Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
mamaya, често ефервесцентните таблетки са с подсладители, а някои такива като захарин и аспартам е добре да се избягват, особено при кърмене.

# 16
  • Мнения: 141
То било голям зор да намеря в Габрово магнезий и калций,но успях да поръчам в едно магазинче и ще ми ги доставят.
Та искам да те питам Hedra ,дали ще е проблем ако започна с два дни по късно приема newsm78?Просто ще дойдат в Гб чак в понеделник или най-късно вторник...
Благодаря предварително  Hug

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:11 от Najda

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Едва ли ще има голям проблем - освен ако не следи специално, майката обикновено не знае кога точно е овулацията, така че при едно такова усреднено започване на приема около средата на цикъла вероятно винаги се започва 1-2 дни по-рано или по-късно Hug

# 18
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
хей, никой ли няма да сподели нищо? аз започнах отново прием на калций/магнезий. миналия месец беше с чудесен ефект, този път отново ще докладвам.
тоооолкова много теми и оплаквания има от промяната в количеството на кърмата по време на цикъл, а никой не се включва тук. понякога се чудя дали девойките вярват повече на пиенето на боза, отколкото на истински мерки Simple Smile

# 19
  • Мнения: 133
Попълвам анкетата, въпреки че до сега съм имала само един МЦ, но положението беше трагично. Този месец нещо ме пропусна или може би просто закъснява newsm78 Приемам само калций, но от другия месец ще започна прием и на магнезий и ще докладвам  Peace
Сега анкетката:
Kолко дни преди цикъла започва намаляването на кърмата - 7-10 дни
Какво е поведението на бебето - суче по-често, става по-неспокойно
Какви са вашите усещания - намален рефлекс на потичане, отпадналост, раздразнителност, болки в кръста, главоболие
По какъв начин кърмите обикновено (когато не сте пред цикъл) - само от една гърда на 2.5 часа
Как се променя кърменето в дните преди цикъла (когато има намаляване) - кърмене от две гърди на по-чести интервали
Колко дни трае тази фаза - около седмица
В кой ден от цикъла нещата се оправят - 1-2 ден

Вашата възраст - 29
Възраст на бебето в момента - 6м и 3 седмици
Кога се е появила първата менструация след раждането - 6 месеца след раждането
Кога е захранено бебето - 6 навършени месеца
Има ли заместени кърмения и колко са - Не
Приемате ли някакви лекарства в този период - Не

# 20
  • Мнения: 641
Много съжалявам, но се налага да се откажа от проучването   Sad, тъй като няма да съм надежден източник на информация. За последните 14 дни мензисът ми дойде 2 пъти  Cry. Предполагам имам някакво хормонално нарушение, другата седмица ще посетя гинеколога ми. Въпреки това пих добавките през цялото време тези 14 дни и определено намаляването на кърмата не беше толкова драстично /но го имаше/, но едва ли мога да бъда показател, тъй като изобщо не знам кога е средата на цикълът ми, за да пия от тогава добавките, пък и едва ли при хормонално нарушение добавките могат да променят нещо осезателно.
Успех на проучването, ако при мен нещата се нормализират, и проучването все още не е завършило ще се включа отново /искрено се надявам да имам възможност да продължавам да кърмя/

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Еспа, стискам палци да се оправиш и да си продължиш кърменето. успех!

# 22
  • Мнения: 8 242
Hedra, лятото около 5-6 месеца пиех редовно Калмацин.. Ама не съм усетила разлика със и без приемането му .. Или трябва повече време?
Или щото е дърто кърмаче и май има разлика  newsm78

Kолко дни преди цикъла започва намаляването на кърмата - 5-10 дни
Какво е поведението на бебето - суче по-често - определено!
Какви са вашите усещания - намален рефлекс на потичане, отпадналост, раздразнителност, символично количество (понякога 2-3 глътки, понякога ич  Rolling Eyes)
По какъв начин кърмите обикновено (когато не сте пред цикъл) - само от една гърда на 2.5 часа
Как се променя кърменето в дните преди цикъла (когато има намаляване) - кърмене на по-чести интервали, макар че доста често се отказва по-бързо като се замисля  Thinking
Колко дни трае тази фаза - около седмица
В кой ден от цикъла нещата се оправят - точно преди да ми дойде или със самото идване

Вашата възраст - 27 (след 5 дни  Blush)
Възраст на бебето в момента - 2г.10м.
Кога се е появила първата менструация след раждането - 10м.
Кога е захранено бебето - 6 навършени месеца
Има ли заместени кърмения и колко са - ми.. всички сигурно
Приемате ли някакви лекарства в този период - много рядко Нурофен, ама само като е нетърпимо  Confused

# 23
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
каква доза от калмацин? колко е калция и магнезия вътре. и аз доколко разбирам не трябва да се пие непрекъснато а само във фазата на намаление преди цикъл или докато трае ПМС.

# 24
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
май само аз проучвам  hahaha
но освен добрия ефект срещу намаляването на кърмата според мъжа ми Са+Мг има чудесен ефект и срещу ПМС   Laughing
хедра, има ли и някой друг, при който подходът работи?

# 25
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Засега няма друг, който да се е похвалил - надявам се все пак да се чуе и от още някой Laughing

# 26
  • Мнения: 141
Аз чакам да ми дойде тези дни и после ще докладвам! Mr. Green Поне до момента кърмата си е в норми,после ще видим.И се интересувам ,ама като не ми е дошло още как да пиша.... newsm78. Малко остана,пък ако ме прескочи то ще е бременност със сигурност и мечтата ми да имам породени може и да се сбъдне hahaha JoyОбаче ПМС ме тресе с пълна сила ,та незнам дали комбинацията магнезий + калций е оказала ефект, и ако е така направо се плаша какво ще е без тях!!! Mr. Green

# 27
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
найда, ти пиеш ли калций и магнезий? а кога?

# 28
  • Мнения: 141
Пия , пия  Mr. Green! Набавих си от един магазин за хранителни добавки ,точната доза 1000мг калций и 500 мг магнезий и започнах преди 14-15 дни ,и съм в очакване на Годо ,така да се каже! Laughing

# 29
  • Мнения: 141
Хайде да се отчета! Mr. Green
След приема на 1000мг калций и 500мг магнезий в периода след овулация  през първите дни на МЦ резултата беше следния:
Колко дни преди цикъла започна намаляването на кърмата? - нямаше такъв период на намаляване на кърмата нито преди,нито по време на МЦ
Какво е поведението на бебето? - този път абсолютно нормално!И слава Богу ooooh!
Какви са вашите усещания? - ПМС ме тресе в пълна сила,имах и умора и отпадналост и главоболие,но като имах кърма в нормални количества това ме крепеше....
По какъв начин кърмите обикновено? - от едната гърда
Как се променя  кърменето в дните преди цикъла?-  ами нямаше промяна този път
Колко трае тази фаза? - ами нямаше фаза  Mr. Green
В кой ден от цикъла нещата се оправят?- като изключа физическото си състояние ,на кърменето ми изобщо този цикъл не се отрази и си заслужаваше приема  на добавките!

Вашата възраст - 29г.
Възраст на бебето в момента- 8м. и 10 дни
Кога се е появила първата менструация след раждането? - 6м.
Кога е захрането бебето? - ПЗ на 6,5м.
Има ли заместени кърмения? - не няма
Приемате ли някакви лекарства през този период? - Не!
Специални благодарности към Xedra  Hug и чудесният експеримент!

Общи условия

Активация на акаунт