Летните ваканции в детските градини

  • 15 506
  • 198
  •   1
Отговори
# 165
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Предлагам да попитате в общината, дирекция Образование, по какви критерии ще се избират въпросните 7 деца. По телефона, че ще е по-бърза реакцията, а в същото време и през виртуалното деловодство на общината.
И всички желаещи да бъдат в сборните групи да подадат заявления до директорката, че биха искали децата да ги посещават ,а ако градината затвори - да им се осигури достъп до дежурна градина.
На мен от Общината ми казаха, че няма да оставят деца на улицата, има организация за летните месеци. Е, сега ме гледат лошо от администрацията, но това не оказва влияние върху децата.

П. П. В едно от всичките интервюта, госпожа Фандъкова казва, че през лятото ще има сборни групи, на база подадени от родителите заявления при директорките на детските заведения. Затова го препоръчвам.

# 166
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
И при нас , имаме 1 градина, децата лятото са на 2 сборни групи. Целият август са ваканция.

# 167
# 168
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Значи, или графикът е непълен, или се опитват да ни замажат очите... Липсват месеците юни и септември!

Нашата детска градина - ЦДГ №   8 "Здравец" в "ИЛИНДЕН" няма да работи от 15 юни още и децата ще ходят в ЦДГ №  53 "Света Троица" до 30 юли. А ЦДГ №  53 "Света Троица" ще почива от 1 август до 15 септември. Това както и да го гледаш е още един месец. Да видим ще могат ли да съберат всичките деца...

Да са живи и здрави, да си направят икономиите! Всичко се връща... А в нашата има нужда от ремонт, но няма да го правят сега по време на почивката, а по-нататък като минат процедурите по поръчките... т.е., когато децата са там. Затова пък в 53-та ремонтът е сега, когато насочват децата натам... Координацията е желязна! Не'ам думи!

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 16:58 от tigar-migar

# 169
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378

Благодаря!

Почвам да се замислям за смяна на детската градина, но това е друга тема.
Ако някой знае дали (и какви) документи ще се изискват за посещение на дежурна детска градина през лятото, моля да сподели! И аз попитах, но още нямам отговор.

# 170
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Записването за дежурна детска става във вашата градина, като те служебно уведомяват другата градина.Двете градини трябва да са в един район.Поне така беше миналата година,дано се включи някой с по нова информация.

# 171
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
По принцип е така. Но една година сме си носели картоните, в които е отбелязано от коя градина сме, в други - не. Притеснява ме какво ще стане, ако някое дете е "изпаднало" от списъка. Затова питам, ако някой знае, дали има някакви правила, валидни за всички райони?  newsm78

# 172
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
По принцип е така. Но една година сме си носели картоните, в които е отбелязано от коя градина сме, в други - не. Притеснява ме какво ще стане, ако някое дете е "изпаднало" от списъка. Затова питам, ако някой знае, дали има някакви правила, валидни за всички райони?  newsm78

Ами аз смятам, че ако някои деца "изпаднат" от списъка, трябва тутакси да бъдат заведени на градина в съответната община, където да ги гледа кметът... Ох, горките деца... не заслужават чак такова непоносимо лято!

# 173
  • Мнения: 10 707
Бясна съм!
Сутринта занесох молбата за дежурната градина, която за 51ОДЗ е 21ОДЗ и се оказа, че от 25 деца в групата само моето ще посещава дежурна група?!?!
Направо не мога да повярвам как всички имат възможност някой да им гледа децата 5 седмици?!?!
А всъщност има и нещо друго - бележката, която сложиха за дежурно ОДЗ след моята жалба в общината, мистериозно е изчезнала и пак е сложена старата, в която пише само, че няма да работят.

# 174
  • Мнения: 800
Много интересен списък. В него пише че ОДЗ-80 ще работи през юли - да ама не. Яслата излиза от  15 юли ваканция и учтиво ни молят, ако можем и в началото на юли да не водим децата. Оказа се, че от 28 деца по списък, само аз нямам възможност да си гледам децата два месеца през лятото. (каката е в 3 гр. в същото ОДЗ). В градината от 15 юни са в сборни групи, така че съм в чуденка и наистина се изненадвам тези които работят, а нямат баби на разположение какво да правим?

# 175
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 523
В сайта на СО е посочено, че 29 ОДЗ няма да работи и юли месец, а днес ми казаха, че през този месец ще работят със сборни групи.

# 176
  • Sofia
  • Мнения: 52
Здравейте, мамчета

Днес видях това http://kg.sofia.bg/?page=remonti&prot=dejurni09

Установих за район Надежда (в който сме и ние), че е единственият район, в който почти всички градини не работят и двата летни месеца - от 12 заведения само 2 ще работят.
А ние ще се чудим какво да правим с детето през тези 2 месеца (че  и повече до 15 септември) ... - работещи, без възможност да се гледа детето от баби и т.н. ...

Не мога да разбера как така се получава, че в останалите райони ще работят градините, а в Надежда - не.
Това за мен е безобразие.

И как така стана, че ни казаха в градината в началото на май, че дежурните градини ще са само 2, а решението излиза чак сега - вчера видях решението на вратата на детската градина.

# 177
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
Не сте единствени, същото е и за район "Изгрев".
Когато няма кой да гледа детето (прието в детска градина) за времето на ремонта, вариант са сборните групи. Искайте си ги.

Вижте Студентски - може да се поучат кметовете на организация.

# 178
  • София
  • Мнения: 843
 Този график кой го измисли? Въобще на каква база е съставен, като гледам половината не е верен.

# 179
  • Sofia
  • Мнения: 52
Няма ремонти в градината.
http://kg.sofia.bg/tmp/c_f17173.pdf
за Надежда е само ОДЗ 27 за ремонт.

От кого да изискаме?!
Още в началото на май беше казано, че градината няма да работи през юли и август.
Въобще не е ставало въпрос за сборна група в нашата градина.
Ако имаше такъв вариант въобще нямаше да дискутирам този въпрос.

А за община Изгрев - съотношението е 7 към 2 (все пак почти 1/3), а в Надежда - 12 : 2

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 17:47 от Невъзможна

Общи условия

Активация на акаунт