Отговори
# 60
  • Мнения: 3 116
Още нямам цикъл (след година и три месеца кърмене) Thinking Иначе с удоволствие бих се включила  Hug Чакам ..., пък кога ще дойде ще видим  ooooh!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 932
Любопитка, според мен е добре да увеличиш пропорционално дозата на Са и магнезий десетина дни преди предполагаемата дата на менструацията. и след първия цикъл или втория най-добре ще забележиш подобрение. поне при мен работи...
Благодаря за съвета ( макар и никак непотърсен  Mr. Green)  . Хедра пита кой как я кара около цикъл , ние отговаряме .
ritka я ходи се хвали другаде пък  Crossing Arms Аз толкова се надявах втория път да откарам повече без санитарни материали , ама на .

Последна редакция: пн, 29 юни 2009, 18:32 от Любопитка

# 62
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Любопитка, явно е настанало объркване и затова с Мишка не сте се разбрали - темата предлага конкретен вариант за опит за разрешение на проблема, т.е. прием на калций и магнезий при майки, които забелязват ясно изразено намаляване на млякото преди цикъла. Идеята е да проверим на практика дали работи този допълнителен прием, така че да не се усеща намаляване - явно има хора, при които върши добра работа. Естествено, изобщо не е наложително който и да е да приема добавки, ако не желае и ако намаляването не го притеснява (защото това е напълно обратимо и като цъфне цикълът, нещата се оправят).

# 63
  • Мнения: 322
    * колко дни преди цикъла започва намаляването на кърмата-2-3 дни
    * какво е поведението на бебето-неспокойно, спира да яде и иска за каръщина само да суче  ooooh!
    * какви са вашите усещания-нищо особено
    * по какъв начин кърмите обикновено (когато не сте пред цикъл)-през два, три часа
    * как се променя кърменето в дните преди цикъла (когато има намаляване)-през два часа максимум

(ако сте майка, която кърми с шише, моля посочете какво е намаляването на количеството в мл)-нямам представа

    * колко дни трае тази фаза-пет, шест дни
    * в кой ден от цикъла нещата се оправят-втори, трети ден


    * вашата възраст-27 години
    * възраст на бебето в момента-11 месеца
    * кога се е появила първата менструация след раждането-преди два месеца
    * кога е захранено бебето-на пет и половина месеца
    * има ли заместени кърмения и колко са-няма
    * приемате ли някакви лекарства в този период-не

Моля ви за инфо какво да приемам, че има много мнения и не мога да разбера точно какво да взема, имам нужда от помощ, че след всеки месец имам чувството, че става все по-зле и едвам се оправяме  ooooh! . Освен това вторият ми цикъл, ако може така да се нарече, беше само зацапване, което продължи 5 дни и бе придружено с режеща болка два дни преди идването и ден след това. Какво става с организма ми   33uu

# 64
  • Варна
  • Мнения: 932
Hedra ,  няма проблем . Мислех , че  просто искате сравнение при кой как протичат нещата . Явно не съм разбрала , че основното е какво е влиянието на приема на калций и магнезий Peace

# 65
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Надина, най-добре да питаш гинеколога или джипито си за препоръки за дадени препарати, те могат да ти дадат добри насоки.
Ако все пак искаш имена на точни препарати - можеш да си вземеш например таблетки Калций плюс вит.Д на Ruel, 60 таблетки на цена 6.30 и Магнерич, което си е точно 500 мг магнезий, цената е около 4 лв, мисля (нямам под ръка опаковката). Тези ще ти стигнат за 3-4 месеца, магнезия се взима по една таблетка дневно (може да я делиш на две и да я взимаш с калциевите таблетки сутрин и вечер).
Това е само примерен вариант, естествено - има много други възможности, примерно Коксамин с вит.Д, разни други калциеви таблетки (само гледай да са с калциев карбонат, че най-добре се усвоява), а за магнезия - Магнерот, Магне В6 и т.н. (ако си ползвала през бременността някое от тях и имаш останали, тъкмо можеш да ги оползотвориш).

# 66
  • Мнения: 322
Благодаря ти hedra   bouquet поне за насоките, които ми даде, не бях чувала за тези добавки, и че се приемат по време на кърмене. Ще се консултирам с педито за по-точни инструкции и дозировки.

# 67
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дозировките са различни от обичайната им употреба - за целта, за която ти трябват, си има специфична дозировка (1000 мг калций и 500 мг магнезий дневно!) и педиатърът ти вероятно няма да е запознат конкретно с тази употреба. Затова може просто да питаш ок ли е да приемаш такова количество калций и магнезий на ден за около седмица (рядко е повече) в месеца, докато кърмиш.

# 68
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
извинявайте, че ще се намеся. американците препоръчват 2000 мг калций дневно за кърмачки, така че доза от 1000 мг не е проблем. освен както говорихме при тежка сърдечна и бъбречна недостатъчност, които са априори изключени щом жената е кърмачка Simple Smile
освен това организмът сам ще намали резорбцията ако му дойде в повече. и да не забравям 2000 мл течности, най-добре вода са оптимални, а ако е много топло и повече...

# 69
  • Мнения: 13
извинявайте, че ще се намеся. американците препоръчват 2000 мг калций дневно за кърмачки, така че доза от 1000 мг не е проблем...
А българите колко препоръчват - 100, 200? Tired

# 70
  • Мнения: 13
Имам следния въпрос (от опасения да не се изразя неточно) - нужна ми е дефиниция на следните две понятия:

1) Лактогенеза (това производство на мляко ли е?)
и
2) Лактация (синоним на горното ли е?)

# 71
  • Мнения: 13
Отдавна се каня да оповестя в публичното пространство едни мои субективни решения и наблюдения, но от много канене взех, че накрая забравих... Laughing
Е, и сега не е късно! Simple Smile


Та значи, преди няколко седмици изпитах внезапен и сериозен недостиг на мляко (около седмица след МЦ), затова реших веднага да самоинициирам завишен прием специално на калций и на магнезий - за проба. Продуктът, който приемам на ден, включва 800 мг калций и 300 магнезий - удвоих приема, а допълнително взимам и други таблетки, които са за кърмачки и които включват също 300 мг магнезий, но никакъв калций (тях си ги остави на един брой).

Резултатът бе МИГНОВЕН! Буквално за ден-два производството на мляко се завиши до такава невъобразима степен... че как точно да го "измеря"...! Допреди експеримента бях изпаднала до положение тотално да махна подложките за кърмачки, които по принцип ежедневно използвам - просто нямаше от какво повече да ме пазят... (беше ми много тъжно!) а след завишаване количествата на добавките започнах да изхвърлям по 3-4 двойки на денонощие!!


... За съжаление - при мен поне - се забелязаха почти веднага много силни негативни резултати от тази самоинициатива:
Бебето започна да будува много продължително и нощно време му бе почти невъзможно да спи - въртеше се, скимуцаше, моцаше пръсти (биберона не ще - да ни е жив и здрав и все така да не ще!)... налагаше ми се да го кърмя по 5-6 пъти на нощ, само и само мъничко да се кротне и да ни пази и тишина. По принцип вече спи 6-7 часа последователно и без събуждане за храна, но вследствие експеримента настъпиха внезапни и много ясно откроими промени, които ме накараха да се откажа от завишения прием на магнезий и калций само след около 5 дена самоинициатива и около 3 денонощия наблюдения на ефектите върху сина ни.

Само ден след това бебето се успокои трайно, нещата при него (!) се нормализираха, а производството на мляко при мен... си остана на едно оптимално много добро ниво.  Grinning Гърдите вече не се препълваха, а носеха само толкова, колкото се изисква от тях "по норматив". Wink


В тази връзка мога откровено да заявя, че положителен ефект от цялата работа без съмнение имаше, но той се наблюда в най-полезна степен едва след прекратяване на удвоения прием на калций с магнезий.

ОБАЧЕ трая до прага на последната седмица преди предстоящия МЦ... затова от два дни отново съм удвоила приема на калций с магнезий (също с цел наблюдение) и мога да кажа, че резултат почти няма. Сега ми се налага по-скоро да утроявам приема на диня и на сок "бачица", както казва дъщеря ни ябълката...  Grinning и що-годе деяня, ала ще продължа да се "подсилвам" и с калций и магнезий, току виж мога извади още някакви заключения подир време. Tired

# 72
  • Мнения: 141
И аз съм от 4-ри дена ве4е с малко(бих казала дори по4ти никаква)кърма.Но следа от мц още няма.Дали ако по4на от днес приема на калции и магнезии има вероятност нещата да се оправят или е задължително да запо4ваме приема им десеттина дена преди предполагаемия цикъл???
Друго искам да питам???А за какъв период от време трябва да ги вземам тези добавки???

# 73
  • Мнения: 13
Отново се обаждам в тази позарязана тема, като може би - за последно.

Отново повторих експеримента със завишен прием на калций и на магнезий през седмицата преди очакваната дата на МЦ и резултатът беше идентичен с първия опит. Производството на кърма се повиши докъм втория ден, но бебето започна да става неспокойно и нощния му сън се наруши, а до седмица спането през деня стана кошмарно - 20-45 минути сън през 3-4 часа нервно и изтощително будуване. Пояснявам, че бебето е на 4 месеца.

След седмица прекратих самоинициативата (временно спрях напълно всякакъв допълнителен прием на калций и на магнезий) и нещата се нормализираха през идните няколко дни. Въпреки понамаленото производство на кърма, синът ми започна да спи по-спокойно нощем и по-продължително денем - по час и половина до два през интервал от два до три часа.
Повече не смятам да си играя с тези неща.

Сега, ако положението стане много критично, се спасявам по най-лесния и най-достъпен начин около мене - с безалкохолна бира.


П.П. Последната публикация на hedra в тази тема е отпреди малко повече от месец???

# 74
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
е и? кое те учудва?

Общи условия

Активация на акаунт