Хубава работа.....ама българска

  • 4 197
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 462
Не съм чела назад кой и какво е писал ..
Аз мисля , че това ще съществува като проблем докато не се спре с практиката всеки гараж/или кво каквото и да е по предназначение за гараж/ да се превръща в магазини , бутици и прочие помещения с търговска цел.Тоест да има гаражи докато се издадат съответните документи за сградата/блок .. и после да се превръщат в магазини. Я се огледайте дори и в съвсем новите сгради колко гаража изобщо има.Чувала съм , че има съответните закони , обаче българина все му намира цаката .. после да печели от де що помещения притежава като собственост.

# 61
  • Мнения: 166
И аз само това измислих. Но съм почти сигурна, че като автор на преместената тема се изписва модераторът. Затова се изненадах. Благодаря за отговорите. Не бях срещала анонимки в Клюто.
Извинявам се за Спама.

# 62
  • Мнения: 5 462
Аз не знам някъде по света да са решили този проблем.
Ооооо разбира се че има ...

# 63
  • France
  • Мнения: 726
Всичко опира до пари, които, УЖ, нямаме.
Защо не се построиха подземни паркинги до всяка метростанция? Или, вместо МОЛ-ове, етажни паркинги....
Общината за 10 г не построи завод за боклука, вие паркинги искате.

# 64
  • Мнения: 4 668
Ако се касае за болен човек линейката е със специален режим на движение.
Да , ама е голяма . И е твърде възможно да не може да се провре между двете редици паркирали автомобили .

# 65
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 865
Набиха колчетата и виждам, че не са по края, а по средата. Нашите тротоари са доста широки, та затова. А на ръба на тротоара са сложили асфалт, подравнили са го. Така хем ще можем да си ходим по тротоара, хем да се паркира. Всички са доволни... На нашата улица.
Сигурно са решили да се придържат към буквата на закона и са мерили два метра от сградите  Laughing

Даже метър и петдесет Grinning

Това е добър вариант, според мен - хем място за пешеходи, хем за коли, удачно е при широк тротоар. Тук зад блока ни (да, даже не е в София... дали има живот извън нея?) бих искала да го направят. В момента на двуметровия тротоар са паркирани коли в цял ръст, до самия му край. Ако човек иска да мине, разбира се, прави най-логичното: слиза на улицата, при колите... тя е затова.

# 66
  • Мнения: 804
Всичко опира до пари, които, УЖ, нямаме.
Защо не се построиха подземни паркинги до всяка метростанция? Или, вместо МОЛ-ове, етажни паркинги....
Общината за 10 г не построи завод за боклука, вие паркинги искате.
Проблемът е, че моловете са частна инвестиция, която сравнително бързо се възвръща. В МОЛ-а в Плевен наемът на един магазин е около 8 - 9000 хиляди лева. За софийските дори не ми се мисли. Нали се сещаш как могат да се изкарат такива пари от гараж, пък бил той и многоетажен.
Колкото до гаражо-магазините, преди години се опитаха да ги закрият. Вдигна се вой до бога и всичко приключи. Дори Гинекологичен кабинет в гараж видях. Един гараж - чакалня, втори гараж - кабинет.

# 67
  • Мнения: 4 300
Ако се касае за болен човек линейката е със специален режим на движение.
Да , ама е голяма . И е твърде възможно да не може да се провре между двете редици паркирали автомобили .
Pipinka, Имах предвид, че линейката има право да мине и спре  Peace А за това, че често няма тази възможност заради нарушители съм писала по напред.

Въпросът както обикновено е, че искаме правила, ама за нас да не важат. Искаме да си печелим от гаражите, но и някой да ни осигури безплатно къде да паркираме.

# 68
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Нали се сещаш как могат да се изкарат такива пари от гараж, пък бил той и многоетажен.
Е, как няма да се печели, при положение, че паркирането в синя зона в София излиза по-скъпо от място точно в такъв закрит гараж многоетажен в Женева, примерно.
Просто е много по-лесно и по-доходоносно парите за инфраструктура да се крадат (на партиен или друг принцип), при това от години.

# 69
  • Мнения: 212
Може би е объркано лева с евро а? къде са тези двустайни квартири в центъра за 500лв? Всъщност да, наши приятели си наеха цял апартамент двустаен за 560лв, с обща площ 25кв метра.  Joy
Ами апартамента, който аз давам е до Окръжна болница и е двустаен за 400лв.Мой познат дава за 450лв.Приятеля ми който замина за София- плащаше 600лв до Полиграфията- става въпрос за двустайни.Колежката ми е на 400лв(тя е в Цветния,можеби не се брои). Затова казах, че има евтини квартири.Но ако съм в грешка-добре.
Извинявам се на другите за отклоняването от темата Peace

# 70
  • Мнения: 712
Хммм, това с гаражите в сградите ново строителство е много хубаво, ама ако беше и реално цена нямаше да има. Свекърите ми от около 2 години живеят в нов блок на бул. "България", точно до Била. Купиха си и гараж. Само че в гаража една средно голяма кола (като тяхната Corolla Verso) не може да влезе. Щото архитектът си е седял на бюрото, чертал си е на Auto Cad-а или каквото там използват, но накрая сметките са излезли криви... И подземните гаражи си седят празни, а всички паркират в уличката зад блока или в калищата до нея (което трябва май да бъде зелена площ, но всъщност е подход към нов строеж). Ама закона е спазен...

# 71
  • Мнения: 23 466
Хората са го решили : солени глоби за неправилно паркираните,защото да се разчита на съвестта на шофьорите е ясно,че нама как,еле пък в България.Но в Бг на властта не й пука,интересува я финансовата част,която пряко отива в джобовете й,разбирай Синя зона и Паяците.Там е кървава и мътна и не е ясно кой ,къде,какво.От години виждаме как Паяците вдигат избрани автомобили от определени места,а не реалните нарушители.Аман.

# 72
  • Мнения: 606
Така хората от Перник ще се замислят преди да дойдат с колите си до центъра.
Знаех си, че има инвазия от перник...

# 73
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А, някъде се строят и ски писти в пустините и подземни градове и разни там чудеса - ама те тея са луди, бе...

Дубай.

Нали?
Там всичко може.

И стига с този център.
Центъра, та центъра.

По кварталите е приказка без край, щото...
И само в София, да.
Сигурно.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 21:37 от Reza

# 74
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз пък съм хепи от тези колчета. Преди да ги има една идиоти с коли се качваха и паркираха на детската площадка. И нали се сещате като потеглят или паркират как се разтичваха майките и децата да се пазят. Чист късмет е че няма сгазено дете.

Общи условия

Активация на акаунт