Не знам какво да правя

  • 2 830
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 693
Запазете добрия тон по между си и никога, ама никога не се връщай. За съжаление майка ти е права. Познавам мои приятелки, които така си опропастиха живота, уж заради децата. Дори и двамата да се изнесете той няма да се промени, в това трябва да си сигурна.

Сега имаш къде да отидеш, имаш и подкрепата на родителите си.
Това, че имаш дете не занчи, че животът за тебе е свършил или че няма да си намериш накой друг мъж, който да се грижи също толкова добре за тебе и детето ти. За детето няма да е по-добре да расте в таква нездрава среда. В труден момент си, стискай зъби, ще се справиш  Hug

Смятам, че е редно всяка майка да си гледа детето, както тя прецени, бабите не бива да се месят, още повече така назидателно и с аргумента, че си много млада  #Cussing out

# 16
  • София
  • Мнения: 7 992
Старо и изтъркано, но по-добре ужасен край, отколкото ужас без край. Не е като да не си пробвала вече, така че мисля, че и сама си знаеш отговора.

# 17
  • Мнения: 537
Знам какво е да си задънена улица и да се чудиш какво да правиш. Да не искаш да стигаш до крайни мерки, защото обичаш човека, но понякога се налага. Много неща сигурно бих изтърпяла, и доста съм прощавала де, но ако ми посегне си вземам детето и си отивам. Била съм свидетел на побоища като дете, няма да позволя дъщеря ми да расте в такава среда. Повярвай ми, остават белези за цял живот.

# 18
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
От личен опит знам какво ти е. Аз също съм при свекърва, която се има за "самото слънце"..никак не е лесно, и никога няма да бъде.
Най-разумното нещо, което мога да ти каажа е наистина да се махнеш - при това не заради видимото неразбирателство, а заради шамара. Всичко друго можеш да простиш, но това  Naughty
След като нямат грам уважение към теб, след като няма желаие за промяна - оправи си живота и гледай напред.

# 19
  • Мнения: 1 677
Мен най-много ме притеснява това, че те ударил заради майка си.
Смятам, че си взела правилното решение да отидеш при родителите си.
Ако все пак решите да сте заедно - то заживейте отделно. Или ако има възможност му предложи да живеете при твоите родители...

# 20
  • Мнения: 431
И аз не знам какво да правиш. Аз не бих стояла при мъж, който ме удря и ми подкопава самочувствието ("твоето семейство е по-долно/неинтелигентно от моето"). Свекървата не е от значение, а съпругът - патриархален балкански муньо. Дори и да бъде откъснат от маминка, вероятността да се "прекрои" на тази възраст е малка. Щом имаш подкрепата на родителите, гледай да си уредиш живота. Не всички мъже са такива, не за всички мъже мама е на първо място, не всички мъже бият. Ако смяташ, че има шанс да е различен далеч от влиянието на мама, изнеси се и нека те последва, пък после преценявай. Ако пък не те последва, още по-добре за теб, ще си наясно.

п.с. Не превръщай прощаването в навик, защото на него може да му стане навик да побийва и да му бъде прощавано. 

# 21
Мила авторке, все едно слушам себе си преди 1година с тази разлика, че ние нямаме дете.
Ми какво да ти кажа........., от тогава съм сама живея при майка ми, страшно много ми липсва мъжа ми, обичам го, трудно ми е, всички мъже, които срещам са недостойни и т.н., но когато се поставя мислено да се върна в къщата на свекърва ми, когато се сетя как мъжа ми не ме подкрепи, как плаках пред него от болка в душата си и той не реагираше.... просто само се надявам да срещна човек с който да се обичаме и да се подкрепяме, защото това е най-важното да знаеш, че този човек който си избрала те подкрепя, тогава преглъщам сълзите и заспивам с празна душа......Не прави грешката обаче заслепена от обидата да си тръгнеш защото понякога човек в такъв момент не може да прецени ситуацията............., остави малко да размине бурята може да е нещо временно или да намериш общ език с досадната ти свекърва, не прибързвай и след това ще решиш какво да правиш. Но да знаеш проблема е с мъжа   ти , дълбоко в душата си знаеш че е така, за това ослушвай се, огледай се и тогава когато си убедена вземи решение за живота си, това са съдбоносни неща , трябва да се мисли.... , тези отношения имат дълга предистория, която не може да се преразкаже във форум и да очаквш някой да ти даде панацеа за проблема...Дълбоко в себе си знаеш отговора и проблема може да е м/у теб и мъжа ти, затова седни и помисли, защо се е стигнало до тука, как да оправиш нещата, бръкни надълбоко в себе си и извади коза и реши проблема си без да се вглеждаш в обидите и гадните ситуации.. Може би стана малко объркан поста ми дано съм успяла да те насоча, успех и горе главата с голяма доза самочувствие действай:) Hug И да ни пишеш какво е станало

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Много ме учудват такива жени...
нищо от историята ти не е толкова странно - живееш при свекърва си, дразниш се -нормално!

НООООО Мъжът ти ти е посегнал- чантата, шапката, гащите и кой откъдето е. Моя съвет е просто да
запазите нормален тон с мъжа ти заради детето. За събиране и дума да не става!  smile3513


И аз бих се изразила точно в този стил!

# 23
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
ох, направо незнам какво се съветва при подобен проблем....ти си занеш най - добре, познаваш хората около себе си и реакциите им, така че...мисли  и успех...

# 24
  • Мнения: 30
мисля че времето ще покаже най добре , може пак като остане без теб най накрая да те оцени.Ако мислиш пак да се сдобрите трябва да сте далеч от свекървата иначе няма смисъл според мен пак да трошиш нерви в нови опити
очакваме да ни кажеш как са се развили нещата
УСПЕХ Wink

# 25
  • Мнения: 3 376
Задай си въпроса кого обичаш повече-детето или мъжа си.

И ако ти би търпяла това/в което се съмнявам/ помисли дали вашето заслужава да е свидетел на всичко което се случва в тази къща.

Всъщност аз те поздравявам затова,че си се изнесла.

И още един въпрос си задай-как се виждаш след 5 години?Как би искала да живееш?И може ли мъжа ти най-вече да ти помогне за това и изобщо да бъде част от твоя живот?

Общи условия

Активация на акаунт