Направление за педиатър след раждане

  • 2 877
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
С акта за раждане и епикризата от родилното отиваш при избрания от тебе педиатър.Леко раждане и здраво бебче на финала.
Peace Не ти трябва направление

# 16
  • Мнения: 168
отиваш и си го записваш при избрания от теб педиатър не ти трябват никакви документи аз така направих

# 17
  • Мнения: 9 814
Да, отива и записва бебето с акта за раждане при избрания педиатър, тогава когато той е и общопрактикуващ лекар.
Ако не е такъв, трябва да се направи избор на Джи Пи, което е задължено да издава всеки месец направление за специалист.
Към авторката: питай избраният от теб педиатър дали е и общопрактикуващ  лекар.

# 18
  • Мнения: 9 776
Да, отива и записва бебето с акта за раждане при избрания педиатър, тогава когато той е и общопрактикуващ лекар.
Ако не е такъв, трябва да се направи избор на Джи Пи, което е задължено да издава всеки месец направление за специалист.
Към авторката: питай избраният от теб педиатър дали е и общопрактикуващ  лекар.

Аз малко се замислих за другите мнения. Когато родих, извикахме педиатър вкъщи, но той е Джи Пи по принцип и автоматично стана и на бебето. Ако не е такъв, мисля, че първо трябва да му изберете личен лекар /най-често вашият такъв/, и оттам да се ориентирате към педиатър.

# 19
  • Мнения: 6 001
в клиниката  където родих искаха да знаят кой ще наблюдава детето след изписване и след като се прибрахме педиатърката дойде на посещение,разбира се предварително се бяхме уговорили с нея,а акта за раждане излиза след около две седмици и тогава официално се записва детето

# 20
  • Мнения: 9 438
Не ти трябва направление.Сед раждането отиваш и се записваш при въпросната докторка.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
....Остава да се справя с по-важната част!-раждането!  Praynig  Благодаря ви отново!   bouquet
Айде леко раждане Hug[

# 22
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Мъжът ми записа сина ни при нашето Джи Пи само с акта за раждане на бебчо.

# 23
  • Мнения: 179
Педиатърката дойде вкъщи веднага след като ме изписаха от болницата. Мъжът ми ни остави у нас и отиде да я докара. Първото посещение беше платено, защото детето все още нямаше ЕГН. След това направихме регистрацията му като пациент на въпросната лекарка.

# 24
  • Мнения: 9 776
Педиатърката дойде вкъщи веднага след като ме изписаха от болницата. Мъжът ми ни остави у нас и отиде да я докара. Първото посещение беше платено, защото детето все още нямаше ЕГН. След това направихме регистрацията му като пациент на въпросната лекарка.

И ей тук още е бил момента да я смените. Как така ще ви взема пари? Не се налапаха, ей ooooh!...

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
не съм давала и не са ми искали направление....
това не е  някакъв преглед - ти записваш детето си и тя е неговият личен лекар, тя ще дава направления в бъдеще...
 както ти като се записваш при джи пи Wink
трябва й епикризата на детето от болницата както и акта за раждане, за да запише детето.

А щом имате уговорка, като разберете, че ви изписвате й се обаждате и тя до 24 часа трябва да посети детето..... и ще се уговорите  за всичко останало, защото обикновенно тогава акта още не е готов....

Първото посещение  си е безплатно...те се оправят няколко дни по-късно с документацията като си му излезе ЕГН-то Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
Не ти трябва направление-отиваш и записваш бебето при съответния педиатър.
епикризата на детето даваш, впоследствие копие от акта за раждане, пари не сме давали. е, ако държиш да платиш, едва ли ще ти откаже някой, но не се плаща.
посети ни на следващия ден след изписването Peace

# 27
  • Мнения: 275
И ние дадохме само епикризата. Акта ни излезе по-късно и занесохме копие. Посети ни на следващия ден след изписването. Не сме плащали. Преди това се бяхме уговорили само да се обадим когато ни изпишат. Леко раждане Hug

# 28
  • Мнения: 58
1. Трябва ли предварително, още докато съм бременна да си избера педиатър
2. Педиатъра задължен ли е да ни посети вкъщи в първите 24 часа от изписването?

Някой ми казват, че се обаждаш на педито след изписването и той още същия ден идва вкъщи, дори ти дава съвети за самото отглеждане.А други, че до един месец завеждаш детето на преглед, записват го, ваксинират и така...кое е вярно newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз имах "устна" уговорка с педиатърката на дъщеря ми. Заведох дъщеря ми за ваксина. Не бях я водила отдавна, педиатърката не знаеше, че чакам 2ро дете. Тръгвам от кабинета и тя ми казва "хайде и ви чакаме". Родих по-рано. Обадих се на педиатърката след изписването. Не можа да дойде в деня на изписването, дойде на следващият ден.
Дадох епикризата. Стоя може би повече от час. Даде наставления, даже някои записа Simple Smile Уговорихме се кога да отида до ДКЦто да запиша Алекс.
Алекс го записах в ДКЦто без акт за раждане, само с ЕГН на хвърчащо листче. Акта ми го бяха задържали в общината.

Според мен е добре да се направи едно предварително посещение на избрания педиатър.

1вият педиатър на Дияна избрахме в деня на изписване. раждах в правителствена. Дадох всички док. на съпругът ми и казах "отивай в детското". Попаднахме на страхотна педиатърка. Тя идваше непрекъснато у дома, поне веднъж седмично, след това през две седмици.

Общи условия

Активация на акаунт