Слънцето грее, февруарчето гука и се смее и мама весели

  • 13 308
  • 311
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Момичета имам един въпрос..Днес имам някакво  розово зацапване не знам но може би ми е цикъла,та се поразрових   в нета дали ако ми дойде цикъла ще ми намале кърмата???Отговори всякакви,вие какво мислите???
То преди 2 седмици ми спряха лохите..та сега какво ли е това???
Благодаря ви предварително Hug

# 46
  • Мнения: 4
Деси, мисля, че дори и да ти дойде няма да имаш проблеми с кърменето, може би за 1-3 дни може да се появи леко колебание, но иначе мисля, че всичко ще е наред. А дали това ти е цикълът нямам представа

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 19:24 от kuco_pate

# 47
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен.Днес ходихме на консултация и сме пораснали с 1200 и сега сме 5000,а на дължина сме цели 61 см.т.е. 5см отгоре.Биха и ваксината за хепатит В.Прочетох,че пишете за люспичките около и на веждите,с какво ги мазахте?За коликите някой ползвал ли е капки от Австрия АНТИФЛАТ ?

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 2 489
Силве, виж си пощата Wink Готова си с аватарчето на малката рошличка сладка  Hug

Хубава вечер на всички мамчета и мъници!  Hug

# 49
  • Мнения: 40
kl;fjoiweuta;ghvn  klagji;lhtio v'lk\jmb  a-a-a-a  smile3511 smile3511 hit BDS-to mi iz4ezna-a-a-a-a

# 50
  • Мнения: 806
naiema И Джордан така се стряска.  Протяга ръчички все едно губи равновесие.  Мисля, че е нормално. 

# 51
  • Мнения: 143
здравйте, както ви писах имах съмнения,че кърмата ми намалява и днес следобяд ходихме на пробно кърмене в поликлиниката. Ралица изяде общо 70 мл от двете гърди, което е много малко. За мое щастие не ни изписаха добавка, тъй като докторката твърди,че има бебета , които сутрин изяждат 200 мл, а следобяд по-малко и затова не е обезпокояващо в нашия случай. За две седмици сме наддали още 500 гр.
Според мен от стреса, които ми причини Драганов в понеделник нещата се объркаха с лактацията ми.
Освен овесени ядки и жито - какво друго папате за повече мляко?

# 52
  • Мнения: 95
Албенче,разказвай как сте с  малкият Джордан???Много време не си писала Laughing

# 53
  • Мнения: 24
Ей честита ни нова темичка... благодарности на Гея ... нека само добри новини за здрави бебчета и нови грамчета и килограмчета   bouquet
Ние след многочасов неистов рев се напапкахме и май ще спим  Praynig

Пожелавам лека и безплачна нощ   bouquet

# 54
  • Мнения: 40
Рзапарчосах на децата компа  Embarassed - ама, те пък да лягат, кво са се ококорили тази вечр всички  Shocked
dessi06 аз докато кърмя не ми идва  newsm78 някоя мама беше писала, че малките се дърпали, но не ми се вярва да е при всички бебета така. Дано при вас нещата да са ок. Peace
dorabella аз съм против това пробно кърмене  Naughty добре, че си попаднала на педи дето мисли трезво, че имам няколко познати дето така спряха да кърмят.
За кърма много съм доволна от чая -листа от малини.

# 55
  • Мнения: 4
Хайде и аз да се разпиша в новата тема, че не се знае кога пак ще ми отдаде възможност.

За стряскането - мисля, че е нормално. Бебоците започват да възприемат света около тях и някои неща им се виждат направо ужасяващи, а после в съня си ги преживяват. И Ванеса започна да се стряска насън, понякога плаче даже, но с гушкане и минава.

За пишоците - и аз от опит мога да ви кажа, че по с време е по-добре. Ние започнахме с Гого откъм 2-рия месец някъде без да даваме зор и всичко някак естествено се получи. Нямаме никакви проблеми, а и хигиената е на ниво. На приятелката ми и бяха казали да не я пипат и когато малкия стана на около 2 годинки по оперативен път му я заголиха. Беше голям шок за детето, не само самата процедура, ами и после, когато пишкаше. Беше един рев, едно чудо няколко дни. То всичко се забравя от децата много бързо, но мисля че няма смисъл да им го причиняваме след като има и друг по-безболезнен начин.

Иначе и ние вече доста гукаме, но се смеем по-рядко. На маймуна вече станах да се мъча да изкарам някоя усмивка, но не, само когато тя си пожелае. Това става основно сутрин, когато е наспана, изакана, измита и нахранена. Тогава е най-щастлива и усмивките валят. През останалото време ме гледа с един такъв въпросителен поглед. Все едно се чуди: "Тая кво и стана?". Ама мисля, че тепърва ще ни радват с все повече усмивки.

Ние вече мога да кажа, че си спиме по цяла нощ спокойно. Е до към 5 де, ама това като ви слушам вас си е цяла нощ.

Честито на всички празнуващи днес!

Пожелавам ви на всички дъълъг сън тая вечер!   bouquet

# 56
  • Мнения: 1 134
dorabella , относно кърмене, теглене и пр.: Аз нали се психясах да не оставя бебчо гладен като кака си и си купих везна и започнах едно мерене в началото, един записки, едно чудене... В крайна сметка установих следното - първо меренето на бебо винаги варира с около 30-тина грама, в зависимост от това колко е кротък на везната, вдига ли си крачета, ръчички и т.н.
Второ - след обяд винаги съм измервала някакви минимални количества, които е изял и в началото много се отчаях. После спрях да меря преди/след всяко ядене, а само веднъж в седмицата. А и на консултацията за 20 дни беше качил 1200, юнакът, така че спрях да го мисля.
С две думи - едно пробно мерене не е меродавно в никакъв случай.
Иначе, аз жита и овесени ядки спрях да ям, защото се появяваше малко слуз в изпражненията на бебчо. Пия само лактогонен чай - български. И много вода, но аз по принцип винаги съм пила поне по 2 л. на ден.

# 57
  • Мнения: 24
Иначе, аз жита и овесени ядки спрях да ям, защото се появяваше малко слуз в изпражненията на бебчо. Пия само лактогонен чай - български. И много вода, но аз по принцип винаги съм пила поне по 2 л. на ден.
Кой е въпросния чай?

# 58
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 717
Нормално бебетата трябва да наддават средно по 50 грама на ден. Ако се замерват контролно на 3-4 дена и наддават с по около 100-150 грама за този период, значи кърмата ви им стига и всичко е наред.
Десика, без да искам днес съм те объркала - след един период не може да се редактира поста, просто го даваш като цитат и копираш от там линковете. Аз така го направих днес, ама съм ужасно разсеяна Embarassed Много ми е лошо нещо, вие ми се свят целия ден Sad
К.Пенкова - така се казва, лактогонен чай. Те в аптеките го знаят.

# 59
  • Мнения: 1 121
Това с пробното кърмене е голяма глупост Close само кара майките да се стресирват и объркват, точно като цеденето "за да видят колко кърма имат" ooooh! истината е, че и двете много подвеждат и често провалят дори и най-перфектното кърмене, ако майката е неуверена и няма опит с кърменето.

Дорабела, сигурна съм, че всичко е наред. Успокой се и се води по бебето Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт