очила за компютър

  • 3 382
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 271
Не, обратното е.
По ниските херци, означават по-бавно и по-забележимо трептене, което кара окото да реагира по-силно. А като са по-бързи трептенията (по-висока честота на херцовете) окото не долавя всичките, а реакцията на доловените е по-слаба.

Нали си забелязвала реакцията на зеницата при голяма промяна в светлината. Ако светкаш и гасиш лампата през 5 секунди, зеницата реагира на всяко светкане и гасене с голяма амплитуда. Но ако я светкаш и гасиш всяка секунда, докато се свие наполовина зеницата, вече става тъмно и тя спира да се свива - тоест движенията са по-слаби

# 16
  • Мнения: 6 029
Да де, и аз така знам.
Значи, ако монитора ми работи  на 100 херца нямам нужда от очила?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, да, със сигуност ще се чувстваш доста по-добре, но повечето стандартни монитори, на които работим 90% от списващите тук, работят максимум на 60 херца, така че очилата имат смисъл.
 

# 18
  • Мнения: 6 029
 Shocked Ти ме уби.

Занимавам се с компютри. Това го пиша, за да поясня, че не съм лаик в областта.
Монитора ми е адски дърт, СРТ, но работи на 100 херца. Монитор, който работи на 60 херца, трябва да е 15 инчов и да е на дърт компютър.

Стандартните СРТ монитори работят на минимум 85 херца. На 60 херца - аз не мога да го гледам и 10 секунди.

ЛЦД мониторите работят на 75 херца, но там технологията е съвсем различна.

Тоест очилата за компютър са абсолютно излишни, освен ако не работите на антика. Ако  е така - вместо в очила, инвестирайте в по-добър компютър/монитор. Ползата е двойна - хем за очите, хем за подобряване на работния процес.

# 19
  • Мнения: 1 310
Монитора ми е адски дърт, СРТ, но работи на 100 херца. Монитор, който работи на 60 херца, трябва да е 15 инчов и да е на дърт компютър.

Стандартните СРТ монитори работят на минимум 85 херца. На 60 херца - аз не мога да го гледам и 10 секунди.

ЛЦД мониторите работят на 75 херца, но там технологията е съвсем различна.

Тоест очилата за компютър са абсолютно излишни, освен ако не работите на антика. Ако  е така - вместо в очила, инвестирайте в по-добър компютър/монитор. Ползата е двойна - хем за очите, хем за подобряване на работния процес.
Абсолютно подкрепям! smile3501 smile3521

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
От такива очила имаш нужда само ако монитора ти е от старите ( црт) иначе няма смисъл от тях.Новите монитори са с всички защити и не са вредни за очите.

Очната лекарка ми каза, че не е точно така.

Към авторката- виждам, че си от Пловдив, аз си купих очила от една оптика на "Иван Вазов", там са най-евтини от местата, които обиколих да разуча цени.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 522
Аз съм доволна от очилата, не е само търговски трик.

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен ми пречи самата светлина от компютъра, а на старата ми работа и слънцето беше срещу мен за няколко часа преди обед и със соларния ефект на очилата ми се компенсираше добре.

# 23
  • Мнения: 26
благода на всички за мненията ви!

P.S.Къде на Иван Вазов има оптика

# 24
  • Мнения: 419
От такива очила имаш нужда само ако монитора ти е от старите ( црт) иначе няма смисъл от тях.Новите монитори са с всички защити и не са вредни за очите.
Дано да е така, защото и аз както повечето писали тук виждам рамката, дразнят ме и през повечето време с в чекмеджето на бюрото ми.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 271
Shocked Ти ме уби.

Занимавам се с компютри. Това го пиша, за да поясня, че не съм лаик в областта.
Монитора ми е адски дърт, СРТ, но работи на 100 херца. Монитор, който работи на 60 херца, трябва да е 15 инчов и да е на дърт компютър.

Стандартните СРТ монитори работят на минимум 85 херца. На 60 херца - аз не мога да го гледам и 10 секунди.

ЛЦД мониторите работят на 75 херца, но там технологията е съвсем различна.

Тоест очилата за компютър са абсолютно излишни, освен ако не работите на антика. Ако  е така - вместо в очила, инвестирайте в по-добър компютър/монитор. Ползата е двойна - хем за очите, хем за подобряване на работния процес.
Точно заради разликата в технологиите, изобщо не коментирам ЦРТ мониторите.
Говоря за LCD дисплеите, които повечето хора вече използват. Нормално е да не можеш да гледаш ЦРТ-то на 60 херца. Но LCD-то работи на толкова, без това да е особен проблем.
Това колко инчов е монитора е изобщо без значение...
Не разбирам точно за какво спорим. Обяснявам ти разликата в херцовете и как тя се отразява на очите. Възможно е и служебният LCD монитор на някой да е 100 херцов, но това не означава, че всички са такива. Казвам, че стандартните LCD-та са на 60 или 75 херца (независимо от инчовете). Та ако работиш на такъв, е хубаво да носиш очила с антирефлекторни стъкла. Ако искаш!

# 26
  • Мнения: 6 029
Всички LCD-та могат да работят на 75 херца. Не го хваща човешкото око това трептене.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 271
Всички LCD-та могат да работят на 75 херца. Не го хваща човешкото око това трептене.
В къщи имам 3 и нито един не работи на 75 херца. На макс 60 са.
Пък дали окото хваща, или не трептенето, очните лекари са на друго мнение. Аз им имам доверие.

# 28
  • Мнения: 6 029
Значи драйвера за видеокартата ти е смотан или липсва.

От думите ти излиза, че едно СРТ е по-добро от ЛЦД монитор.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Драйверите на видеокартите са ми инсталирани и работят със сигурност - лично аз си ги инсталирам, както и целият уиндоус.
Видеокартата отговаря за графиката, а честотат на обновяване на картината си зависи от монитора.
Наистина не разбирам какво се опитваш да  ме убедиш - че разбираш много от монитори, или че си по-наясно от очните лекари?!?

Общи условия

Активация на акаунт