майчинство по време на криза

  • 2 394
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 93
За мен като че ли по-добрият вариант е да съм по майчинство по време на кризата.1.Сумата,която вземам сета като майчинство е по-висока от заплатата ми - защото са ме осигурявали на реалната ми заплата.2.Поне докато съм в майчинство няма вероятност да ме съкратят от работа.За след това се надявам,че кризата вече ще е отминала.
Мисля да си изкарам цялото майчинство вкъщи,защото както казва майка ми "Гледай си сега детето - после цял живот имаш да се наработиш!" Peace

Напълно съм съгласна с това! ... но за съжаление на мен ми се наложи да се върна след като изтече платеното на 90% майчинство... Sad

# 16
  • Мнения: 2 521
Засега се радвам на времето което прекарвам с моето дребосъче Heart EyesДори и не съм се замисляла за работата.Но не се притеснявам да не я загубя или че ще бъда с по-ниска заплата от останалите.Знам че мястото ми се пази,и септември когато малкия навърши 2 годинки вече трябва да се връщам WinkГолямата ми дъщеря е родена в края на 96-пак бяхме в криза.Май все в кризи раждам ThinkingТрето определено няма да имам Laughing

# 17
  • Мнения: 566
фирмата в която работех преди да изляза в майчинство за момента е много стабилна,не се притеснявам ,но мисля че няма да издържа две години вкъщи,а и мястото ми там е сигурно,да е жив и здрав мъжът ми  и дано кризата не продължи дълго,ще поживеем и ще видим. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 566
А и само да ви питам ,защо се притеснявате че ще сте на по ниска заплата,когато се върнете на работа заплата се актуализира спрямо тези на другите служители,или поне в нашата фирма е така,аз когато се върна живот и здраве ще получавам заплата като на колежката ми а не тази на която съм била преди да изляза в майчинство.

# 19
  • Мнения: 3 211
Ами, аз сега докато съм в болнични и майчински получавам повече пари, отколкото колежката ми, с която преди взимахме еднакво. И то с разлика около 400лв. Rolling Eyes Мисля си, че до 1-2 години кризата ще мине, т.е. като ми свърши майчинството след 1 год. се надявам нещата да са по-добре.

# 20
  • Мнения: 1 558
Честно казано ние от толкова години все сме в криза,че тази няма и да я усетим TiredАз се наслаждавам на моментите с моите дребосъци #Crazy

# 21
  • Мнения: 16
Когато трябваше да родя дъщеря си преди 5 години-бях много притеснена как ще се справим финансово.Живеехме под наем,взимахме не много големи заплати...Нямаше и баби,за да ни помагат поне физически.Но нещата се подреждаха от самосебе си.Сега вече имаме собствен дом-уютен и очакващ появяването на нашия син/след около 2 седмици/По-богати сме с тръпката на ежедневието!Смятам,че и сега ще се справим някак си.Желая късмет на всички мами и семействата им!

# 22
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Мен пък ми е все тая дали има криза или не.Аз досега почти не съм работила и преди да родя се осигурявах в една фирма в друг град колкото да взема майчинство, а малкия ще си го гледам вкъщи докато навърши 3 , че май и малко отгоре, а ако до тогава и имаме и второ детенце изобщо няма да го пускам на детска градина.Да е жив и здрав мъжа ми-той ще се грижи за нас.То аз ако почна да работя по професията си-учител, по-добре да си седя вкъщи.Не че неискам, но след като ходих на няколко интервюта още преди да реша, че искам дете и като видях какво е отношението към младите учители и особено към тези , които имат деца, изгубих ентусиазма си да работя това нещо...
Така че предпочитам да се радвам на детето си и да го гледам как расте пред мен, отколкото да ходя на работа и да се ядосвам с разни хора...

# 23
  • Мнения: 3 641
Към авторката: наслаждавай се на майчинството, тези години са най-хубави. Работа има много Hug
Аз съм на 28 години, до сега все бях устремена към кариера.  2 образования ,в сегашната ми работа нямам какво по-вече да науча и да се издигам. Осигуряват ме на пълна заплата, така че поне първата година горе-долу ще вземам добри парички.Толкова много го искам е това бебе с мъжа ми, че не ме интересува какво ще стане като се върна .Може и ново начало да сложа. Имам една неуспешна бременност вече и само се моля бебо да е добре, ние все някак ще се оправим.
Просто ми омръзна от кариера, срещи, пътувания, важни стратегии. Като се обърна назад и какво. На-важнот са децата

# 24
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Към авторката: наслаждавай се на майчинството, тези години са най-хубави. Работа има много Hug
................. Осигуряват ме на пълна заплата, така че поне първата година горе-долу ще вземам добри парички.Толкова много го искам е това бебе с мъжа ми, че не ме интересува какво ще стане като се върна .Може и ново начало да сложа.....само се моля бебо да е добре, ние все някак ще се оправим.
Просто ми омръзна от кариера, срещи, пътувания, важни стратегии. Като се обърна назад и какво. На-важнот са децата

Тези редове все едно аз съм ги писала.
Само че аз вече имам едно "отроче"- на 3 и половина.
В скоро време ще се пръкне и другото.
После искам още едно  Rolling Eyes
Криза- некриза- не ме вълнува. Факт е, че с мъжа ми и двамата имаме доста добри и успешни кариери, факт е, че моята можеше да бъде още по- добра, ако не бяха децата и майчинството. Обаче- на мен не ми пука от това. Така и така съм приела, че в близките поне 10 години Джи Ем няма да стана Laughing
За мястото си също не се притеснявам. Дори нещата евентуално да се развият по неблагоприятен за фирмата начин (което принципно е доста нереално, но все пак- всичко се случва), не се притеснявам да търся нова реализация, а и знам, че ще намеря такава.

Наслаждавам се на бременността си, после, дай Боже, ще се наслаждавам на колики, смяна на памперси, целодневни разходки навън, безсънни нощи и всички подобни "екстри"  Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 30 142
може би като родя и аз така ще мисля нали казват, че раждането променя  Wink

# 26
  • Мнения: 3 641
Umma, радвам се да срещна сродна душа Heart Eyes Heart Eyes Пожелавам ти леко раждане и много положитлени емоции Hug Hug
Толкова правилни неща си написала. И аз мисля,че работа винаги се намира, при това 'хубава'. Децата са друга-"Дар от Господ" и трябва максимално да ценим врмето с тях. Признавам си това не бих го написала преди 2-3 години, но сега знам колко е силно желанието да  имаш бебче

# 27
  • Мнения: 60
Здравейте аз още не съм в майчински,но съм в болнични.Разбрах че съм бременна точно като стана и бума за кризата....е наложи се да си седя вкъши от самото начало на бременността.Съответно това не се прие по нормално човешкия начин от свекъра и свекърва ми....Съответно и сега си търпя критиките че си седя вкъши и че нищо неправя...Лошото е че и мъжа ми беше засегнат от кризата...Надявам се поне докато дойде ред бебо да се роди да сме си стъпали на краката поне малко....а докато дойде ред да се връщам на работа всичко да е ок и тази криза да я няма.....

# 28
  • Мнения: 114
xei,radvaite se,4e sme bogosloveni da imame detsa.Ami ako ste ot dr. strana,da ne moje da imate detsa.Krizata 6te mine i 6te otmine,vajno evie i deteto da ste jivi i zdravi.Za6toto ako e obratnoto zapo4vat istinskite problemi. :peace:s

# 29
  • Мнения: 1 376
Ми аз пък дори не мога да се върна на работа - спряха дейността на фирмата, в която работех, затвориха офисите... Сега просто се радвам на малкото си съкровище  Heart Eyes да ми е живо и здраво  Praynig
Търся работа, но сега е сложно  Tired

Общи условия

Активация на акаунт