Летните ваканции в детските градини

  • 15 617
  • 198
  •   1
Отговори
# 150
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
За мен сериозният въпрос е, че тези т.нар. "летни ваканции" в детските заведения не са регламентирани. Факт е, че ги има всяка година.
На някои места върху родителите се оказва неформален натиск писмено да заявят, че детето им няма да посещава ДЗ определен летен месец/и. Това е меко казано нередно.

Нещо отплеснахте в др посока, предполагам има по-подходящи теми, а ако не - имате възможност да създадете нова тема.

# 151
  • Мнения: 9 990
И като е меко казано нередно, и като им се оказва-те какво правят?Само мрънкат  и се жалват.И чакат Една да се Сети-да подаде жалба, да говори с Директора или...да направи Каквото И да Било. Tired

# 152
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 883
Ставаше въпрос за това ,че родителите не трябва да се делят на такива,които са в майчинство и такива,които не са.Както и на такива,които са с едно,две или три деца.Всички сме родители.
А не за това дали аз се справям или не.Правилата за летните ваканции трябва да са еднакви за всички.И по принцип е най-добре да си имат заместници.

# 153
  • Мнения: 10 757
И като е меко казано нередно, и като им се оказва-те какво правят?Само мрънкат  и се жалват.И чакат Една да се Сети-да подаде жалба, да говори с Директора или...да направи Каквото И да Било. Tired
Напълно е права  Пенелопа.
Никой не направи нищо, освен да мрънка - въпреки че неколкократно ви подканвахме с m-sunny какво да направите, за да си осигурите сборна група или дежурна детска.
И знаете ли защо е така - защото колкото и да мрънкат всички, в крайна сметка поне 80% от родителите успяват да си намерят вариант кой да им гледа децата.
А аз дето съм с две работещи баби, едната е на 150км, другата на 350, си потърсих правата. И резултатът е, че вариант ще има за всичките родители на децата от яслата на 51 ОДЗ. Нищо, че директорката ми се накара, и вероятно целият персонал ме мрази от дъното на душата си.

# 154
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
И като е меко казано нередно, и като им се оказва-те какво правят?Само мрънкат  и се жалват.И чакат Една да се Сети-да подаде жалба, да говори с Директора или...да направи Каквото И да Било. Tired

"Те" сме ние Grinning.
От СО втора поредна година заявяват, че ДЗ ще работят през летния сезон, ама реално тц. А може би причината е в недостатъчния бр деца, к са записани, че ще посещават. Основните причини за това са обсъдени по-горе...

# 155
  • Мнения: 9 990
Не съм съвсем съгласна.Тези родители, които твърдят, че са обработвани-как насила се съгласяват?Аз именно това ти казват.Ако ти се интересуваш, четеш, говориш и т.н. и знаеш реално , то те-не се.Съвсем ясно и отговорно го заявявам.Това са хора, които по ред причини не са помислили-как така се подписват на нещо, което няма как да изпълнят най-малкото.Т.е.-някой им казва, че градината няма да работи.Те се съгласяват, разписват се и след 2 месеца-олелеее.Вместо тогава да кажат-ама как така, аз няма да се разпиша, аз ще разпитам, ще проверя и т.н.Това, че ти го правиш, не значи, че всички го правят.Пак ти давам пример-при нас всяка година е едно и също.И всяка година им става ясно, че сборна трябва да има.И всяка година твърдят, че са ги накарали да се разписват, че детето няма да идва.Порочен затворен кръг и на финала-няма сборнааа, що?Щото няма желаещи.Да е първата година, да си неориентиран-разбирам, ама до 4-тата така да го караш-за мен е несериозно.

# 156
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Не съм съвсем съгласна.Тези родители, които твърдят, че са обработвани-как насила се съгласяват?Аз именно това ти казват.Ако ти се интересуваш, четеш, говориш и т.н. и знаеш реално , то те-не се.Съвсем ясно и отговорно го заявявам.Това са хора, които по ред причини не са помислили-как така се подписват на нещо, което няма как да изпълнят най-малкото.Т.е.-някой им казва, че градината няма да работи.Те се съгласяват, разписват се и след 2 месеца-олелеее.Вместо тогава да кажат-ама как така, аз няма да се разпиша, аз ще разпитам, ще проверя и т.н.

Така, така... ОК, аз не разписвам всичко, което ми подадат! Първо чета! Но проблемът е, че не всички родители на останалите 25 деца от групата го правят. И се оказваме един-двама срещу останалата добродушна маса...

Освен това съм твърдо против сегашния стил на управление - никой не направи и опит да пита родителите за плановете им, дори ми се озъбиха защо съм се обаждал в общината - "другата седмица ще излезе заповед и ще разберете!" Ами не искам да ми дават заповеди, искам да решаваме съвместно нещата. Сега се оказва, че градината затваря след 15-ти юни, имаме друга дежурна детска градина. Но от 25 деца всички си идват без 2-3... Ще ми стане интересно, какво ще се справят ако всичките 20 деца отидат в другата градина в сборната група...

Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 14:19 от tigar-migar

# 157
  • Мнения: 9 990
И кво ме брига мене масата на финала, че изокала, че няма сборна? Thinkingръчкали сме ги, обяснявали сме се и на финала....ама как така няма сборна... Whistling

# 158
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
И кво ме брига мене масата на финала, че изокала, че няма сборна? Thinkingръчкали сме ги, обяснявали сме се и на финала....ама как така няма сборна... Whistling

Какво означава "брига"?  newsm78

# 159
  • Мнения: 9 990
какво ми пука означава. Grinning
щото нали тук за лични примери много говорихме и лични камбанарии.Защото след новогодишните празници още дадохме сигнали, при нас например-помислете, кажете, преценете-за сборните.И изведнъж-принудили ги били.Айде бе, мен що никой не ме е принуждавал.Еми една година, па втора година така, еми-не става.Ако искат.Като не искат-да не реват после.

# 160
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 536
Някои ДЗ няма да работят, з ще се ремонтира. Пак повтарям, че процедури няма обявени. Ако стойностите на ремонтните дейности са под тези, предвидени в НВМОП и има сключени договори, родителите следваше да са уведомени за сроковете на изпълнение.

Много хора не познават нито правата, нито задълженията си и не ги реализират/изпълняват. От това не следва, че не трябва да има правила.

# 161
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
........
Много хора не познават нито правата, нито задълженията си и не ги реализират/изпълняват. От това не следва, че не трябва да има правила.

Надявам се тази тема да е помогнала на родители, които са били "обработвани" в детските градини. И всички да се замислим за правилата, правата и задълженията.

# 162
  • Мнения: 9 990
Естествено, че трябва да се спазват.И правилото е за минимум бройка за сборна група.Въобще, за да не се разформирова група, тя не трябва да пада под определен минимум.И това, че някои поради незаинтересованост не знаят, директно ощетява тези, които знаят.

# 163
  • Мнения: 212
Здравейте!Вчера в градината на дъщеря ми ни шокираха за пореден път!Беше ни съобщено,че от 15.06.09 се формират 2 сборни групи/в градината има поне 10 групи с по 25-30 деца/,в които "право"да се запишат ще имат само 7 деца от всяка група.Естествено настана драма-повечето от родителите работят на пълен работен ден и не могат да разчитат на помощ от баби и дядовци.Принципът за определяне на децата не е ясен.Алтернатива за друга градина не се предлага.Заключението беше родителите да пият по една студена вода и да се оправят както могат.На мен лично ми е трудно да отделя 400-500лв.за частна детска,а и да драматизирам детето не ми се ще,но избор няма...Не знам,но на мен това ми се струва не само неуместно,но и незаконно.Вие как мислите?Как е при вас ситуацията в началото на лятото?
 
 
 

# 164
  • Мнения: 2 280
Лени, как така ще има квота за 7 деца от група  newsm78..
Направо не е за вярване..
Ако от някоя група няма 7 желаещи, какво?- насила ли?
А ако някъде са 8..едното как точно се решава КОЕ точно да отпадне?
Голяма глупост ми се струва това..
Мисля,че трябва да поразпиташ .. и със сигурност има начин групите да не са две, а три, или пет, ако има деца..
Както и броя на децата в групите да не е 22 а 25 или 35..
Направо не е за вярване,че се случват подобни "регламенти"... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт