Е, това не е нормално! Или аз искам прекалено много... Знам ли вече...

# 193
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 525
 Това е служебната поща на СНБМ  bg_maiki@abv.bg   Би ли ни изпратил тази заповед и декларацията, к са предоставяли за подпис, за да обсъдим в сдружението.

Исках да попитам и всички пишещи тук дали има несъответствия в предоставената от СО иф. Напр. ДЗ, за к е посочено че ще работят през летните месеци, а де факто няма да бач.

# 194
  • Мнения: 7 437
                Е,за кмета на "Илинден" не знам.Знам със сигурност,че допитване до родителите се направи още през април-май и сведенията се подадоха в СО.
                А това ,че някой издава заповед  newsm78 сигурно има право.Варненския кмет например е издал заповед за ПГУ-тата,който иска да посещава ДЗ след 1 юни плаща 100 лв на месец и внася депозит!Така,че няма да ме учуди подобно действие на илинденския кмет! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт